Dokumenty FBI odhalili fascinujúce podrobnosti o Teslových vynálezoch

26/03/2021

Nedávno odtajnené dokumenty FBI odhaľujú záujem vlády o Lúči smrti – futuristickej zbrani s časticovými lúčmi, ktorú vynašiel Tesla. Séria dokumentov sprístupnených zákonom o slobode informácií tiež odhaľuje, že Tesla nezomrel 7. januára 1943, ako sa predtým myslelo, ale 8. januára.

FBI nakoniec zrušila dôvernosť mnohých dokumentov o smrti Teslu, ktoré úrad skonfiškoval, čím potvrdila pretrvávajúcu konšpiračnú teóriu, že sa FBI hlboko zaujímala o Teslovu prácu, a celú prácu zhabala z dôvodov „národnej bezpečnosti“.

FBI zverejňuje dlhoročné dokumenty odhaľujúce fascinujúce podrobnosti o Tesle:

Na zverejnenie odtajnených dôverných dokumentov, ktoré po smrti Teslu zaistila FBI, sme čakali dlho. Teraz sa vďaka zákonu o prístupe k informáciám potvrdilo veľa konšpiračných teórií a odhalili sa nové podrobnosti o Teslovi, jeho vynálezoch a smrti. 73 rokov potom, čo FBI zaistila takmer dve nákladné vozidlá s materiálmi od jedného z najslávnejších vynálezcov sveta, Federálny úrad pre vyšetrovanie konečne zverejnil dokumenty pre verejnosť.

Články dokazujú, že USA chceli dostať do rúk Teslov lúč smrti, údajne vytvoreného zariadenia, ktoré jednoducho nebolo konšpiračnou teóriou, ako sme si predtým mysleli. Teslova práca a jeho futuristická vízia budúcnosti z neho urobili cieľ nielen pre FBI, ale takmer pre každú vládnu agentúru. To okrem iného znamená, že z nedávno odtajnených dokumentov vyplýva, že FBI plánovala zatknúť Teslovho synovca Savu Kosanociho , ktorý bol predtým ministrom vnútra Juhoslávie.

Futuristická vojnová zbraň, ktorej existencia bola predtým popieraná

Medzi zverejnenými spismi je list J. Edgarovi Hooverovi, prvému riaditeľovi FBI, v ktorom sa zdôrazňuje dôležitosť článku, v ktorom Tesla pojednáva o lúči smrti a jeho „kritickom význame“ pre budúcnosť vojny. Teslovi sa odporúčalo, aby zostal pod neustálym dohľadom, aby bol chránený pred „zahraničnými nepriateľmi“, ktorí by sa tiež mohli zaujímať o „utajenie takéhoto nástroja vojny a / alebo obrany“. Dokumenty tiež ukazujú, že Teslov synovec Sava Kosanovic sa pokúsil dostať do rúk Teslove spisy a návrhy, a že FBI sa obávala, že by tieto informácie mohli byť odovzdané nepriateľovi.

Odtajnené dokumenty popisujú okamih po Teslovej smrti, keď Kosanovič a jeho spolupracovníci zaistili veci z Teslovho trezoru a FBI chcela Kosanoviča obviniť z vlámania a uväzniť ho.

„Bolo nám povedané, že musíme zabezpečiť dokumenty, ktoré by nám bol zobral Kosanovič, pretože môžu byť veľkým tajomstvom a je nevyhnutné, aby také informácie neskončili v médiách, pretože tam k nim môže mať prístup nepriateľ. Séria dokumentov FBI a memoár s dátumom 9. január 1943 naznačuje, že Tesla uskutočnil množstvo experimentov s bezdrôtovou energiou a jej prenosom, alias „lúč smrti.“

Je zaujímavé, že ochranca Teslu, Boyce Fitzgerald, viedol dialóg s jedným z úradníkov vlády USA, pričom svedčil o tom, že mu Tesla povedal, že svoje experimenty vyvinul mesiac pred smrťou. Fitzgerald tiež uviedol, že hovoril so spoločnosťou Tesla o revolučnom novom dizajne torpéda „rage“. Predtým sa verilo, že Teslov lúč smrti neexistuje a FBI už viac ako desať rokov tvrdí, že žiadny z jej agentov neskúmal Teslove spisy a že úrad nevlastnil žiadny z týchto záznamov. Dokumenty zhabané FBI však odhalili fascinujúce detaily.

V skutočnosti dokumenty zhromaždené spravodajskými agentmi hovoria o obzvlášť „bizarných“ veciach.

Medzi týmito dokumentmi je list napísaný pred viac ako päťdesiatimi rokmi, ktorý hovorí o vynálezoch spoločnosti Tesla a o stroji, ktorý bol vyrobený v roku 1950 podľa návrhu spoločnosti Tesla a ktorý umožnil svetu pokračovať v „medziplanetárnej komunikácii“ a „komunikácii s kozmickými loďami“.

Kliknutím sem získate prístup k dokumentom FBI 

Teraz je k dispozícii viac ako 300 tajných dokumentov zaistených po smrti Nikolu Teslu.

Tesla mal okrem iného predstavu o striedavom prúde a motore striedavého prúdu, ktoré používame dodnes, a dá sa povedať, že je možno jedným z najviac opovrhovaných vedcov, aký kedy na Zemi žil. Jeho vynálezy boli ukradnuté. Aj keď je Thomas E. Edison pri vzniku prvej žiarovky a uviedol do prevádzky prvé elektrárne, nie je skutočným „otcom“ elektriny. Predtým, ako podal patent a nechal Teslu v zabudnutí, inšpiroval sa do veľkej miery prácou svojho mladšieho priateľa Nikolu Teslu!

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 81
  Ako lodné právo zotročuje ľudstvo a prečo je dôležité prejsť na právo zdrojovéVäčšina sveta funguje na princípe lodného práva, ktorým bankové elity zotročujú celý svet. V podstate to znamená, že všetci ľudia (živé bytosti) sú po šiestich rokoch svojho života vyhlásení za stratených na mori, pretože neboli zaregistrovaní ako živé bytosti. Od tej chvíle sa človek stáva persónou (obchodným tovarom, otrokom) s…
  Tags: a, sa, je, v, z, že, o, ako, zaujímavosti
 • 80
  Nemecko a Európa ako energetické centrá Zeme a ich súvislosť s duchovným vedomím ľudstvaNa juhozápade Nemecka sa dejú tajné veci. A nie je to prvýkrát v krátkom čase. Hovorí sa, že Nemecko Rakúsko a Švajčiarsko, t. j. znaky veľké D, veľké A a CH, sú DACH=Srdce a delta sveta a Bodensee je srdcovou čakrou Európy. V tejto oblasti sa stretávajú energie a priťahujú…
  Tags: a, v, sa, je, že, zaujímavosti
 • 79
  Experiment Nikolu Teslu v cestovaní v časeMyšlienka, že ľudia sú schopní cestovať v čase, zaujala predstavu miliónov po celom svete. Ak sa pozrieme späť do histórie, nájdeme početné texty, ktoré možno interpretovať ako dôkaz cestovania v čase. Keď Albert Einstein v roku 1905 publikoval svoju teóriu relativity, vzbudilo to vo vedeckej komunite rozruch a mnohé otázky,…
  Tags: v, sa, a, že, je, tesla, zaujímavosti
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK