CDC prinútená súdnym sporom odstrániť tvrdenia, že „vakcíny nespôsobujú autizmus“ zo svojej webovej stránky

02/03/2021

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb čelí žalobe zo strany siete ICAN (Informed Consent Action Network). Del Bigtree, zakladateľ organizácie ICAN, sa rozhodol vyzvať federálnu agentúru, aby zrušila vyhlásenie na svojej webovej stránke, ktoré tvrdí, že očkovanie nikdy nespôsobuje autizmus u detí .

Podľa Bigtreeho bolo vyhlásenie stiahnuté z webovej stránky CDC 27. augusta 2020 a opäť pridané späť krátko po vydaní tlačovej správy ICAN o zmene 25. januára. Bigtree tvrdí, že vyhlásenie je nepresné, pretože žiadne štúdie vykonané touto organizáciou nepreukázali, že vakcíny podávané batoľatám nespôsobujú autizmus.

USA hlásia náhly nárast počtu detí trpiacich neurologickou vývojovou poruchou. Bigtree tvrdí, že neurologický problém diagnostikovaný do šiestich mesiacov až jedného roka od narodenia dieťaťa má súvislosť s očkovaním poskytovaným bezprostredne po narodení. Tvrdí, že päť vakcín injektovaných trikrát do šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa môže zvýšiť neurologickú poruchu.

Tie sú:

  • Záškrt
  • Tetanus
  • DTap (Acellular pertussis)
  • IPV (obrna)
  • Žltačka typu B
  • Hib (Haemophilus Influenzae typu B)
  • PCV13 (pneumokokový konjugát)

Bigtree tvrdí, že vyvracia, že autizmus a očkovanie nemajú žiadny vzťah.

CDC pripúšťa na federálnom súde, že nemajú dôkazy o tom, že „vakcíny nespôsobujú autizmus“

CDC poskytlo štúdie na základe žiadosti zo zákona FOIA (zákon o slobode informácií). Predložené štúdie sa však nezaoberali obavami, ktoré vyvolala organizácia ICAN pokiaľ ide o päť vakcín. CDC zaručuje, že vakcíny sú bezpečné a adjuvanty (liek, alebo iná látka alebo kombinácia látok, ktorá sa používa na zvýšenie účinnosti určitých liekov) použité vo vakcínach iba posilnia reakciu imunitného systému. CDC odmietla vykonať štúdie podľa návrhu ICAN, ktoré vyšli najavo po stretnutí 30. mája 2017, na ktorom sa diskutovalo o bezpečnosti vakcín.

Na posilnenie svojich tvrdení Bigtree tiež poukazuje na dočasné odstránenie webovej stránky CDC s informáciami o bezpečnosti vakcín.

Pravidlo talianskych súdov: Vakcíny spôsobujú autizmus – výpadok médií v USA

Hovorca CDC v reakcii na toto obvinenie informoval o silnom postoji agentúry k vakcínam a autizmu. V reakcii na vyhlásenie o dočasnom zrušení webovej stránky CDC ju oficiálny hovorca uviedol ako nedorozumenie. Webové stránky zostali dočasne nedostupné z dôvodu ich aktualizácie a formátovania. Aby sa predišlo nejasnostiam, spoločnosť CDC pridala nadpis späť na webovú stránku.

Odborníci ako Mark Sadaka, ktorý sa zaoberal prípadmi očkovania ako právnik, ktorý sa zaoberá následkami z vakcín, sa domnieva, že CDC musí urobiť zmeny v jazyku používanom na poskytovanie informácií verejnosti. Doplnenie informácií o chýbajúcich štúdiách o účinkoch vakcín počas prvých šiestich týždňov dojčiat vylúči akékoľvek nejasnosti a súdne spory. Takéto súdne spory a komplikácie môžu spôsobiť nedôveru ľudí v USA, pretože krajina odporúča vakcíny deťom a dospievajúcim.

Keďže experimentálne vakcíny COVID boli rýchlo sledované tajnými dohodami vlád na ochranu farmaceutických spoločností pred záväzkami, americká vláda vyplatila iba do marca 2020 náhradu škody za úrazy a úmrtia vakcínami vo výške viac ako 57 miliónov dolárov.

Medzitým v Indii v súčasnosti neexistujú žiadne zákony, ktoré by chránili obete vedľajších účinkov vakcíny COVID-19.

Zdroj

Podobné články

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK