Dnes dbajme na svoju čistotu

05/04/2021

Kontrolujme čistotu svojho cítenia, myslenia, slov I skutkov. Činy a slová sú dôsledkom stavu našeho vnútra. Ak tam je prázdno a mŕtvo, impulzy dáva len hlava, ktorá je pánom. Ak sa koná s aktívnou energiou, presadzujúcou, môžeme hovoriť o bezcitnosti, tvrdosti, egoizme a ak sa koná s pasívnou energiou, môžeme hovoriť o smútku, zúfalstve, duševnej prázdnote až depresii.
Ak sa dejú deje a my chceme znenu, musí sa udiať zvnútra von, jedine tak to funguje. Najprv musí byť prázdno a upratané aby prišlo nové – do čistého.
Keď meníme zariadenie domu, nenatrepeme si naraz všetko do vnútra, bez toho že by sme poutierali podlahu, kúty, vybielili a vyčistili a pripravili. Nemáme tam staré I nové zariadenie naraz a neskúšame v tom žiť aby sme zistili, čo je lepšie, čo kde umiestniť, a čakáme, že v tom chaose prídeme na to, kde máme čo postaviť, umiestniť. Ba dokonca by sme boli schopni kvôli preplnenosti, chaosu a bordelu skonštatovať, že to nové je zlé. „Zaté staré osvedčené.“ Ale pre niečo padlo rozhodnutie zmeny. Pátrajme v týchto dôvodoch a následných rozhodnutiach. Občas chyba nie je rozhodnutie, ale spôsob.
Všetko musí ísť zvnútra von. Aby z von mohlo ísť dovnútra a rozvietilo a rozžiarilo nás.
Nečakajme na zmenu zvonku a pritom vnútri budeme stále tí istí. Ak je nepokoj, nespokojnosť, máme meniť myšlienky, postoje, reakcie, spôsoby a možno I dôvody, ciele, či motivácie.
Preto dbajme na svoju vnútornú, slovnú, myšlienkovú, rozumovú i skutkovú čistotu. Dôležité a rozhodujúce je naše chcenie. Čistému je všetko čisté.
Otvorme svoje vnútra (svojho ducha)a bieľme svoje rúcha (duše- obaly ducha, ktorý je z podstaty čistý). Robme tak, ako je to od nás zhora chcené. Jedine tak budeme šťastní. Nemusíme, ale zákon menom život nám ukáže následne „svoju“ Pravdu.
Buďme pripravení, buďme bdelí, nikdy nevieme…
Robme tak, aby sme svietili ČISTOTOU.
Kdo už má, bude mu mnohonásobne pridané. Aj to je zákon.
Prijímajme, zhodnoťme odkiaľ to prišlo, čo chce a kam má ísť, vpustime, alebo nevpustime, na základe zisteného čistime a vyčistime a žiarme pripravenosťou a prijatým svetlom.
Nech sa nám všetkým darí to v dnešný deň zvládnuť a znásobiť čistotu svojim pričinením, alebo urobiť veľkú vec a započať v sebe tieto deje vlastným uvedomením a rozhodnutím pre čistenie a ČISTOTOTU.
Krásny deň a nech sa nám darí vo všetkom na čo siahneme.
S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Podobné články

 • 99
  Nakladajme na seba len toľko, koľko unesiemeV živote sa dostávame do situácií „začarovaný kruh“ – koľko musím stihnúť…, ešte treba to…, ešte tamto…., a keď dokončíme jedno, vyvstáva ďalší problém a nová „povinnosť“ a tak sa točíme a točíme …..Samozrejme, čím je toho viac, menej stíhame, sme nepozorní, unavení, strácame trpezlivosť, potom nevrlí, podráždení a bezdôvodne…
  Tags: a, je, to, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  V životných situáciách nejde o to, čo sa deje, ale aký máme na to pohľad – ako to vnímameV živote by sme mali chodiť s otvorenými očami a poriadne otvorenými ušami , pozorovať veci a vnímať, ako sa hovorí „medzi riadkami“.Naša výzva?„VNÍMAŤ UDALOSTI KTORÉ SA NÁM STANÚ NIE AKO NEŠŤASTIE, ALE AKO NIEČO, ČO NÁS MALO ZASTAVIŤ, UPOZORNIŤ A VYBRAŤ SI Z TOHO TO POZITÍVNE.Tak ako som naposledy…
  Tags: a, to, je, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  Naša temná stránkaStretávam sa často s názorom, že máme v sebe temnú stránku. Ak chceme pracovať na sebe a každý deň byť lepší ako včera, tak je nutné vedieť, že zlo je za dverami, ako neželaný podomový predajca.Láka, ponúka, sľubuje, vyhráža sa, búcha, kričí.Ak ho čo i len cez kukatko dvier budeme…
  Tags: a, je, posolstvá, pre, dušu
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK