Hollywoodska hviezda BEN AFFLECK bol v službách CIA

09/07/2021

To, že CIA, alebo aspoň časti tejto prevažne okultnej organizácie, sú vysoko zločinecké, je vlastne verejným tajomstvom. Tragický príbeh a záhadná smrť bývalého hviezdneho novinára Garyho Webba je toho najlepším príkladom a ukazuje pravú tvár CIA. Po tom, čo Webb zverejnil nelegálny obchod so zbraňami a drogami CIA v rámci výbušnej správy „Temná aliancia“, do ktorej boli zapojené aj známe osobnosti ako Bill Clinton, ho našli mŕtveho s dvoma ranami v hlave a príčinu smrti s plnou vážnosťou označili za samovraždu.

Ďalším príkladom, ktorý dokumentuje zločinecké machinácie CIA, je škandál Finders, ktorý sa týkal rituálneho zneužívania detí, a preto bol pravdepodobne dodnes len čiastočne objasnený.

Vo februári 1987 dostala polícia v Tallahassee anonymné telefonické hlásenie, že v parku v meste Tallahassee na Floride je šesť detí špinavých, hladných a správajú sa ako zvieratá, o ktoré sa starajú dvaja dobre oblečení muži. Tento telefonát vyvolal škandál Finders: sériu udalostí a niekoľko vyšetrovaní, ktoré boli ešte bizarnejšie ako pôvodná správa. Stopa nakoniec viedla k obvineniam zo sekty zapojenej do rituálneho zneužívania, medzinárodného obchodovania s deťmi, dôkazom o zneužívaní detí, ktoré boli potvrdené a neskôr popreté, a prepojeniam na CIA, ktorá údajne zasahovala do prípadu. Po počiatočnom vyšetrovaní v roku 1987 ani po vyšetrovaní obvinení z účasti CIA v roku 1993 nebol nikto stíhaný: Oficiálne popretie bolo zachované a úrady uviedli, že sa nikdy nenašli žiadne dôkazy o trestnej činnosti. Dokumenty, ktoré sa časom objavili, však vyvolávajú značné pochybnosti o platnosti oficiálneho príbehu.

Osobitný agent colnej a pohraničnej ochrany USA Ramon J. Martinez v memorande uviedol, že počas svojej účasti na prehliadke dvoch nehnuteľností Finders vo Washingtone videl dôkazy o úmysle Finders zapojiť sa do obchodovania s deťmi a inej potenciálne trestnej činnosti. Martinez napísal, že po niekoľkých pokusoch sa mu nepodarilo preskúmať dôkazy zhromaždené na miestach a že mu nakoniec tretia strana z okrsku MPD povedala, že skupina Finders sa dostala pod ochranu CIA, ktorá zasiahla do vyšetrovania tým, že vyhlásila záležitosť za „internú záležitosť“ a klasifikovala spisy prípadu ako „tajné“ bez toho, aby podnikla ďalšie kroky alebo sprístupnila dôkazy na preskúmanie.

Poznámka: Skutočnosť, že takzvané popredné médiá sa týmto dobre zdokumentovaným škandálom CIA venujú len málo alebo vôbec, naznačuje len jedno: oficiálny príbeh je pod kontrolou CIA a podobných organizácií.

  1. júna 2021 zverejnila RT výbušný článok investigatívneho novinára Toma Seckera, ktorý preukázateľne dokumentuje, že hollywoodska hviezda Ben Affleck bol v službách CIA. Zaujímavé je, že okrem Bena Afflecka má aj Angelina Jolie mimoriadne podozrivé väzby na rôzne spravodajské agentúry a medzitým sa dokonca stala členkou jedného z najvplyvnejších think tankov v oblasti zahraničnej politiky vo Washingtone.
    (Think tank je neformálny termín, označujúci organizáciu, jej časť alebo skupinu expertov, zaoberajúcu sa vysoko synergistickým výskumom a poradenstvom v oblasti vedy, technológie, priemyslu, alebo podnikania.)

Dokumenty odhaľujú, ako sa Ben Affleck dostal do CIA a sľúbil, že „urobí agentúru hrdou“.

Špionážna dráma Argo z roku 2012 s Benom Affleckom v hlavnej úlohe, ktorá bola založená na skutočnej operácii CIA zameranej na exfiltráciu šiestich zamestnancov veľvyslanectva uviaznutých v Teheráne po revolúcii v roku 1979, bola pre agentúru veľkou reklamnou podporou. Koncom roka 2012 bol Ben Affleck na propagačnom turné k filmu Argo. To prirodzene viedlo k otázkam o prepojení CIA a Hollywoodu a Affleck v jednom rozhovore poznamenal: „Hollywood je pravdepodobne plný agentov CIA a my o tom len nevieme.“ Na otázku, či pracoval pre CIA, Affleck odpovedal: „Áno, a teraz je moje krytie odhalené.“

2001: Affleckov prvý kontakt s agentúrou

V tom čase sa tieto poznámky všeobecne interpretovali ako žart, ako spätná odpoveď na absurdnú otázku. V zákulisí však Argo podporovala CIA a Affleck s ňou úzko spolupracoval už v roku 2002, keď hral Jacka Ryana vo filme Suma všetkých obáv. Podľa produkčných poznámok k špionážnemu trileru o jadrovom terorizme vtedajší hollywoodsky zástupca CIA Chase Brandon zariadil, aby Affleck niekoľkokrát navštívil centrálu CIA v Langley vo Virgínii.

Brandon poznamenal: „Myslím si, že jedna vec, ktorá bola pre Bena počas prehliadky agentúry prínosom, bolo práve to, že pocítil atmosféru tohto miesta. To, čo sa tam deje, má veľmi hmatateľný zmysel pre poslanie a dôležitosť a myslím, že Ben to pochopil už len tým, že bol v budove.“

Podobne Affleckova bývalá manželka Jennifer Garnerová hrala v seriáli Alias, ktorý podporovala CIA, a objavila sa v reklame na nábor do CIA po tom, čo ju do úlohy naverboval sám Brandon.

Osem rokov trvajúci proces Argo FOIA

Podrobnosti o tom, ako agentúra spolupracovala s tvorcami filmu Argo, a najmä s Affleckom, boli skromné, hoci film bol hlavnou témou komentárov a rozhovorov a film sa ukázal ako obrovský komerčný a kritický úspech a získal niekoľko Oscarov. Biedne, aspoň doteraz.

V reakcii na osem rokov starú žiadosť britského akademika Matthewa Alforda CIA nedávno zverejnila viac ako 200 strán dokumentov, ktoré vrhajú nové svetlo na „úzke pracovné vzťahy“ medzi agentúrou a tvorcami filmu Argo, najmä Affleckom, režisérom a hviezdou filmu.

Alford, môj spoluautor knihy National Security Cinema: The Shocking New Evidence of Government Control in Hollywood, povedal: „Bol som veľmi zmätený, keď sa dokumenty objavili vo dverách. Úplne som zabudol, že som si vyžiadal korešpondenciu CIA o Argu. To preto, že som to urobil v roku 2012.“ Dodal: „Nemyslím si, že by radi zverejňovali materiály na túto tému, aspoň nie pre nás.“

CIA už nejaký čas chcela, aby niekto nakrútil film o operácii Argo, a v roku 2007 ho dokonca zverejnila ako návrh na filmovú zápletku na svojej stránke Entertainment Industry Liaison.

Hoci George Clooney a Grant Heslov pripravovali film už niekoľko rokov, projekt sa začal realizovať až po tom, ako spoločnosť Warner Brothers pozvala Afflecka. Úzko spolupracoval s Tonym Mendezom, bývalým dôstojníkom CIA, ktorého Affleck vo filme stvárnil a ktorý stál za nápadom zamaskovať personál veľvyslanectva za hollywoodsky filmový štáb, a prostredníctvom Mendeza Affleck nadviazal opätovné kontakty s agentúrou.

2011: Affleck znovu spolupracuje so CIA

Ako vyplýva z dokumentov CIA, v marci 2011 si Affleck a Mendezová prezreli Staré námorné observatórium, bývalé sídlo CIA, ako aj jej predchodcu OSS a základňu Úradu technických služieb agentúry, kde Mendezová pracovala počas operácie Argo.

Prehliadku zorganizovalo ministerstvo zahraničných vecí USA a CIA, po ktorej nasledovala návšteva Langley vo Virgínii, kde sa v konferenčnej miestnosti riaditeľa uskutočnil okrúhly stôl, na ktorom Affleck diskutoval o projekte s predstaviteľmi CIA. V internom e-maile sa opisuje, že CIA „dúfala, že s tvorcami filmu nadviaže na tomto projekte blízky pracovný vzťah“.

Dodatok: V tom čase bola ministerkou zahraničných vecí Hillary Clintonová.

Počas tejto návštevy Langley si Affleck prezrel múzeum CIA a požiadal o kópie historických fotografií z archívu, ktoré boli po dlhom procese odtajnené. V e-maile sa poďakoval agentúre za pomoc a uviedol: „Som veľmi vďačný a dúfam, že sa mi podarí vyrozprávať príbeh, ktorý bude Tonyho a agentúru robiť spravodlivými.“ Affleckov e-mail sa končil slovami: „Teším sa, že sa čoskoro vrátim na ústredie.“

Jeden z úradníkov odpovedal: „Rád by som podporil ďalšiu vašu návštevu alebo návštevu iných, ktorí s vami spolupracujú na filme,“ a dodal: „Som rád za príležitosti prezentovať náš domov v Langley.“

V máji Affleck požiadal o povolenie nakrúcať v Langley a nasledujúci mesiac sa spolu s niekoľkými členmi produkčného tímu vybral na ďalšiu cestu do centrály CIA.

Po prehliadke Affleck poslal CIA ďalší e-mail, v ktorom opäť požiadal o povolenie na natáčanie. Jeden z predstaviteľov pre verejné záležitosti Affleckovi odpísal: „Snažíme sa,“ zatiaľ čo iný odpovedal: „Sme nadšení z natáčania a chceme, aby to fungovalo.“ V súvislosti s Affleckovou poslednou návštevou e-mail pokračoval: „A rozhodne ste dali našim novým zamestnancom niečo, čo môžu volať domov!“

„Sľubujem vám, že na nás bude agentúra (CIA) hrdá.“

Po filme Argo sa Affleck, produkčná dizajnérka Sharon Seymourová a výkonný producent Chris Brigham neustále snažili získať povolenie na natáčanie v areáli Langley a v budove starého veliteľstva. Povolenie bolo udelené až po niekoľkých preskúmaniach scenára, čo viedlo zástupcu riaditeľa pre styk s verejnosťou k napísaniu e-mailu, v ktorom sa poďakoval šéfom za ich rozhodnutie. Film Argo opísal ako „dobrú správu pre CIA so skutočnými dobrými chlapcami zo CIA“. Úradník potom napísal Affleckovi, aby mu oznámil „dobré správy“, a Affleck mu odvetil: „To je skvelé!!!!. Ďakujeme veľmi pekne!!! Som nadšená. Dajte mi prosím vedieť, čo môžem urobiť. Je to vzrušujúce. Sľubujem vám, že budeme na agentúru hrdí.“

V septembri bola manažérka Peggy Pridemoreová – ktorá súčasne spolupracovala s agentúrou na nakrúcaní filmu v blízkosti areálu tajných služieb v Langley – pri ďalšej návšteve vpustená do kancelárie riaditeľa CIA, zatiaľ čo herec Bryan Cranston absolvoval v októbri prehliadku zariadenia a stretol sa s predstaviteľmi CIA, aby sa dozvedel, „ako funguje ich život, ako sa uchovávajú ich tajomstvá a aký to má vplyv na ich osobný život“. V relácii otázok a odpovedí, ktorá je súčasťou bonusu k vydaniu DVD s filmom Argo, Cranston povedal: „Najzaujímavejšia vec v Langley bola tá jedáleň. Tam je Subway, tam je Burger King. Keď o tom začnete premýšľať, uvedomíte si, že si nemôžu objednať pizzu, Dominos to nerobí.“

Cranston pripomenul, že samotné natáčanie bolo dňom „najvyššej bezpečnosti, a tým myslím najvyššej“. Spomínal na moment, keď počas streľby v Langley za rohom prišli dvaja príslušníci SPS z vnútornej polície CIA a on sa ich spýtal, či je všetko v poriadku a jeden z nich mu povedal: „V taške jedného z tých dvoch mužov je telefón Samsung.“ Cranston bol šokovaný skutočnosťou, že dokázal pomocou elektroniky určiť značku a presnú polohu. Scenárista Chris Terrio to potvrdil a opísal: „Pokiaľ si dobre spomínam, po skončení natáčania boli na chodbe, kde sme boli, ľudia, ktorí ju skenovali a odstraňovali ploštice.“

O niekoľko mesiacov neskôr, keď bol film dokončený, producent Chay Carter napísal do CIA žiadosť o povolenie poďakovať agentúre v titulkoch a jeden z úradníkov mu nadšene odpovedal, že sa poradí s nadriadenými: „Trailer tu koluje a všetkým – od šéfa až po neho – sa páči. Sme naozaj nadšení.“ O niekoľko týždňov neskôr, ešte pred všeobecným uvedením filmu, sa uskutočnilo špeciálne premietanie pre skupinu predstaviteľov CIA vrátane riaditeľa Davida Petraeusa.

Tretina divákov seriálu Argo mala lepší obraz o CIA

Tento nezvyčajne blízky vzťah viedol k obrovskému kritickému a komerčnému úspechu, ako aj k PR prínosu pre CIA, ktorá bola Affleckovi taká vďačná za to, čo pre ňu urobil, že mu prostredníctvom svojho konta na Twitteri poďakovala slovami: „Nechal tu Ben Affleck natáčať? Najlepší zlý nápad, aký sme mali.“

Ale nielen CIA si myslí, že film mal veľký pozitívny vplyv na jej verejný obraz.

V štúdii Michelle Pautzovej z roku 2014 sa zistilo, že názory na vládne agentúry, dôvera vo vládu a dôvera vo všeobecné smerovanie krajiny sa zlepšili po zhliadnutí filmu Argo a podobne zameraného filmu Zero Dark Thirty, ktorý podporila CIA. Konkrétne 34 % tých, ktorí videli Argo, „uviedlo, že sa ich hodnotenie CIA zlepšilo“, čo zdôrazňuje, aká účinná bola táto spolupráca pri zlepšovaní verejnej mienky o agentúre.

Sľub agenta Afflecka, že „bude na agentúru hrdý“, sa vyplatil.

Číta sa to ako najobskúrnejší špionážny scenár Hollywoodu: Angelina Jolie – jedna z najväčších hviezd Tinseltownu – pracuje v utajení pre CIA.

Pribúdajú však dôkazy, ktoré naznačujú, že takéto divoké tvrdenie o 45-ročnej herečke a humanitárnej aktivistke nemusí byť až také šialené, ako sa zdá. A ak sa dá veriť poprednému odborníkovi na vzťahy medzi Hollywoodom a americkou vládou, Angelina mohla byť niekedy v roku 2000 naverbovaná ako agentka špionážnej agentúry. Keďže držiteľku Oscara nahnevaní zahraniční predstavitelia dvakrát obvinili z toho, že je „agentkou“ CIA, stretla sa s riaditeľom CIA a zohrala v ňom úlohu a hrala v dvoch filmoch podporovaných CIA.
Pripojila sa tiež k jednému z najvplyvnejších think tankov v oblasti zahraničnej politiky vo Washingtone a viedla rozhovor s odchádzajúcim šéfom britskej spravodajskej služby MI6 – jedným z najsilnejších spojencov CIA.
Odborník Tom Secker strávil roky využívaním zákona o slobodnom prístupe k informáciám, aby preskúmal prepojenie medzi filmovým priemyslom a spravodajskou komunitou a tvrdí, že dôkazy naznačujú, že medzi Angelinou a CIA „sa niečo deje“.
Autor, ktorý napísal knihu s názvom National Security Cinema (Kino národnej bezpečnosti), tvrdí, že Jolie je podľa neho ideálnou „krycou osobou“ pre spravodajskú komunitu.
„Za prvej Obamovej vlády došlo k pokusu o zmenu zahraničnej politiky USA,“ povedal pre The Sun.
„Naďalej to vyzeralo, že zahraničná politika USA je taká už celé desaťročia, ale silne presadzovali myšlienku humanitárnej intervencie a doktrínu zodpovednosti za ochranu, známu ako R2P.“
„Takto sa predávala vojna v Líbyi, intervencia v Sýrii a všeobecné rozšírenie vojny proti terorizmu pomocou programu bezpilotných lietadiel.“
„Myšlienka získať teoreticky liberálnu (ľavicovú) hollywoodsku hviezdu ako frontmana dokonale zapadá do nového marketingu zahraničnej politiky v tomto období.“

Poznámka na záver: Podobne ako sa v súčasnosti robí s mRNA injekciou, aby sa ľudia presvedčili o údajnej potrebe nebezpečného globálneho genetického experimentu, aj posledné vojny sa maskujú ako humanitárne intervencie pomocou PR trikov. Ak by tieto organizácie, ktoré v jadre slúžia rovnakej agende a majú rovnaký podpis, mali skutočne humanitárne zámery, nepotrebovali by PR triky na manipuláciu s ľuďmi.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

  • 85
    Ako niektorí členovia svetovej elity používajú rituály čiernej mágie na vyvolanie entít, aby získali viac moci"Základná, prvotná psychická realita je tak nepredstaviteľne zložitá, že ju možno uchopiť len na najhlbšom dosahu intuície, a to ešte len veľmi nejasne. Preto potrebuje symboly." - Carl Jung Čo je obradná mágia? Z prác viacerých učencov, od Platóna po Manlyho P. Halla a ďalších vyplýva, že ide v podstate…
    Tags: a, sa, v, na, že, zaujímavosti, tajné
  • 82
    Insider Corey Good o umelej inteligenciiOd okamihu, keď sa na Zemi začal pohybovať súčasný typ človeka, začala planétu obklopovať energetická mriežka skalárneho typu (kozmický parazit), v ktorej sa prejavuje funkcia kontroly myšlienok človeka. Zjednodušene môžeme povedať, že ide o systém, ktorý ovláda myšlienkovú základňu človeka. Inými slovami, máme dočinenia s riadiacou sieťou, ktorá zahŕňa dve…
    Tags: na, sa, a, v, že, o, s, zaujímavosti, tajné
  • 81
    Dr Katherine Horton: O energetických zbraniach, implantátoch, neurotechnológiách a iných zásahoch (1)Rozhovor s časticovou fyzičkou Dr. Katherine Hortonovou (bývalá členka CERN, DESY)Študovala na renomovanej Oxfordskej univerzite. Vyučovala jadrovú a časticovú fyziku na Hertford College a Oxfordskej univerzite. Ona sama je "cieľová osoba" (TI) a je neustále napádaná energetickými zbraňami a vážne obťažovaná prenasledovaním zo strany gangov atď. V súčasnosti je hlavnou…
    Tags: a, sa, na, že, v, zaujímavosti, tajné
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK