CERN – hľadanie Božej častice, alebo otváranie portálov pekla?

16/04/2021

V apríli 2016 uverejnil Wall Street Journal zaujímavý článok s názvom „CERN hľadá tajomstvá vesmíru, alebo možno otvára portál pekla“, ktorý sa týka Large Hadron Collider (LHC), 17 míľovej podzemnej slučky pod Francúzskom-Švajčiarskou hranicou blízko Ženevy, ktorá rozbíja častice takmer rýchlosťou svetla.

Komplex CERN Veľký hadrónový urýchľovač – LHC.

CERN je „Európska organizácia pre jadrový výskum“, ktorá prevádzkuje najväčšie laboratórium fyziky častíc na svete, a LHC je „rozbíjač atómov“ na výrobu neviditeľnej antihmoty. V roku 2012 však vedci z CERN-u dokázali zachytiť antihmotu a pozorovať Higgsov bozón, alebo „božskú časticu“, o ktorej sa domnievajú, že by odhalila tajomstvá toho, ako bol vesmír stvorený a podporili teóriu Veľkého tresku o tom, ako neviditeľné pole dalo hmotu celej hmote hneď po Veľkom tresku.

Teraz CERN navrhuje postaviť ešte väčší urýchľovač v hodnote 21 miliárd EUR pri hľadaní božskej častice. Niektorí vedci však pred týmto pohybom varujú, pretože sa obávajú, že by to otvorilo čiernu dieru, alebo paralelný vesmír.

Čierne diery a portály

Veľkú časť tejto kontroverzie vyvolal incident v roku 2016. 16. júna 2016 CERN zahájil projekt AWAKE (Advanced WAKEfield Experiment) zameraný na urýchlenie nabitých častíc a zhodou okolností o 10 dní neskôr fotograf Christophe Suarez zverejnil online sériu fotografií z neba nad CERNom.

Fotografie ukázali zvláštnu tvorbu mrakov a elektrické aktivity nad komplexom CERN, čo vyvolalo trochu mediálneho šialenstva o „portáloch“ na oblohe, vzhľadom na skutočnosť, že LHC detekovala mini čierne diery pri rozbíjaní častíc, ktoré by mohli byť indikáciou paralelných vesmírov v ďalších dimenziách.

V roku 2014 vydal renomovaný vedec Stephen Hawking vo svojej knihe Starmus prísne varovanie , že božská častica môže nakoniec zničiť vesmír , čo znepokojuje mnoho ďalších fyzikov.  Hlavnou starosťou je vytvorenie týchto mikroskopických čiernych dier, ktoré by rástli a nakoniec by rozložili Zem zvnútra.

Aj keď sa vedci z CERNu snažia ubezpečiť, že tieto čierne diery nezničia vesmír, britský astronóm Sir Martin Rees súhlasí s Hawkingom, čo by mohlo otvoriť Pandorinu skrinku a rozpútať vysokoenergetické „podivné veci“, ktoré sú veľmi nestabilné a spôsobiť „katastrofický vákuový rozpad“, čo by viedlo k zrúteniu času a priestoru.

Extra rozmer a paralelný vesmír

Zatiaľ, čo sa vedci zaoberajú čiernymi dierami a rozpadom vesmíru, zatiaľ sa iní z náboženského hľadiska obávajú úsilia CERN- u skúmať ďalšie dimenzie a paralelný vesmír prostredníctvom LHC. Veda sa tu stretáva s náboženstvom pri hľadaní „božskej častice“.

Náboženská komunita má vo všeobecnosti podozrenie na aktivity CERN-u a kladie si otázku, čo má spoločné socha hinduistického boha Šivu („boh ničenia“), ktorá je viditeľne umiestnená vonku pri urýchľovači, s vedou. Tiež si všimnli, ako sa CERN nachádza na mieste, ktoré sa kedysi v rímskych dobách nazývalo „Appolliacum“ (v gréčtine „Apollyon“ znamená „zničenie“), kde sa podľa nich nachádzala brána do podsvetia.

Keďže vedci označujú čierne diery ako „bezodné jamy“ a v spojení s diskusiou o otvorení dverí do inej dimenzie, mnohí poukazujú na varovania v Knihe zjavenia: „Zatrúbil piaty anjel. A videl som, že hviezda spadla z neba na zem. A dostala kľúč od studne priepasti. Otvorila studňu priepasti a zo studne vystúpil dym ako dym veľkej pece a zatemnilo sa slnko a aj vzduch od dymu studne. A z dymu vyšli na zem kobylky a dostali moc, akú majú pozemské škorpióny. Povedalo sa im, aby neškodili tráve na zemi, ani nijakej byline, ani nijakému stromu, ale iba ľuďom, ktorí nemajú na čele Božiu pečať“( Zjavenie 9: 1-3) . Svätý Ján tu hovorí o čase, keď je satanovi odovzdaný kľúč do „bezodnej jamy“, ktorá má na svet vypustiť hordu démonických bytostí pripomínajúcich kobylky. Niektorí si kladú otázku, či je táto biblická udalosť spojená s experimentmi CERN.

Je príliš skoro na to povedať, ale teraz sa k hľadaniu pridáva aj Čína a buduje svoj vlastný urýchľovač častíc päťkrát silnejší ako ten v CERN-e. A keďže Európa aj Čína pretekajú v hľadaní božskej častice, nemusí to trvať dlho, kým svet zistí, kto je na konci tejto úlohy – tvorca alebo ničiteľ vesmíru.

Prikladám video z rituálu, ktorý bol usporiadaný na počesť otvorenie tunelu blízko CERNu. Video

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 10000
  Kvantový počítač, aký je dobrý?Nedávno sme zistili, že kvantový počítač (QC) zaznamenáva všetky konverzácie prostredníctvom elektronickej komunikácie a možno aj konverzácie od jedného jednotlivca k druhému. Musím byť šialený, keď chcem také niečo povedať, ALE zvážme, čo je tento počítač zač a prečo bol v tejto dobe "vypustený" na satanistov. Kvantový počítač (CU) je darom…
  Tags: a, na, v, je, sa
 • 10000
  Kvantové liečivé technológie med bedsSusan Price, 26.2. 2021Svet sa chystá urobiť obrovský kvantový skok do revolučného „New Age“ systémom liečivých technológií, ktoré sa stanú neoddeliteľnou súčasťou transformácie spôsobu, akým naše tradičné lekárske komunity budú liečiť masy pomocou plazmatických energií a liečivých frekvencií.Dokážete si predstaviť niekedy v budúcnosti sveta, že nemocnice budú hrať veľmi odlišnú…
  Tags: a, zaujímavosti
 • 10000
  5 stratených vynálezov Nikolu Tesly, ktoré ohrozovali globálnu elituVäčšina veľkých vynálezov zásadne mení spoločnosť, v ktorej existujú. Pretože ľudia na vrchole sociálnej štruktúry musia viac získať posilnením statusu quo, potláčajú revolučné technológie priaznivé pre svet, ale nebezpečné pre ich existenciu. Výnimkou nebol ani strojársky génius Nikola Tesla. Tu sú niektoré z týchto technológií, ktoré nechcú, aby ste o…
  Tags: a, na, by, v, sa, zaujímavosti
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK