Buďme si vedomí svojej ceny a nechoďme pod cenu

29/03/2021

Buďme si vedomí svojej ceny a UŽ NIKDY o sebe nepochybujme!!!!!
Neznižujme svoju hodnotu!!!
Neuspokojme sa s málom!!!!
Neuspokojujme sa s polovičnými riešeniami!
Viem, život občas kladie do cesty prekážky a konať v PRAVDE nie je jednoduché.
Ale ak zastaneme v polovici cesty a zmierime sa s tým, že cieľ je ĎALEKO A PRE NÁS NDOSIAHNUTEĽNÝ A V PODSTATE NÁM TOTO STAČÍ a uspokojíme sa s priemernosťou až podpriemernosťou,budeme veční pútnici a „veční naprávači“.
A máme byť úplne niečo iné. Seba vedomí, uvedomelí, kráčajúci, vediaci kam, prečo a bdelí, pretože vieme aké nástrahy nás môžu postretnúť, ale my vieme, sme pripravení. Nech sa deje čokoľvek.
Máme pomáhať? Áno, ale len keď to celým bytím cítime. Nemá to byť OBETA, má to byť radostná služba. Ak naša pomoc nie je radostnou službou, nedávajme, nemá to žiadny význam. Škodíme sebe aj dotyčnému. Ale to je na iný článok 🙂.
Okolo je dosť toho, čo čaká na to, aby nám znižovalo sebahodnotu, kritizovalo, za také veci,ktoré nám neprídu podstatné a dôležité a naopak málokto vidí to, v čom sme dobrí a práve to je podstatné, ale skryté.
Ak sme seba vedomí, nepotrebujeme sa ukazovať. Lebo vieme. Kto sa necíti dosť dobrý, pekný, zaujímavý, potrebuje pútať … spútavať a „dusiť?“ 🙂…

pútať pozornosť,
pútať a zväzovať ľudí okolo seba a viazať na seba.
To je potom ich vlastná známka ich ceny, ich hodnoty…..
Ale toto nie je cesta k seba vedomiu.
Cesta k seba vedomiu vedie cez poznanie seba. Ak sa poznám – mám sa, a viem, a už Sa nikdy nepustím, som zviazaná sama so sebou a viem svoje slabiny i prednosti na ktoých precujem.
Nenapomáhajme temnejším silám v prílišnej sebakritike a seba analýze, aj tak nič nevymyslíme a život nám prinesie sám mnohé prekvapenia. Stačí „plávať“.
S pochybnosťami sa zakráda strach a strachom priťahujeme všetko to, čoho sa bojíme.
Stačí len raz rozhodne, rázne a NEKOMPROMISNE uveriť!!!
Nie ustráchane uveriť, že verím (ale niekde vzadu sa ozýva: to aj tak nedokážeš…., len ty ticho seď a buď rád že si rád….
Skutky!!!! Už je od nás vyžadované konanie! Vedomé žitie PRAVDY a skutočnej čistej LÁSKY.
Myšlienky typu „nikam sa neder…., už, alebo ešte na to nemáš…, zmier sa, že bude len horšie….., už si si svoje šťastie vyčerpal/a..)“ majú svoju silu, stačí im neveriť a neprikladať im žiadny význam – sú prchavé,, ako priletia, tak odletia.
Podporme sa v tom, že DOKÁŽEME VŠETKO! Stačí chcieť – vedomá voľba…
Myslíte si, že šťastie sa dá vyčerpať?
Zhora prúdi nekonečná sila pre nás a my rozhodujeme, na čo ju používame….
Využime teda nekonečnú silu na budovanie svojho nekonečného šťastia, nech ani kvapka nevyjde nazmar a už NIKDY, NIKDY o sebe nepochybujme!
Máme a dostaneme všetko! Len pros, VER a ĎAKUJ!
Krásny a radostný deň plný vďaky, odhodlania a viery 🙂.
S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Podobné články

 • 95
  Cesta k sebeAk chceme naozaj porozumieť sebe, musíme sa dokonale poznať. Žiadnu veľkú stavbu nepostavíme na chabom základe. Nebude stáť ani na vode, ani na piesku. Musí to byť tvrdá skala - nezlomná, odolná voči všetkým nepriaznivým vplyvom zvonka. Mali by sme vedieť svoje pozitívne vlastnosti - to je tá tvrdá skala.…
  Tags: a, to, sa, posolstvá, pre, dušu, sebavedomie
 • 89
  Pravda a klam, úprimnosť a manipulácia, konanie a neriešenie, čistenie & prepúšťanie, POSUNStáva sa v živote, že stojíte pred dilemou:Mám veriť? Nemám veriť? Komu veriť? Čomu veriť?Občas ľudia klamú, taja, pretvarujú sa. Čo ich k tomu vedie?Hlavný nepriateľ a ním je STRACH – ne_viera.Už od detstva sa pravda „nevyplácala“ respektíve „vyplácala“ 🙂 - bitkou a tak nás to naučilo tajiť, klamať, zamlčiavať,…
  Tags: a, sa, je, to, posolstvá, pre, dušu
 • 87
  V životných situáciách nejde o to, čo sa deje, ale aký máme na to pohľad – ako to vnímameV živote by sme mali chodiť s otvorenými očami a poriadne otvorenými ušami , pozorovať veci a vnímať, ako sa hovorí „medzi riadkami“.Naša výzva?„VNÍMAŤ UDALOSTI KTORÉ SA NÁM STANÚ NIE AKO NEŠŤASTIE, ALE AKO NIEČO, ČO NÁS MALO ZASTAVIŤ, UPOZORNIŤ A VYBRAŤ SI Z TOHO TO POZITÍVNE.Tak ako som naposledy…
  Tags: a, to, sa, je, posolstvá, pre, dušu
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK