Až 10 Európskych národov údajne zastavilo AstraZeneca dávky kvôli správam o závažných krvných zrazeninách

17/03/2021

Aktualizácia: Rakúsko sťahuje dávky AstraZeneca po zistení smrti.

Aktualizácia: Švajčiarsko zakazuje vakcínu AstraZeneca pre VŠETKÝCH občanov, pretože Európa vyhlasuje vojnu britským vakcínam.

Aktualizácia: Island sa stal posledným európskym národom, ktorý pozastavil dávky AstraZeneca.

Malý ostrovný štát od začiatku pandémie potvrdil zhruba 6 000 prípadov COVID, čo sú zhruba 2% populácie.

EMA (európska obdoba FDA) potvrdila, že v prípade pacientov, ktorí dostali vakcínu, nenapočítala menej ako 30 prípadov škodlivých krvných zrazenín, vrátane najmenej jedného prípadu v Dánsku, kde pacient zomrel.

Tomuto príbehu AstraZeneca sa nevenuje dostatočná pozornosť. Oslabí to prijatie vakcíny. Ak ľudia zomierajú, je to katastrofa aj pre spoločnosť.

To neznie dobre.

Posledné správy hovoria o tom, že osem až desať európskych krajín pozastavilo očkovanie vakcínami AstraZeneca.

Viac krajín nasledovalo po Dánsku pozastavením schválenia AstraZeneca-Oxford covid vakcíny.

Švajčiarsko, Rakúsko, Island, Nórsko, Dánsko, Estónsko, Litva, Luxembursko, Lotyšsko a Taliansko sa teraz rozhodli zastaviť používanie vakcíny, čo spôsobuje ďalšie problémy s pomalým zavádzaním európskych vakcín.

Zastavenia nasledujú po udalostiach s krvnými zrazeninami u pacientov, ktorí nedávno dostali vakcínu.

V Rakúsku boli hlásené dva incidenty, hoci Viedeň aspoň pre túto chvíľu umožňuje ďalšie používanie vakcíny. Vážne prípady krvných zrazenín boli hlásené aj v Dánsku a ďalších krajinách.

Spisovateľ a skeptik Alex Berenson vo svojom tweete poznamenal, že dávka AZ nie je jedinou dávkou na COVID, u ktorej je podozrenie, že spôsobuje škodlivé vedľajšie účinky u malého počtu pacientov.

Počkajte, kým sa dopočujú, čo vakcíny mRNA dokážu …

Skutočne je profil nežiaducich účinkov vakcíny @astrazeneca sotva horší ako pokusy s mRNA, ale akosi čelil oveľa väčšej kontrole. Sledujte politiku, myslím vedu.

https://t.co/UtGlSmvWkX

– Alex Berenson (@AlexBerenson) 11. marca 2021

V tweete potvrdzujúcom pozastavenie činnosti uviedol dánsky minister zdravotníctva, že v súčasnosti nie je možné s určitosťou zistiť, či sú prípady vážnych krvných zrazenín spojené s vakcínou, ale situácia si určite vyžaduje väčšie vyšetrovanie.

„Konali sme skoro, je potrebné to dôkladne preskúmať,“ uviedol.

dánsko

Len pred pár dňami taliansky premiér Mario Draghi zastavil zásielku injekcií AstraZeneca do Austrálie, čo bolo po prvý raz, čo sa líder EÚ dovolával pravidiel uprednostňujúcich prístup k domácim vakcínam.

Talianske úrady teraz pozastavujú očkovanie z aktuálnej várky dávok AstraZeneca po dvojici podozrivých úmrtí.

Aktuálny zoznam

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

  • 81
    Imunologička prof. Dolores Cahill: Prečo ľudia očkovaní na COVID-19 zomrú mesiace po očkovaní mRNA vakcínouAktualizácia 14. decembra 2020 - Vo videu írska imunologička a molekulárna biologička prof. Dr. Dolores Chahill používa štúdiu „ Imunizácia pomocou vakcín proti koronavírusom SARS vedie k pľúcnej imunopatológii pri výzve vírusu SARS “, aby vysvetlila, prečo sú vakcíny mRNA spojené s extrémnymi rizikami . Keď očkovaní jedinci prídu do styku s divokým koronavírusom niekoľko mesiacov…
    Tags: a, mrna, v, s, po, ako, je, covid, sa, pre
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK