Ako vás internet telies (IoB) doslova pripojí k internetu

04/03/2021

B.N. Frank

Odborníci na ochranu súkromia a bezpečnosť varujú pred technológiou Internet of Things (IoT) už mnoho rokov a naďalej to robia (pozri 1, 2,  3, 4). Technológia Internet of Bodies (IoB) spadá pod IoT a v súčasnosti je neregulovaná.
Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s tým, čo obnáša IoT, bol na webovej stránke Whatis5G.Info uvedený vynikajúci popis:

Internet vecí (IoT), ako sa prezentuje pre trh a predáva sa verejnosti, je víziou prepojenia všetkých možných vecí na internete – všetkých strojov, prístrojov, predmetov, zariadení, zvierat, hmyzu a dokonca aj našich mozgov. Okrem toho bude IoT obsahovať umelú inteligenciu (AI), rozšírenú realitu (AR), virtuálnu realitu (VR), roboty, mikročipované osoby a rozšírených ľudí (ľudí s určitou formou technológie implantovanej, alebo integrovanej do ich biológie na „vylepšenie“ vlastnosti, alebo schopnosti človeka).

Senzory IoT a sledovacie kamery okorenia aj naše komunity. Nové kybernetické fyzické systémy IoT spôsobia, že všetky objekty budú „inteligentné“ – t. j. Pripojené ku cloudu – a tak umožnia všadeprítomnú komunikáciu medzi strojmi (M2M) a rozsiahly zber dát a nechajú nás otvorených ničivým kybernetickým útokom.

V novembri Activist Post informoval o článku venovanom preskúmaniu zákona, ktorý odhalil právne a spoločenské problémy spojené s technológiou IoB aj IoT. Ďalšie desivé podrobnosti a obrázky priniesol článok publikovaný spoločnosťou Truth UnMuted:

Internet orgánov (IoB) a hacknutie vašej DNA: Ako implantovateľné zariadenia spoja vaše telo s internetom. Doba internetu vecí (IoT), ktorá bude čoskoro nasledovať, bude čoskoro k dispozícii.

Spoločnosť RAND Corporation, mašinéria, ktorá stojí za niektorými z najvplyvnejších a najdesivejších myšlienok a technológií na svete, vydala správu s názvom Internet orgánov: príležitosti, riziká a správa vecí verejných. Mali by ste si dávať pozor na akékoľvek správy vydané spoločnosťou RAND Corporation. Alex Abella, autor knihy Soldiers of Reason: The RAND Corporation and the Rise of American Empire, vysvetľuje prečo:

RAND bola a je základnou organizačnou zložkou. Počas celej svojej histórie bol RAND jadrom prelínania sa pôžitkárstva a finančnej dravosti Pentagónu, ktoré chcel prezident Eisenhower nazvať vojensko-priemyselno-legislatívnym komplexom. RAND doslova zmenil moderný svet – a málokto to vie. S týmto porozumením existuje veľa dôvodov na znepokojenie po vydaní tejto novej správy.

Čo je internet orgánov (IoB)?
RAND definuje IoB ako „rastúci priemysel zariadení, ktoré monitorujú ľudské telo, zhromažďujú informácie o zdraví a ďalšie osobné informácie a prenášajú tieto údaje cez internet.“ Aby sa technológia mohla kvalifikovať ako zariadenie IoB, musí:

obsahovať softvér, alebo výpočtové schopnosti
byť schopná komunikovať so zariadením, alebo sieťou pripojenou k internetu

Zariadenie IoB musí spĺňať aj jednu alebo obe z týchto podmienok:

zhromažďovať zdravotné, alebo biometrické údaje vytvorené ľuďmi
byť schopná zmeniť funkciu ľudského tela

Technológia, ktorú Hollywood v priebehu rokov predstavil vo dystopických sci-fi fantáziách, je dnes realitou. Vo veľmi blízkej budúcnosti technokratickí vládcovia vedy, zdravia, financií a Veľkej techniky snívajú o tom, aby ľudstvo prešlo od nositeľných zariadení k zariadeniam zabudovaným do našich tiel.

Ako sa IoB pretína s IoT
Zariadenia internetu vecí, ako sú inteligentné merače, inteligentné hodinky, virtuálni asistenti a samoriadiace autá, sa pripájajú priamo na internet, alebo prostredníctvom miestnej siete. Keď sa zariadenia IoT stanú čoraz bežnejšími, odborníci predpokladajú, že sa tiež zvýši akceptácia a túžba po zariadeniach IoB. Správa RAND predpovedá:

Do roku 2025 bude aktívnych viac ako 41 miliárd zariadení internetu vecí, ktoré budú denne generovať 2,5 kvintiliónu bajtov údajov o životnom prostredí, doprave, geolokácii, strave, cvičení, biometrii, sociálnych interakciách a každodenných ľudských životoch. Tento výbuch v zariadeniach IoT bude mať za následok ďalšiu popularitu zariadení IoB.

Produkty IoB sa používajú, alebo sa vyvíjajú

Obrázok 1 zo správy RAND ukazuje, ako sa môže stať invazívna a všadeprítomná technológia IoB. Keď sa úplne uvoľní, žiadna časť ľudského tela neunikne jeho interferencii. Dokonca plánujú, aby boli naše toalety pripojené k internetu, kde budú pomocou technológie BioBot monitorovať náš odpad a určovať, čo jeme, aké lieky môžeme brať, a analyzovať náš genetický materiál!

Tu je niekoľko príkladov technológie, ktorá sa v súčasnosti vyvíja:

Kontaktné šošovky s rozšírenou realitou
Zariadenia na čítanie a zápis mozgu
Senzory implantované do tela
Oblečenie so senzormi
Implantovateľné mikročipy (RFID a NFC)
Mentálne a emočné senzory
Umelý pankreas
Bluetooth plienka

Z tejto nočnej mory, kde sú neustále sledované a zaznamenávané všetky telesné funkcie, nebudú môcť ujsť ani deti. Je smutné, že veľa ľudí tieto rušivé technológie uvíta, pretože sú pohodlné a šetria čas. Výmena telesnej suverenity za pohodlie však nikdy nie je férovou transakciou. Takmer vždy slúži v prospech tých, ktorí túžia po väčšej kontrole nad našimi životmi.

Vďaka prijatiu technologického pokroku ľudia súhlasia, že umožnia technokratom diktovať všetky aspekty života. Lekári budú čoskoro vedieť, či správne užívate predpísané lieky a budú mať k dispozícii nástroje, ako vás nahlásiť ak tak neurobíte. Digitálne pilulky sa použijú na zaznamenanie vášho lekárskeho súhlasu ako signály RAND – Celý článok tu

Ako poznamenaná v článku, IoB technológia vyžaduje bezdrôtové (WiFi) žiarenie, 5G a i. Elektromagnetické polia (aka “Elektrosmog”) na to, aby fungovala. Všetky tieto zdroje sú biologicky škodlivé.

Zdroj

Podobné články

 • 10000
  A.I. ako Boh? ČKS kradne od Google technológie určené pre vojenskú dominanciuČínska komunistická vláda sa pokúša postaviť "božský" stroj AI ukradnutý z AI Deepmind spoločnosti Google. Dokázali to pomocou špionáže, núteného prenosu technológií, krádeží IP, plagiátorstva a spolupráce so spoločnosťou Google. Ich vedci, výskumníci, vyšetrovatelia poskytli údaje potrebné na militarizáciu týchto technológií pri použití na BRI (tzv. nová hodvábna cesta). Pripojenie…
  Tags: a, na, sa, ai, ako, zo, sveta
 • 10000
  6 miliárd osobných biometrických údajov ľudí ukradnutých Čínou pre ich vojenský program kvantovej umelej inteligencieČínska komunistická vláda získala viac ako 6 miliárd biometrických údajov ľudí, vrátane údajov o tvári, hlasu a osobnom zdraví, aby sa tak posilnil ich program Kvantová umelá inteligencia určený na vojenské účely. Patria sem takmer všetci obyvatelia Ameriky, Kanady a Európy, ktorí dnes žijú, každá osoba v Číne, menej už…
  Tags: a, ako, na, zo, sveta
 • 10000
  Odhalenie: Ako Facebook plánuje čítať vo vašom mozguV nahrávke, ktorá minulý mesiac unikla do tlače, diskutuje hlavný technologický pracovník Facebooku o senzorickom zariadení, ktoré podľa neho dokáže čítať „nervové signály pochádzajúce z môjho mozgu, cez moju miechu pozdĺž ruky až po moje zápästie.“ Nové informácie o snahe spoločnosti Facebook vyvinúť technológiu čítania mozgu vyšli najavo minulý mesiac…
  Tags: na, a, sa, zo, sveta
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 years ago

[…] geneticky modifikovaných ľudí pomocou injekčných nanočastíc prepojených pomocou AI a IoT, rovnako ako sa to už deje na GMO zvieratách ? Je to dôvod, prečo „potrebujeme“ super […]

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK