Dôkazy o siedmich úrovniach infraštruktúry pod plošinou Gíza

12/04/2021

Päť kilometrov od Káhiry stojí jedno z najstarších a najlákavejších miest v histórii ľudstva. Toto tajomstvo obsahuje tri hlavné pyramídy v Gíze, ktoré predstavujú jednu z najslávnejších starodávnych civilizácií. Megalitické kamene, ktoré tvoria tieto štruktúry, ležia na veľkej náhornej plošine a teraz vyšetrovatelia zistili niečo fascinujúce, čo leží pod pyramídami.

dôkazy o siedmich úrovniach infraštruktúry pod náhornou plošinou v Gíze

Gregg Braden vysvetľuje, že niektoré z prvých vierohodných správ o náhornej plošine Gíza pochádzajú od gréckeho historika a geografa Herodota , ktorý začiatkom 400. rokov pred n.l. Zostavil príručku o starovekých civilizáciách, kultúrach a technológiách, ktorá predbehla jeho dobu o tisíce rokov. Pred Herodotom nikto nepredložil systematické a dôkladné štúdium minulosti, ktoré sa pokúšalo spojiť udalosti s tým, ako formovali históriu.

Herodotus špekuloval, že pod pyramídami sú skryté chodby, ako aj komory, chodníky a veľké priestory – všetky vznikli, keď sa egyptské podnebie a topografia veľmi líšili od dnešnej podoby.
Herodotus mal pocit, že pod pyramídami ležali zvyšky iných starodávnych civilizácií.

Ak mal Herodotus pravdu, pyramídy možno sedia na najúžasnejšej časovej kapsule v histórii a odhaľujú nielen dávno stratené kultúry, ale aj ich technológie a pôvod zachránený v najskorších spisoch a obrázkoch.

Pri výskume odhalenia podzemných priestorov pod pyramídami vynikajú dvaja vedci: britský konzul Henry Salt a jeho najatý prieskumník Giovanni Battista Belzoni. Títo muži boli schopní preskúmať oblasť s obmedzenou technológiou svojej doby na začiatku 19. storočia a topografia púšte ich viedla do oblasti na okraji plošiny Gíza, ktorá je dnes vlastným archeologickým nálezom s názvom Hrobka vtákov. .

Andrew Collins, autor knihy Pod pyramídami , naznačuje, že Hrobka vtákov bola poctou strážcovi skrytých záznamov a možno toto miesto, čo by kameňom dohodil od pyramíd, je jedným zo vstupných chodníkov do podzemného sveta pod Gízou. Moderná veda podporuje Collinsovo tvrdenie vďaka satelitným snímkam, ktoré odhaľujú podzemnú chodbu od Hrobky vtákov po druhú pyramídu. Tento nález bol pre históriu takmer stratený, ale znovuobjavený bol v roku 2008, keď Collins prečítal Saltov denník z roku 1817. To je miesto, kde začína byť príbeh zaujímavý a v epizóde s názvom „ Sedem úrovní pod Gízou “ z tretej sezóny Starých civilizácií sa dozvieme prečo.

Gíza sa už dlho označuje ako Rostau, čo znamená „ústa priechodov“, a môže byť kľúčom k tejto kope stratených vedomostí. S pomocou britského egyptológa Nigela Skinnera-Simpsona prináša Andrew Collins nové svetlo pri výskume Henryho Solea na náhornej plošine.

Podľa prekladov starovekých sumerských tabuliek bádateľa Antona Parksa bolo pod náhornou plošinou Gíza sedem úrovní jaskýň. Tento podzemný systém obývali staroegyptskí bohovia známi ako Klan Osiris. Parkov výskum zistil, že pred týmito mimozemskými „bohmi“ prišiel na Zem ďalší druh mimozemšťanov s hlavou leva, známy ako Urma, ktorý obýval túto podzemnú infraštruktúru. Preto vidíme zvyšky ich druhov v Sfinge a v egyptskej bohyni Sekhmet. Parks hovorí, že týchto sedem úrovní bolo obrovských a pôvodne ich vytesalo Stredozemné more, ktoré zachvátilo Egypt pred tisíckami rokov. 

Prvý stupeň obývali väzni a ľudia z egyptského súdu. Druhou úrovňou bolo miesto, kde prechádzal podzemný prítok Nílu a kde sa udržiavali záhrady. Na tretej úrovni žili hybridy a ich bohovia, rovnako ako ľudia oddaní hybridným potomkom. Na štvrtej úrovni sídlili honorári egyptského božstva a na posledných úrovniach bola umiestnená technológia, ktorá vytvorila umelé atmosféry a generátory energie na dodávanie energie pre celú infraštruktúru.

Môže tento masívny podzemný systém stále existovať?

Rovnako ako pri všetkých takýchto záhadách, iba čas povie pravdu a odhalí to, čo už toľko ľudí podozrieva tak dlho, pokiaľ ide o podzemný systém jaskýň, komôr a možno aj skrytých pokladov v Gíze. A zdá sa, že vzhľadom na dnešnú technológiu sa nám podarí nahliadnuť do stratených svetov hlboko pod povrchom pyramíd.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 97
  Stratégia kontroly cez symbolyRadi veríme, že sme racionálni, že máme svoj život pod kontrolou a rozhodujeme sa sami. Sme hrdí na svoju nezávislosť a uráža nás, ak niekto naznačí, že sme iracionálni, alebo že naše rozhodnutia nejako ovplyvňuje niekto iný. Bohužiaľ, slobodná vôľa nie je taká dôveryhodná myšlienka, ako sa na prvý pohľad…
  Tags: a, sa, na, v, ako, zaujímavosti
 • 96
  Nacistov inšpirovala kalifornská eugenikaHitler a jeho prisluhovači spravili obeť z celého kontinentu a vyhladili milióny ľudí v snahe vytvoriť takzvanú nadradenú rasu. Koncept nordickej rasy bielych, svetlovlasých a modrookých Majstrov sa však nezrodil s Hitlerom. Táto myšlienka vznikla v Spojených štátoch a pestovala sa v Kalifornii, desaťročia predtým, ako sa Hitler dostal k…
  Tags: a, v, sa, na, zaujímavosti
 • 94
  Zakázaná históriaCelá história, ale aj súčasnosť je pretkaná vzťahmi s entitami z iných planét. V starých spisoch a EPOS je zaznamenaných plno veľmi dôležitých informácií o dejinách ľudstva, ktoré oficiálne história tají, ignoruje alebo znevažuje. Okrem iného sa v rôznych spisoch opisuje, ako sa bohovia Anunnaki Nefilimovia pred 200 tisíc rokmi podieľali na…
  Tags: a, v, na, sa, zaujímavosti
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Raamil
Raamil
2 years ago

Na celej Zemi je množstvo funkčných technológií od rôznych návštevníkov, a vyspelých architektov.

Po desaťročia vedci experimentujú s technológiou, ktorá napr. poháňa Golfský prúd. Pred rár rokmi Golfský prúd vo svojích „šialených“ hlavičkách na mesiac zastavili a bol z toho celosvetový poprask.

Hrajú sa a ničomu nerozumejú…, ale nie je človeku „blízke“? Ako by ste sa zachovali VY na ich mieste?

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK