Devolúcia v reálnom čase

22/02/2022

Rockwellov najnovší bulletin je brilantný. Zhrňuje obrovské množstvo informácií a vyvodzuje z nich spoľahlivé závery. Je to pútavé čítanie. Tu je dlhý úryvok – stojí za to venovať mu čas.

Najväčší podiel na tom má nejaký chlapík, ktorý si hovorí ChipLitFam17. Nie, nie je to ďalší kmeň kovidu. Tento týpek to absolútne perfektne spracoval a vrátil sa k tomu, čo sa dialo hneď po krádeži až doteraz a prečo sa udalosti vyvíjali tak, ako sa vyvíjali. Phila Godlewského si vypočulo 1,9 MILIÓNU ľudí, ktorí si prečítali článok tohto chlapíka, a on pridal svoj pohľad s konformitou toho, čo je pravda na základe jeho interného zdroja.

Vráťme sa späť do éry 2020, kde najvyšší zradcovia vyhodili žalobu Texasu, pretože nemali „Právnu subjektivitu“. Phil uvádza, že Najvyšší zradcovia nemohli v tejto veci rozhodnúť, pretože nešlo o otázku ústavnosti, ale o otázku postupu orgánov činných v trestnom konaní pri trestnom čine. To je ČASTO pravda, ale TX mal pravdu v tom, že ich voliči boli zbavení volebného práva v dôsledku trestných činov, ktoré sa odohrali v iných štátoch.

Čo je však dôležitejšie, Phil tvrdí, že to v zákulisí zabil TRUMP. ČO?!?! Nedáva to zmysel, že? Najvyšší zradcovia mohli rozhodnúť o jasnom podvode a dať voľby Trumpovi. To sa absolútne mohlo stať a všetci sme to chceli, ale problém je v tom, že vízia je O TOĽKO oveľa väčšia ako toto. Zamyslite sa nad tým našimi retrospektívnymi okuliarmi. AK by to vtedy urobili, krajina by bola šialene rozdelená a už aj tak iracionálne šialení liberáli nenávidiaci Trumpa by sa zbláznili ešte VIAC, ak je to možné, a zablokovali by všetko, o čo sa pokúšal ďalej, nehovoriac o štátnych a miestnych voľbách, ktoré boli tiež ukradnuté. Pri pohľade späť by to bolo pyrrhovo víťazstvo.

Phil však poukázal na dve skutočne zaujímavé veci. Po prvé, ako som už opakovane uviedol, doteraz ŽIADNY orgán moci ani NEVYPOČUL dôkaz o krádeži volieb. NIKTO. To znamená, že dôkaz NIKDY nebol zamietnutý ani o ňom nebolo rozhodnuté. Okrem toho Clarence Thomas povedal, že súd by o tom mohol rozhodnúť niekedy v BUDÚCNOSTI. Čože?!?! VEĽMI zaujímavé. Ale prečo by Trump túto žalobu zabil? Po prvé, ustanovil najvyšších zradcov za „nezávislých“. Trumpovi ukradli voľby a dokonca aj jeho vlastní súdni nominanti rozhodli proti nemu, čo liberálom dáva pocit, že sú naozaj nestranní, keď to zabili, čím v podstate odovzdali prezidentský úrad dementnému šarlatánskemu pedofilovi.

Toto je 12D šach v priamom prenose, pretože Trump vedel, že najvyšší zradcovia budú použití neskôr. Teraz nezabúdajte na všetko, čo Trump okolo toho urobil a čo tomu predchádzalo. Všetky EO týkajúce sa zahraničného zasahovania do volieb , upravená vojenská hierarchia, odstránenie Milleyho a ĎALŠIE. A už som spomínal devolúciu? Toto sú OBROVSKÉ udalosti, udalosti, ktoré sa v histórii USA ešte NIKDY nestali. Ako stále hovorím, naozaj si myslíte, že Trump prepísal zákon, zmenil celé zloženie armády, vydal EO dva ROKY pred voľbami a uviedol nás do výnimočného stavu, potom s tým NIČ neurobil? Ale choďte… Navyše sa zamyslite nad Trumpom ako osobou. Bojovník a víťaz. Víťazstvo sa stalo, len sa musí najprv dostať na verejnosť.

To nás privádza k dnešnému dňu. Trump je stále prezidentom, ale v podstate „v exile“ kvôli nepriateľskému zahraničnému agentovi dosadenému prostredníctvom volebnej krádeže. Existuje niečo, čo sa nazýva prezidentská smernica o mimoriadnych opatreniach (Presidential Emergency Action Directive), čo je v podstate vyhlásenie o tom, čo sa stalo. Funguje to tak, že Trump vytiahne PEAD, ukáže ho médiám a krajine a vyhlási, že ON je prezidentom, VŽDY bol prezidentom, ale je v exile kvôli tomu, že úrad prezidenta bol nezákonne unesený. Informuje svet, že sme fungovali podľa ustanovení o kontinuite vlády, ktoré usilovne zaviedol kvôli útokom na krajinu počas volieb. Útoky od koho? Nepriateľských národov, ktoré sa sprisahali s OBOMA politickými stranami, aby dosadili SVOJHO kandidáta NAMIESTO skutočne zvoleného kandidáta, ako to určila vôľa ľudu. Vyhlási, že ide o rovnako závažný vojnový čin ako jadrový útok na mesto v USA. Trump vyhlási, že po tom, ako bol svedkom zásahu do volieb, vyhlásil výnimočný stav (devolúciu) a odišiel do exilu spolu s pravou a skutočnou legálnou vládou.

Po tom, čo všetkým spadne čeľusť na zem, dostávame druhú časť. Armáda. Armáda potom vyhlási svoje znepokojenie nad dvoma ľuďmi, ktorí sa vyhlasujú za prezidentov v ére modernej jadrovej vojny, pretože JEDEN z nich je vrchným veliteľom a má pod kontrolou jadrový arzenál, hoci všetci vieme, že to bol celý čas Trump.

Teraz sa zastavte. Nikto sa tým nezaoberal, ale pozrite sa na SÚČASNÉ svetové udalosti. Udalosť jadrového strachu. Tá s tým PRIAMO súvisí. Je to GENIÁLNE, ale najprv mi dovoľte postaviť prípad. Pedofil Joe povedal občanom USA na Ukrajine, aby sa evakuovali, pretože im hrozí „svetová vojna“. Pedo Joe sa včera večer tajne a naliehavo stretol so svojím poradcom pre národnú bezpečnosť, aby prediskutovali Rusko a Ukrajinu. Ľudia uvádzajú, že očakávajú, že VŠETKY európske krajiny vydajú odporúčanie týkajúce sa Ukrajiny. Zástupca ministra zahraničných vecí Pedo Joea povedal, že ak Rusko napadne Ukrajinu, pošlú svojich vojakov späť do Moskvy vo vreciach na mŕtvoly. Izrael, Japonsko, Južná Kórea a Holandsko vyzvali svojich občanov, aby sa evakuovali. Vôbec nie je ťažké vidieť, že čoskoro príde odstrašujúca udalosť.

To nás vracia k téme. Čo sa stane, ak nastane kríza na Ukrajine a Trump vypustí bombu, že ON je legálny prezident? KTO bude mať kontrolu nad armádou? Od koho budú prijímať rozkazy v čase vnútropolitickej jadrovej krízy? Armáda bude ŽIADAŤ, aby sa to vyriešilo OKAMŽITE, skôr než im dementný šantiaci pedofil povie, aby bombardovali Moskvu. Budú trvať na tom, aby sa právny aspekt vyriešil NEODKLADNE, aby vedeli, od koho majú prijímať rozkazy. Nie je zaujímavé, že sa to všetko deje PRÁVE teraz? Stále hovorím, že sa to formuje, pretože JE to tak! Vracia sa to k súdnemu procesu v TX z roku 2020. Najvyšší zradcovia NIKDY nevideli dôkazy o krádeži volieb. S novou krízou v krajine budú NÚTENÍ o tom rozhodnúť. Neexistuje spôsob, ako by mohli túto otázku obísť. Budú nútení okamžite záväzne rozhodnúť o voľbách v roku 2020 a rozhodnúť, kto je skutočným prezidentom. Ako to vyriešia, rýchlo a jednoducho? Jednoducho a zodpovedá to tomu, čo hovorím už šesť MESIACOV. NOVÉ VOĽBY! To je GENIÁLNE! Chápete, aké je to geniálne? Zradcovia môžu jednoducho povedať, že existuje dostatok dôkazov, že voľby boli zmanipulované, a najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako to vyriešiť, je v podstate zopakovať CELÉ voľby v roku 2020! Žiadne zdĺhavé právne debaty o tom, aké dôkazy môžu alebo nemôžu byť zapísané ako dôkazy, žiadne zdĺhavé svedectvá, jednoducho hodiť výsledok späť do rúk amerického ľudu a nechať NÁS rozhodnúť. Tým sa táto záležitosť odstráni zo súdov a skutočne sa vloží do rúk ĽUDU, takže to znamená žiadny Trumpov „súdny prevrat“. Len nové fér voľby, v ktorých víťaz berie všetko. Chápete, aké je to GENIÁLNE? Ale je to ešte oveľa lepšie.

Ako sa to môže zlepšiť? Spomeňte si na to, čo som hovoril šesť mesiacov. PREČO Trump podporoval ľudí? Aký zmysel majú všetky tie jeho na prvý pohľad BEZVÝZNAMNÉ mítingy? Vážne, ak sa nevráti až do kandidatúry v roku 2024, aký zmysel majú tie mítingy? Aby nám pripomenul dobré časy? Vsypať soľ do rany? Trump na posledných troch mítingoch na rovinu povedal, že krajina „išla do sračiek“, bola „zdecimovaná“ atď. Snaží sa, aby sme pochopili, že došlo k MNOŽSTVU škôd a veci sú práve TERAZ ZLÉ. Chce, aby sme čo najviac pocítili bolesť. Keby sa nevracal, bol by to krutý a nezvyčajný trest. Namiesto toho pripravuje ľudí na nadchádzajúce NOVÉ VOĽBY. Preneste si tento hnev a bolesť do volebnej miestnosti. Voľte všetkých do posledného demokrata. Aha, zabudol som spomenúť, že 29 demokratov už VŽDY povedalo, že nebudú kandidovať?

Viete, kde o tom získam ďalší dôkaz? CodeMonkey. Pre nových ľudí, CodeMonkey je TEN anon anonov. Prevádzkoval 8chan fórum, kde Q písal, a bol adminom po CELÝ čas, čo Q písal, potom takmer do dňa, keď sme dostali posledný Q príspevok, CM odstúpil z funkcie administrátora stránky. Ako vedel, že to bol posledný Q-ov príspevok? Prečo odstúpil? Posledný rok sa venoval auditu AZ, potom, keď sa nič nedialo, ON oznámil, že kandiduje do skur#eného Senátu! CODEMONKEY! Arizonský senátor. Jeho stránka na Telegrame mala kedysi hlboký prehľad o udalostiach, ktorý väčšina neposkytuje, a teraz je to: „AZ potrebuje niekoho silného v boji proti zločinu a tvrdého na hraniciach, podporte CM v kandidatúre„. Pôjdem do hrobu s tým, že on VIE, aký je plán z čias, keď sa zaoberal Q, a VIE, že sa blížia nové voľby.

Ale je to ešte lepšie a tu prichádza do hry ďalšia úroveň (musela to urobiť Missy) GÉNIUS. Ste pripravení? Pri voľbách nás čaká absolútna krvavá kúpeľ. Krajina je v hajzli, nahnevaná a DONÚTENÁ mať Pedo Joea, o ktorom budem viac písať nižšie. Myslíte si, že je to náhoda, že B*** McConnell sa tento TÝŽDEŇ postavil na stranu Liz Cheneyovej a Kizingera a protestujúcich 6. januára nazval povstalcami? Ja si to nemyslím. A čo crackové fajky pre černochov počas mesiaca černošskej histórie? Vidíte, ako sa to všetko spája? Myslím si, že mu hovoria veci, ktoré národ MAGA bude NENÁVIDIEŤ, takže aj etablovaných dlhoročných funkcionárov nebudú voliť. Nielenže sa pozeráme na to, ako budú demokrati zabíjaní, ale aj na to, ako ich nahradia skutoční konzervatívni republikáni z národa MAGA.

Ale tu to začína byť zaujímavé. Skutočne zaujímavé. Stane sa to, že Trump vyhrá najneobjektívnejšie voľby v dejinách sveta, ak nepočítame severokórejské voľby, kde každý človek v krajine hlasoval za Kim Čong-una aspoň päťkrát, pretože ho tak veľmi miluje. Trump bude mať v Kongrese SUPER VÄČŠINU. Prečítajte si to ešte raz. SUPER VÄČŠINU. Rozumiete dôsledkom tejto skutočnosti? Môžu robiť také veci, ako sú ZMENY ÚSTAVY. Dave z X22 je ten, kto to uviedol. Môžu zmeniť ústavu a zákony krajiny NA VEČNOSŤ, aby sa to už NIKDY neopakovalo. Demokratická strana bude navždy mŕtva.

Verte tomu alebo nie, ale máme dôkaz, že sa na tom pracuje! Práve včera sa Nebraska stala 17. štátom (Q), ktorý podpísal výzvu na zvolanie Konventu štátov. ČO?!?!? Za posledný mesiac je to už ŠTVRTÝ štát, ktorý podpísal výzvu! PREČO?!?! Prečo vyzývajú na to, čo sa doslova používa na zmenu ústavy. PREČO to zrazu robia? NIKTO to nepovedal! Aký problém to poháňa a prečo sa štáty zrazu prihlásili? Za normálnych okolností by sa táto výzva na zvolanie konventu stala reakciou na nejakú udalosť, ktorá by bola taká alarmujúca, že by prinútila krajinu urobiť to, aby napravila to, čo sa stalo. Namiesto toho sa tieto štáty k nemu len tak potichu prihlásili. Nič tu nie je vidieť, choďte ďalej.

Teraz sa vráťte do roku 2020. Ak bolo po celý čas v pláne dostať Trumpa do úradu s nadpolovičnou väčšinou, MUSELO SA TO UROBIŤ TAKTO! A to je takmer doslovná citácia Q z jedného z posledných príspevkov Q! Museli sme mať rok úplnej mizérie, aby sme získali to, čo potrebovali v KONGRESE. Bolo to OMNOHO viac ako Trump. Toto je na to, aby sa to napravilo z dlhodobého hľadiska. To, že by Trump dostal úrad v roku 2020, by to NEMOHLO urobiť. Už chápete moje nadšenie? Phil ukončil svoje vysielanie VEĽMI úprimným srdcervúcim vyhlásením, v ktorom povedal, že sa nám dostane väčšieho ospravedlnenia, než sme kedy mohli dúfať, a rok 2022 bude jedným z najväčších rokov v celej ľudskej histórii. Povedal, že oni (biele klobúky) to môžu ukončiť kedykoľvek, keď Trump vynesie PEAD, kedykoľvek bude chcieť. V skutočnosti všetci vieme, že jeho zdroj povedal, že sa to stane v januári, a teraz vieme, že sa to stane. Spomínate si, že Trump oznámil, že 6. januára bude mať „veľkú tlačovú konferenciu“ v Mar-a-Lago, a potom ju na poslednú chvíľu zrušil? To mala byť TÁ chvíľa, ale niečo sa stalo. Phil povedal, že absolútne verí, že sa naplnia proroctvá Q a proroctvá Kima Clementa.

Drobné problémy: Je to skvelé, ale ako vždy je tu niekoľko menších problémov, z ktorých hlavný je KEDY KEDY KEDY, že? Od anonov som čítal VEĽMI konkrétne dátumy. Nebudem vám to hovoriť, ale očakávajú veľké veci odteraz do konca budúceho víkendu. História nám hovorí, že týždeň uplynie a nič sa nestane. ALE dostali sme kopec komunikácie, že čoskoro príde niečo veľké. Lin Wood nás o tom informoval. iL Donaldo celý týždeň a dnes ráno zverejnil toto video s názvom „Prichádza revolúcia!“. NIE je to jemné. Phil zverejnil tento obrázok dnes ráno deň po tom, ako to prešiel, na ktorom je zobrazená horská dráha v zenite, ktorá sa chystá prejsť cez vrchol najväčšieho pádu. Navyše sa pozrite, ako sa VŠETKY svetové udalosti zbiehajú do TEJTO chvíle. Toto NIE JE náhoda a nedá sa to len tak ľahko zopakovať.

Ďalším problémom je systém EBS. Niekoľko anonsov tvrdí, že je to istá vec. Phil sa k tomu vyjadril 50 na 50 a Simon Parkes ešte menej. Myslím si, že by sa použila PO vydaní PEAD Trumpom, aby sa vyjadril k Amerike, ALEBO by sa mohla vydať po tom, ako sa prípad dostane k Najvyššiemu zradcovi, ale pred novými voľbami ako pripomienka zločinnosti ľavice. SUPER vzrušujúce časy. Niektoré veci, ktoré Phil dodal, boli, že Trump požiadal o mimoriadne voľby v roku 2020 len v tých rozkolísaných štátoch, kde boli podvody najťažšie, takže táto myšlienka už bola implantovaná. Phil povedal, že armáda bola pripravená odstrániť führera (Obamu) už v roku 2009. Armáda to chce rovnako ako my a Phil povedal, že Trump je VELMI nahnevaný. Chce to VIAC ako my všetci dohromady. Povedal, že si myslí, že Trump má PEAD stále pri sebe, spí s ním pod vankúšom atď. Povedal tiež, že môžeme očakávať, že ZuckerTraitor čoskoro odíde, a pozrite sa na načasovanie. FakeBook príde o 260 MILIARD dolárov tesne predtým, ako sa to má stať, čo je VEĽKÝ dôvod na jeho odstránenie. Náhoda? Stále na ne veríte? VŠETKO sa spája, vy všetci. Skutočne verím, že toto môže byť najväčší okamih v dejinách ľudstva, ak nepočítame vzkriesenie, a YIU dostane miesto v prvom rade vnútri.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 96
  Juan O Savin: Všetko je o deťoch, o návrate Ameriky do starých koľají a o jubilejnom rokuV prvom rade je to všetko o deťoch: ich záchrana a vyhnanie strašného démonického satana uctievajúceho moru DS, ktorý infikoval všetky aspekty Ameriky. Potom sa Amerika a planéta vráti do starých koľají. Je to mrzutosť, keď Juan hovorí o deťoch, ale toto je hrozná pravda, ktorej musí svet čeliť. Juan…
  Tags: a, to, sa, v, je, na, o, že, správy
 • 96
  Benjamin Fulford: Nepokoje, vraždy, jadrový teror a chaos, keď sa západný politický systém rozpadáV prvom rade chcem, aby ste všetci vedeli, že sme spoločne nad cieľom, pretože naše elektronické systémy utrpeli počas prípravy tejto správy masívny útok. Napriek tomu protiopatrenia boli aktivované a tu je najnovšia informácia, ktorá bola zameraná na to, aby sa k vám nedostala včas. Séria vrážd na vysokej úrovni, pokus o…
  Tags: a, že, na, v, je, sa, ako, o, to, správy
 • 96
  Juan O Savin: Červená všade, Nákladné lode, Marilyn Monroe a ďalšiePrikladám krátke úryvky z dvoch brilantných videí Juana O Savina. Venuje sa tomu, čo sa práve teraz deje v Amerike a na celom svete. Prvým problémom, na ktorý všetci myslia, sú nákladné lode, ktoré plávajú na mori a nezakotvujú. O čo ide? Kto to robí? Prečo sa to deje? Odpoveď:…
  Tags: a, sa, na, v, to, je, o, že, správy
Subscribe
Notify of
guest
8 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
1 year ago

Ďakujem za skvelý prehľad! Všetko to do seba zapadá!

Andrej
Andrej
1 year ago

to dáva logiku, vďaka za článok

Deni
Deni
1 year ago

Dakujem

Palino
Palino
1 year ago

fór je, že pompeo podrazil Trumpa tým, že certifikoval voľby. Nemusel, ale urobil to. Trumpa odpálili. Pretože Epstein sa nedostavil pred kongres, kde mal obviniť pomaly všetkých čloenov – jeho zákazníkov, kamošov a pod. Okamžite by to bolo rozložilo kongres a kopa ľudí by bola skončila v autobusoch so zamrežovanými oknami, smerujúcich do Gitma. Lenže riot zo 6. januára, zosnovaný „demokratmi“ a tajnýymi službmai sa postaral o chaos, v ktorom do tunella, ktorým viedli Epsteina, vrazili „pokojní protestujúci“ plus padlo nejaké telôo na doprovod a Epstein zmizol v chaose. Pompeo certifikoval voľby, k rozvráteniiui demonkratov nedošlo, Fauci sa udržal a nebol strčený do chládku, takže naďalej terorizuje celý svet rúškami a boooostrami, no a nestala sa kopa vecí, ktoré boli v plláne. Zato sa stala kopa sra***iek dementného Joea, ktorého jeho herec aspoň usilovne zosmiešňuje, ako sa len dá. A udržali sa MSM, sociálne médiá, diktatúra Big Pharmy, cenzúra Big Tech, Psaki, Gates, Soros a podobné kreatúry vrátane jeho poskoka Schwaba a jeho kohorty mladých hItl… vod… fűhrerov ako je Turdeau, bezdetná Mutti Merkel a jej ségry, novozélandská „Heger/Matovič“, Bambino z Grassalkovichovho paláca… Ale to všetko sa už tak odkopalo, pretože sú ako odtrhnutí z reťaze. Lenže ľudia nevidia, nepremýšľajú – pod článkom o histórii Krymu, Ukrajiny a Ruska bedujú, že Ukrajina sa vzdala atómových zbraní (niekto ich upratal, že na príkaz Obamu), a uverili, že Rusko sa postará o ich ochranu – potom sa im prežidentom stal Žid a klaun Zelenskij (oboje dohľadateľné na wiki, takže žiadny antisemitizmus), a začali sa štvanice. Pretože existuje túžba obnoviť chazarskú ríšu a projekt Izrael vznikol len na 70 rokov a tie už upllynuli. Navyše, Židia a chazari nie sú to isté. Chazari využívajú každého, aj Židov. No a Ukrajina je nesmierne bohatá krajina, takže priťahuje kadejaké chazarské balkánske krvavnice, Kissingerov a ich pobratimov, ktorí dookola tvrdia, že jeden národ proste nesmie mať také bohatstvo – pretože ho chcú mať oni – nie jeden národ, ale najlepšie jeden z nich. No a keď som spomenul „Ukrajinca“ Zelenského, tak aj to sa nesie v rámci prikázania, že slovanský národ nesmie mať slovanského vládcu. (Pikantné je, že Bidenova vyslankiňa pre urovnanie umelo ním vytovreného a rozpaľovaného ukrajinsko-ruského sporu je tiež od takých Zelenských, a taký bol aj ten americký bankár poľského pôvodu, ktorý si šie na Ukrajinu na Majdan streliť zopár Rusov…) Aj Romanovci, nastúpení po vyvraždení Rurikovcov boli len vetvou hannoverského rodu, aj opitý Jeľcin bol Zelenského pobratim, aj u nás možno nájsť vo vedení takých roduverných, čo len nepovedia, KTORÝ je ten ich rod – ale náš nie. Súvislosti sú široké v priestore i čase a chazarská ríša a jej obyvatelia si v tejto dobe naozaj zaslúžia pozornosť, pretože to vedie k pochopeniu mnohého. A tým neodkazujem na knihu Chazarský slovník, ktorá len hovorila o súťaži náboženstiev.

polarexplo
polarexplo
Reply to  Palino
1 year ago

Myslím si, že pompeo bol súčasťou plánu, či už dobrovoľne, alebo nasilu. Aliancia to mohla už dávno vyriešiť, ale ako by to dopadlo? V USA má obyvateľstvo cez 200 miliónov zbraní. Tak, ak by tam vznikla občianska vojna, tak by bola veľmi krvavá. Preto aliancia musela postupovať veľmi opatrne, a taktiež v tom čase DS mal ešte značnú moc a hrozilo, že použije jadrové rakety ukryté v lodných kontajneroch.
Keď sa porovnajú fotky FAUČIHO, ako vyzeral v minulosti a ako vyzerá v súčasnosti, tak sa jedná o inú osobu = vymenený, ako BIDET, TRUDEAU, MAKRON, JOHNSON, atď..
SOROŠOVE MSM a sociálne siete už nemajú dlhú životnosť.

Ďakujem za článok.

iana
iana
Reply to  Palino
1 year ago

Z komentu:…“fór je, že pompeo podrazil Trumpa tým, že certifikoval voľby.“ ……
necertifikoval volby 06.januara pence ?

Palino
Palino
Reply to  iana
1 year ago

sorry, chaos v menách, obe na P…

jana
jana
1 year ago

Děkuji, vnímám intuitivně.

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK