Čína vytvára novú rasu

23/03/2021

Bing Su, čínsky genetik zo štátneho zoologického ústavu v Kunmingu, nedávno vložil ľudský gén MCPH1, z ktorého sa vyvíja mozog, do opice. Vďaka vloženiu by sa inteligencia tohto zvieraťa mohla stať ľudskejšou ako inteligencia nižších primátov. Ďalším experimentom Su je vloženie génu SRGAP2C súvisiaceho s ľudskou inteligenciou do génov a génu FOXP2 spojeného s jazykovými schopnosťami.

Nevidel nikto v Číne Planétu opíc?

Alebo možno videli. „Vývoj biotechnológií v Číne sa uberá skutočne morbídnym smerom,“ píše Brandon Weichert z Weichertovej správy v článku zverejnenom na webe American Greatness.

V komunistickej spoločnosti s neobmedzenými ambíciami sa vedci usilujú o podivnú vedu. Čo sa stane, keď zmiešate DNA ošípaných a opíc? Čínski experimentátori vám to môžu povedať. Čo tak vypestovať ľuďom podobné orgány u zvierat? Áno, aj to urobili.

Navyše, Peking už možno vyvíja „super vojakov“. „Americké spravodajské služby ukazujú, že Čína vykonala testy na členoch Ľudovej oslobodzovacej armády v nádeji, že vyvinú vojakov s biologicky vylepšenými schopnosťami,“ napísal vtedy riaditeľ Národnej spravodajskej služby John Ratcliffe v časopise Wall Street Journal z 3. decembra nazvanom „Čína Je hrozba národnej bezpečnosti č. 1 “

Nie je jasné, ako ďaleko zašli čínski vojenskí vedci. Obhajujú však použitie nástroja na úpravu génov CRISPR na zvýšenie ľudských schopností a Ústredná vojenská komisia komunistickej strany „podporuje výskum v oblasti zvyšovania ľudskej výkonnosti a biotechnológie„ nového konceptu “.

Ľudová oslobodenecká armáda sa zapojila do génových úprav ľudí. Ako hovoria poprední analytici Elsa Kania a Wilson VornDick, existujú „zarážajúce paralely v témach, ktoré opakuje množstvo vedcov a vedcov z PLA z vplyvných inštitúcií“.

Všetky tieto čínske kroky sú určené na získanie „biologickej dominancie“. „Neexistujú, ako poznamenal Ratcliffe,„ nijaké etické hranice pri hľadaní moci Pekingom. “

Je zrejmé, že komunistická strana myslí nielen na vojakov. Čínsky výskumník je tiež prvým – a zatiaľ jediným – človekom, ktorý génovo upravuje ľudské embryá, z ktorých sa splodili živé deti.

Počas štúdia na Southern University of Science and Technology v Shenzhene použil Jiankui nástroj CRISPR-Cas9 na odstránenie génu CCR5, aby získal dvojčatá narodené koncom roka 2018 imunitu proti HIV, ale možno tiež aj na zvýšenie inteligencie. Experiment pripomínal eugenický program Tretej ríše na vytvorenie „nadradenej rasy“.

Čína je v procese vytvárania „dokonalého komunistu“, povedal pre Gatestone Weichert, tiež autor knihy Winning Space. „Čína je riadená režimom, ktorý verí v dokonalosť ľudstva. S príchodom moderného genetického a biotechnologického výskumu majú teraz čínski centrálni plánovači k dispozícii dokonalý ľudský genóm podľa svojej politickej agendy.“

Čínski vedci už sú na ceste „génového dopingu“, aby boli budúce generácie inteligentnejšie a inovatívnejšie ako tie v krajinách, ktoré odmietajú prijať tieto kontroverzné metódy. „To, čoho ste svedkami v Číne,“ napísal Weichert, „je konvergencia pokrokovej technológie s najmodernejšími biologickými vedami, ktorá je schopná zásadne zmeniť všetok život na tejto planéte podľa rozmarov nominálneho komunistického režimu.“

Po medzinárodnom rozruchu vyvolanom správami o jeho nebezpečnej a neetickej práci bol Shenzhen pokutovaný a uväznený za „nelegálne vykonávanie úpravy génov pre ľudské embryá“, ale v štáte pod takmer úplným dozorom komunistickej strany je evidentné, že mal štátnu podporu pre jeho experimenty.

Jeho úsilie nie je ojedinelé. Spravodajský tím časopisu Nature v apríli 2015 uviedol, že čínski vedci z univerzity Sun Yat-sen v Kantone v rámci iného svetovo prvého experimentu upravili pomocou CRISPR-Cas9 „neživotaschopné“ ľudské embryá. „Čínsky zdroj oboznámený s vývojom v tejto oblasti uviedol, že najmenej štyri skupiny v Číne sledujú úpravu génov v ľudských embryách,“ uvádza sa na webovej stránke časopisu.

Pekingské stíhanie Heho preto vyzerá ako pokus o ochladenie rozruchu a zabránenie medzinárodnej vedeckej komunite v ďalšom vyšetrovaní čínskych aktivít.

Bohužiaľ, pokrok Číny v oblasti úpravy ľudských génov pre super vojakov presviedča ostatných, že musia urobiť to isté. Napríklad čoskoro bude „Le Terminator“. Francúzska vláda práve dala súhlas s rozšírenými vojakmi. „Musíme mať jasno, nie každý má rovnaké škrupule ako my a musíme sa pripraviť na takúto budúcnosť,“ vyhlásila francúzska ministerka ozbrojených síl Florence Parlyová.

Michael Clarke z Kings College London pre britský bulvárny denník Sun uviedol, že v súčasnosti existuje biologická konkurencia podporovaná Čínou. Budeme mať čoskoro, ako to nazvala Medzinárodná spoločnosť pre vojenskú etiku, závod „homo robocopus“?

Ak tak urobíme, Čína nebude jedinou stranou, ktorá bude na vine. „Na týchto snahách je najviac znepokojujúce to, že Čína získala prístup k systému CRISPR a pokročilému genetickému a biotechnologickému výskumu vďaka svojim vzťahom s USA a ďalšími vyspelými západnými krajinami,“ uviedol tento mesiac Weichert pre Gatestone. „Americké výskumné laboratóriá, biotechnologickí investori a vedci sa všetci usilovali o výskum a podnikanie v začínajúcej čínskej biotechnologickej aréne výslovne preto, lebo etické štandardy pre výskum v tejto citlivej otázke sú také nízke.“

„Ukáže sa to ako dlhodobá strategická hrozba pre USA, ktorej len málokto vo Washingtone, na Wall Street alebo v Silicon Valley rozumie,“ hovorí Weichert v súvislosti s rýchlou čínskou výzbrojou biotechnológií.

Čínsky režim nemá etiku ani slušnosť, nie je viazaný zákonom a nemá zdržanlivosť. Má však technológiu na založenie úplne nového druhu geneticky vylepšeného človeka.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
2 years ago

fakt už neviem, či sa mám smiať alebo plakať … toto je horšie ako horor ….

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK