5 stratených vynálezov Nikolu Tesly, ktoré ohrozovali globálnu elitu

18/02/2021

Väčšina veľkých vynálezov zásadne mení spoločnosť, v ktorej existujú. Pretože ľudia na vrchole sociálnej štruktúry musia viac získať posilnením statusu quo, potláčajú revolučné technológie priaznivé pre svet, ale nebezpečné pre ich existenciu.

Výnimkou nebol ani strojársky génius Nikola Tesla. Tu sú niektoré z týchto technológií, ktoré nechcú, aby ste o nich vedeli.

Smrtiaci lúč

Nikola Tesla tvrdil, že vynašiel „lúč smrti“, ktorý v 30. rokoch nazval Teleforce. Toto zariadenie bolo schopné generovať intenzívny cielený lúč energie, „ktorý by sa mohol použiť na zneškodnenie nepriateľských vojenských lietadiel, cudzích armád alebo všetkého, čo by ste nechceli aby existovalo“.

Takzvaný „lúč smrti“ nebol nikdy zostrojený, pretože veril, že je príliš ľahké, aby sa kraje navzájom ničili. Tesla navrhol, že národ môže „zničiť čokoľvek, čo sa priblíži do 200 míľ … [a] poskytne múr moci“, aby „urobil akúkoľvek krajinu, malú alebo veľkú, nedobytnou voči armádam, lietadlám a iným prostriedkom útoku“. Uviedol, že sa vynaložilo úsilie na ukradnutie vynálezu. Do jeho izby sa vstúpilo a jeho dokumenty boli preskúmané, ale zlodeji alebo špióni zostali s prázdnymi rukami.

Teslov oscilátor

V roku 1898 Tesla tvrdil, že postavil a nasadil malé oscilačné zariadenie, ktoré keď bolo pripojené k jeho kancelárii a bolo v prevádzke, takmer otriaslo budovou a všetkým okolo. Inými slovami, zariadenie údajne mohlo simulovať zemetrasenia. Uvedomujúc si možné hrôzy, ktoré by také zariadenie mohlo vytvoriť, „Tesla uviedol, že k oscilátoru použil kladivo, ktoré ho deaktivovalo, a dal pokyn svojim zamestnancom, aby na požiadanie tvrdili, že nevedia o príčine otrasov. Niektorí teoretici sa domnievajú, že vláda naďalej využíva výskum spoločnosti Tesla na miestach, ako je napríklad HAARP na Aljaške.

Systém bezplatnej elektriny

Tesla s finančnými prostriedkami od spoločnosti JP Morgan navrhol a postavi v New Yorku v rokoch 1901-1902 gigantickú bezdrôtovú prenosovú stanicu Wardenclyffe Tower. Morgan si myslel, že Wardenclyffe Tower môže poskytovať bezdrôtovú komunikáciu po celom svete. Tesla však mal iné plány.

Tesla zamýšľal prenášať správy, telefonovať a dokonca aj faxovať obrazy cez Atlantik do Anglicka a na lode na mori na základe svojich teórií využívania Zeme na vedenie signálov. Ak by projekt fungoval, ktokoľvek by mohol mať elektrinu jednoduchým zastrčením kolesa do zeme. Žiaľ, bezplatná elektrina nie je rentabilná. A tento systém by mohol byť pre globálnu elitu neuveriteľne nebezpečný, pretože by mohol zásadne zmeniť energetický priemysel. Predstavte si, aký odlišný by bol svet, keby spoločnosť nepotrebovala na svoje fungovanie ropu a uhlie? Mohli by si veľké svetové mocnosti udržať kontrolu? Morgan odmietol zmeny financovať. Od projektu sa upustilo v roku 1906 a nikdy nebol uvedený do prevádzky.

Lietajúci tanier

V roku 1911 Nikola Tesla pre The New York Herald uviedol, že pracuje na antigravitačnom „lietajúcom stroji“

„Môj lietajúci stroj nebude mať ani krídla, ani vrtule.“ Možno by ste to videli na zemi a nikdy by ste nehádali, že išlo o lietajúci stroj. Napriek tomu sa bude môcť ľubovoľne pohybovať vzduchom v ľubovoľnom smere s dokonalou bezpečnosťou a pri vyšších rýchlostiach, ako bolo doteraz dosiahnuté, bez ohľadu na počasie a bez ohľadu na „diery vo vzduchu“ alebo prúdy zostupné. Ak to bude potrebné, bude stúpať takýmito prúdmi. Vo vzduchu môže zostať stáť veľmi dlho, dokonca aj vo vetre, a to veľmi dlho. Jeho zdvíhacia sila nebude závisieť od žiadnych tak citlivých zariadení, ktoré musí používať vták, ale od pozitívneho mechanického pôsobenia. “

Teslov lietajúci tanier bol poháňaný systémom voľnej energie v čase, keď začínajúci letecký a automobilový priemysel závisel od ropy. Jeho vynález postretol rovnaký osud ako jeho systém voľnej energie.

Vylepšené vzducholode

Tesla navrhol, aby vzducholode s elektrickým pohonom prepravili cestujúcich z New Yorku do Londýna za tri hodiny a prešli osem míľ nad zemou. Tiež si predstavoval, že vzducholode môžu čerpať svoju silu zo samotnej atmosféry, a nikdy by nemuseli prestať tankovať. Bezpilotné vzducholode by sa mohli dokonca použiť na prepravu cestujúcich do vopred zvoleného cieľa alebo na diaľkový letecký úder. Za svoj vynález nikdy nedostal uznanie. Dnes však máme bezpilotné drony vykonávajúce bojové misie, nadzvukové lietadlá, ktoré lietajú úžasnou rýchlosťou, a technológiu raketoplánu, ktorá dokáže krúžiť okolo Zeme v horných vrstvách atmosfé

Bolo dlho podozrenie, že FBI doslova ukradla všetku jeho prácu, výskum a vynálezy, ktoré mal pri svojej smrti v držbe. Túto povesť teraz potvrdili nedávne, výrazne redigované žiadosti o zákon o slobode informácií vydané FBI.

Zdroj

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Terpentýn Drbohlaf
Terpentýn Drbohlaf
2 years ago

Tesla s vysíláním energie přes Zemi jako jednoho z pólů nebral v úvahu, jaký dopad má VF energetické vysílání na lidský organismus. Tedy elektrosmog. Nejen že by všechny kočky na Manhattanu v noci svítily, ale lidem by se zhoršovalo zdraví. Ostatně sám Tesla ve stáří trpěl přecitlivělostí na všechny možné energie, včetně silného světla a hluku – myslím, že to byl důsledek jeho častého vystavování se právě silným vysokonapěťovým polím.

Milan Golský
Milan Golský
Reply to  Terpentýn Drbohlaf
2 years ago

Je potrebné, keď sa venujete aj neobviklým témam na zamyslenie!

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK