Dajte pozor na temnotu

27/05/2021

Prebieha súboj medzi svetlom a temnotou, ktorej sa končí čas a čoskoro už nebude môcť ďalej ničiť a ovládať. Preto teraz syčí a stupňuje svoje útoky. V dnešnej dobe súdu je temnota o to silnejšia, pretože sú povypúšťaní všetci zlí duchovia a je im dovolené sa na nás vyriadiť, pretože aj na tom sa súdime. V tejto chvíli už stráca silu keď je temnota čoraz viac porážaná na všetkých frontoch. Napriek je dôležité ju vedieť rozpoznať a brániť sa pred ňou.

Ako pracuje temnota? Temnota je zákerná a podlá. Jej podlosť spočíva v tom, že sa potichu bez pozorovania vplíži do mysle. Predkladá vám temné myšlienky a robí to tak, že si myslíte, že sú to vaše vlastné myšlienky. Je naozaj ťažké to rozlíšiť a človek musí byť naozaj bdelí aby sa bránil. Čím je človek k tomu svetlejší, tým väčší záujem o neho má temnota a tým väčšie útoky na dotyčnú osobu. Temnota vás pozná a presne využije vaše slabosti, cez ktoré sa vás snaží potemniť, ovládať, preto pri každom použije inú taktiku. Preto sa jej doteraz tak darilo, mala pod palcom osud celej planéty. Využila všetky ľudské slabosti na ovplyvnenie a podmanenie celej populácie. Ako sa jej mohlo dariť mať taký úspech? Jednoducho preto, že sme to dovolili. Temnota je kráľom hmotného sveta. Padlý anjel Lucifer miesto toho aby nám ľuďom pomáhal v duchovnom raste, začal ľuďmi pohŕdať a stvoril si svoju vlastnú ríšu kde vládne luciferský, falošný princíp a stal sa vládcom hmotného sveta. A keďže sme my ľudia odsunuli svoju duchovnosť bokom a začali uctievať len rozum a všetko hmotné, temnote sme otvorili dvierka a vďaka tomu vzrástla jej sila, pretože rozum patrí k hmote.

Ako sa brániť pred temnotou? Keďže je temnota vládcom v hmotnom svete, tak ak sa človek nechce stať obeťou jej útokov, musí byť duchovnejší, aby ste obmedzili útoky. To neznamená teraz odstrihnúť sa od mysle a stať sa duchovným majstrom. To znamená, že jednoducho musíme oživiť svoju dušu, pretože to je to duchovné v nás. Rozum patrí hmote, duša je duchovná. Rozum je nepostrádateľná časť nášho bytia, no je potrebné prehodiť rebríčky. My ľudia máme na prvom mieste rozum, ktorý vládne našim životom, no na prvom mieste má byť a vládnuť duša a rozum má byť len pomocník. Duša dá impulz, rozum vykoná. Duša znamená vnútorný hlas, nezakalený cit. Sme duchovné bytosti v tejto hmote a teda sme pevne zakotvení v tomto hmotnom bytí, takže temnota si bude dovoľovať pokiaľ jej to bude umožnené. No dokážete to výrazne obmedziť a hlavne rozpoznať, čo je veľmi dôležité. Keď spoznáte pomenujete neviditeľného protivníka, v tej chvíli stráca silu. Keď chcete proti niečomu bojovať, musíte vedieť proti čomu stojíte.

Buďte bdelí, poriadne sa pozorujte a vyhodnocujte odkiaľ pochádzajú vaše myšlienky. Nemusia byť zlé, navonok sa môžu javiť ako dobré. To je najväčšia páka temnoty, že sa vydáva za dobro, však to vidíme všade navôkol v spoločnosti. Je to tzv. falošná dobrota, luciferský princíp.

Rozum nevie čo je správne, rozum vyhodnocuje len na základe vlastných skúseností, je príliš limitovaný. Jedine duša vie vycítiť to správne, to je ten morálny kompas, ktorým sme všetci obdarovaný. Žiarte, kráčajte v pravde a majte pevnú vieru v Boha. Používajte proti temnote najmocnejší štít a to je svetlo!

Daniel

Zdieľať článok

Podobné články

 • 96
  Súboj medzi citom a rozumom, Boží súd, vznik nového svetaNašiel som tento text, ktorý som napísal dávnejšie a pre väčšinu to nebude nič nové, no dúfam, že sa dostane aj k niektorým neprebudeným dušiam.. Rok 2020 bol rokom konca starého a malá ochutnávka toho, čo majú pre nás pripravené sily temna. Stojíme na prahu najväčších zmien ľudstva a rok…
  Tags: a, je, sa, to, v, na, úvahy
 • 96
  Prečo cirkev nie je správnou cestou k Bohu?Veľa ľudí si uvedomuje, že všetko, čo sa v dnešnom svete deje nás ma k niečomu priviesť a to k zabudnutej viere v Boha. Veľa ľudí chce a verí, ale nepoznajú tu správnu cestu, nemajú to správne uchopené.Ako vo všetkých veciach, aj tu sa narobilo veľa omylov. Na to, aby…
  Tags: a, to, sa, je, v, úvahy
 • 94
  Qantujte!Bojovníci svetla! Je čas hrdo sa posaviť na stranu svetla, na stranu pravdy. Je čas začať vibrovať na vyššej úrovni. Prichádza čas žatvy, čas čistenia a spolu s tým čas svetla. Prichádza úplné vyhladenie všetkej temnoty, nastolenie Božieho poriadku, príliv a ukotvenie svetla na Zemi. Boží súd, prevrat svetov, Tisícročná…
  Tags: a, to, je, v, sa, na, úvahy
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplorer
polarexplorer
3 years ago

Ďakujem.

Raamil
Raamil
3 years ago

Pokiaľ ego mocne pracuje, myseľ myslí na svet a svoje plány (svet ilúzií a fantázií), vitálno neľútostne požaduje, telo spí a život neprokonáva samého seba je pre takýchto ľudí nemožné sa riadiť pokynmi duše, presnejšie povedané nástrojmi duše svedomím a intuíciou.

D
D
2 years ago

Ďakujeme za pripomenutie a za podporné články!
Je to veľmi dôležité v týchto náročných časoch! 🙏

„V myšlienkach buďte na stráži dňom aj nocou! Potom to úplne prenikne do cítenia. Myslite stále na to, že nepriatelia sú okolo vás, že číhajú na každú menšiu slabinu, aby ju použili k preniknutiu do vnútra vášho tábora. Musíte sa zdesene zhrozit, akonáhle sa pristihnete pri tom, že Vaše myslenie sa uberá po cestách, ktoré sú pre vás nicotné, ľahostajné, či dokonca nesprávne.
Vašou duchovnou a taktiež pozemskou bdelosťou premáhate totiž zlé úmysly temna a vyhladzujete ho. Vy bojujete pri tom skutočne duchovne zbraňami, ktoré vám prepožičalo Svetlo pre tento boj.“

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK