AI Megvii ľudí počítajúci softvér, ktorý môže zabíjať občanov v masovom množstve

07/02/2021

Čínsky režim rozvíja svoje možnosti založené na umelej inteligencii (AI) pre bojové scenáre, vojenské aj bezpečnostné. Čínska soločnosť Megvii Face ++ tiež zvaná (Kuangshi) s viac ako 300 000 vývojármi a globálne umiestnenými základňami je využívaná Čínskou vládou na zlomyseľné účely. Od sledovania vlastných občanov až po karanténne pohraničné tábory etnických menšín, ako sú Ujguri, praktizujúci Falun Dafa a ktokoľvek považovaný za nepriateľa štátu.

Softvér na počítanie ľudí
Megvii Face ++ má funkciu, ktorá počíta ľudí v konkrétnej oblasti. Toto počítanie je možné vykonať za niekoľko sekúnd pomocou softvéru na detekciu ľudí, ktorý je možné nainštalovať na roboty, drony alebo kamery v sieťových systémoch 5G napájaných z AI. Spoločnosť Megvii Face ++ stavia roboty rovnako ako Huawei. Obe spoločnosti spadajú pod mandát Čínskej komunistickej strany (ČKS) a pracujú na inštalácii rozpoznávania tváre a ďalších biometrických nástrojov na svoje stroje poháňané umelou inteligenciou. Robot, stroj alebo dron môže úrad verejnej bezpečnosti, alebo armáda použiť nielen na spočítanie určitého množstva ľudí v skupine, ale aj na ich zastrelenie.

Vojenské využitie
Organizácia AI v roku 2018 zistila, že ČKS buduje softvér potrebný nielen na počítanie, ale aj na zabíjanie ľudí najefektívnejším možným spôsobom pomocou strojov. Precízne učenie sa používalo na trénovanie systému AI na sledovanie a počítanie objektov, zvierat a ľudí. Rovnaký softvér sa neskôr použil aj v ich zbraňových systémoch.

Keď ČKS zvýši svoj dosah na BRI (*Nová hodvábna cesta alebo tiež stratégia Jeden pás, jedna cesta je hospodárska iniciatíva predstavená prezidentom Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-pchingom v septembri 2013, zameraná na zlepšenie dopravnej infraštruktúry pre potreby obchodu), ľudia po celom svete môžu byť ohrození ich vlastnými vojenskými, alebo špeciálnymi bezpečnostnými operáciami. Zvážte režim, ktorý klamal o závažnosti a načasovaní vírusu (bio-zbraň), ktorý má prístup k tomuto typu ľudí počítajúcich softvér prístupný pre ich armádu. Svet musí skutočne seriózne vyzvať ČKS a vylúčiť jej prítomnosť zo zoznamu civilizovaných riadiacich orgánov.

Zdroj: Zdroj , *wikipedia

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK