Je život nespravodlivý? Prečo Boh dovolí všetko zlo na Zemi? O nitkách osudu a slobodnej vôli..

23/05/2021

Mnoho ľudí berie život ako náhodnú spleť udalostí, myslia si, že život je o šťastí. Mnohí sa pýtajú: Prečo práve ja? Prečo sa to deje práve mne? Snažia sa ospravedlniť si svoj nešťastný osud. Veď predsa niekto sa má viditeľne lepšie ako iní, a zatiaľ čo jeden má v živote smolu, druhý má šťastie. Je teda život nespravodlivý?

Nie, to nie je. Takéto uvažovanie pramení z nepochopenia a nevedomosti fungovania vesmírnych zákonov a chýbajúceho pohľadu širšej perspektívy. Väčšinou si ľudia týmto ospravedlňujú, že majú ťažkú karmu, že je to ich údel. Lenže práve týmto na seba ešte viac uvaľujú takúto zlú karmu.

Život takto nefunguje. Nie je to spleť náhodne a chaoticky sa vyskytujúcich udalostí. To by sme tu mali pekný bordel. Naopak, nitky osudu pracujú precízne a spoľahlivo do najmenšieho detailu. Je to súzvuk harmonicky sa zachvievajúcich Bohom vtkaných zákonov. Je to rozbúrený oceán, ktorý unesie každú loďku tam, kde je potrebné. Je dôležité poznať, že tieto vlny života tú nie sú proti nám, ale pre nás. Keď to pochopíme, budeme môcť uchopiť kormidlo a korigovať smer. Takto nás tie vlny nezmetú v trosky, ale budeme schopní udávať smer a odplávať do bezpečia pred hroziacimi tsunami, ktoré by nás mohli postretnúť. Inými slovami, je dôležité pochopiť, že nič sa nedeje náhodou. Všetko sa deje pre niečo a každá udalosť, ktorá sa nám môže zdať ako nespravodlivosť má príčinu v tomto, alebo minulých životoch, kedy sme začali pliesť nitky takejto karmy. Čo sme kedysi zasiali, sa nám vrátilo presne takou formou a silou podľa toho, či sme na to dali podnet myšlienkou, citom alebo skutkom a ako intenzívne sme to živili a posilňovali.

Lenže karma nie je trest, je to spravodlivosť. Je to jednoducho spätný účinok. Či si to človek uvedomuje, alebo nie, každou myšlienkou, každým činom, každým pohybom našej duše si pletieme nitky karmy a tým si tvoríme svoj osud. Raz nadíde čas, kedy sa všetko to čo sme vyslali, vráti k východiskovému bodu, teda sa k nám tieto nitky vrátia v spätnom účinku, čomu hovoríme karma. To či to bude pozitívna alebo negatívna, závisí len od toho, čo sme v minulosti zasiali. Niekto môže vnímať svoju životnú situáciu ako pokarhanie, lenže je to len spravodlivosť. Je to šanca k tomu, aby sme sa očistili a pomohlo nám to niečo pochopiť. Je to skúška. A skúška sa bude opakovať dovtedy, kým ju nezvládneme. Táto skúška býva väčšinou bolestivá. Prečo je to tak?

Žiaľ, človek sa väčšinou dokáže zmeniť len pod ťarchou negatívnych udalostí v jeho živote. Potrebuje impulz, aby si niečo uvedomil, prehodnotil a zmenil sa. Bolesť tvorí, formuje nás, obrusuje postupne ako diamant. Núti nás sa jej tlaku poddať, alebo ju premôcť a byť silnejší. Je to súčasť života. Preto je dôležité najskôr pochopiť, čomu nás má situácia naučiť a začať konať dobro. Tým výrazne znížime zlé účinky karmy, pretože už neživíme tieto zlé nitky. Je možné, že už to staré, čo by nás inak muselo tvrdo zasiahnuť ani nepocítime. Všetko to závisí na nás a našom vnútornom stave.

Každý zažíva svoje sračky a každý ich zažíva svojim vlastným spôsobom. Preto je hlúposť porovnávať sa s niekým iným. Každý sa nachádzame na inom stupni vývoja a musíme sa očistiť z odlišných vecí. Preto nie je nespravodlivosť ani to do akých pomerov sa narodíme. Sme tkáči svojho osudu, len to nevidíme. Ani nemôžeme, inak by sme sa vôbec v živote nesnažili. Dostávame „pásku na oči“, aby sme si nepamätali minulé bytia. Ako by vás zaujímal napínavý film, keby ste vedeli ako skončí? Upadli by ste do nudy a nesnažili by ste sa. Ale takto je to živé.

Pochopme tieto vesmírne zákonitosti a konajme dobro myšlienkami, citom a konaním. Týmto budeme tvoriť krajšiu budúcnosť nie len pre nás, ale aj celému ľudstvu, pretože tak ako to funguje u nás, ten istý princíp platí aj vo väčšom merítku. V dnešnej vyhrotenej dobe je to obzvlášť dôležité, pretože účinky karmy sa prejavujú v zrýchlenom účinku.

Slobodná vôľa

Pýtate sa, ako sa môže Boh pozerať na všetko to zlo čo sa deje na Zemi? Ako mohol dovoliť všetky tie vojny a milión ďalších špinavostí, o ktorých ani nevieme? Odpoveď je jednoduchá: Boh za to nemôže, to my. Človeku bola daná možnosť slobodnej voľby. Máme možnosť vybrať si to dobré, ale aj to zlé a tým si tvoríme svoj vlastný osud, ale aj osud celého ľudstva. Tým, že sme ako ľudstvo zabudli na všetky duchovné hodnoty a miesto duchovného vzostupu sa obrátili k uctievaniu len hmotnej stránky a všetkých nízkych hodnôt, sme si vytvorili presne takú budúcnosť akú sme si zaslúžili. Božie zákony pracujú presne a precízne a teda všetko, čo vyšleme do éteru, sa nám v spravodlivom účinku a sile vráti naspäť. Všetko zlo na Zemi sme si zavinili sami, Boh s tým nemá nič spoločné. Nejde len o to zlo, ktoré vidíme, drvivá väčšina ľudí nemá predstavu koľko zla sa ešte skrýva pod povrchom. Nevedia ako veľmi sú temné sily zažraté do základov Zeme a ako nás z úzadia ovládajú. A to sa mohlo udiať len preto, že sme to my ľudia dovolili. Odvrátili sme sa od Boha, od všetkého čistého a ušľachtilého. Hlavná príčina je v tom, že sme celý svoj život podriadili rozumu, teda hmote. Miesto toho, aby tón udávala duša a rozum bol len pomocník, prebral absolútnu kontrolu nad celým ľudstvom. A práve cez rozum, cez to hmotné nás môžu ovládať temné sily; a presne to sa stalo. To je dôvod všetkých nešťastí, otvorili sme dokorán dvierka temným silám. Človeka čistého ducha tieto sily nemôžu ovládať, pretože človeka, čo je dostatočne vysoko nemôže ovládať niečo, čo je príliš nízko. Prosto nedočiahne.

Ale prečo to Boh dovolí? Pretože nás ľudí musel nechať žať naše vlastné plody, aby sme sa spamätali. Zem je naša škola. Každý sme sa tu inkarnovali preto, aby sme sa duchovne rozvíjali a očistili svoje rúcho od všetkého, čo nás ešte ťaží. Ako by ste dieťa naučili niečo o živote, keby ste mu neustále uľahčovali cestu, aby sa nemuselo namáhať a všetko by ste robili zaň, aj keď si to nezaslúži a len preto, že ho máte radi? To nie je pravá láska, to je láska zmäkčilá a Boh nie je zmäkčilý, je láskavý a spravodlivý zároveň. Votkal do tohto stvorenia spravodlivé zákony, ale to ako sme s nimi naložili, je len naša vina.

Našťastie doba dozrela do takého bodu, kedy Boh hovorí dosť! Už nám nebude dovolené viac ničiť a škodiť tomuto stvoreniu. Kto je vnímavý mohol spozorovať, že prebieha veľké čistenie. Čoskoro bude vyhubené všetko nečisté a škodlivé. Je to Boží súd a prežije v ňom len to, čo sa zachvieva vo svetle. A po tomto čistení príde zasľúbená prorokovaná doba, kde naša slobodná vôľa bude nútená podrobiť sa Božej vôli. Vek svetla!

Daniel

Zdieľať článok

Podobné články

 • 89
  Víťazstvo svetla nie je samozrejmosť! Je to majstrovský plánTo, že prebieha čistenie a ukotvenie svetla na tejto Zemi je dané a nezvratné. Ako sa hovorí: nič nemôže zastaviť to, čo prichádza. No nemali by sme brať toto víťazstvo ako samozrejmosť. Toto nie je len o odstránení zlých politikov a bankárov. Je to ďaleko obsiahlejšia operácia a nesiaha len…
  Tags: a, sa, to, je, sme, úvahy
 • 88
  Domýšľavosť! Najväčší tŕň ľudstvaĽudia sú v prvom rade duchovné bytosti, na čo sme zabudli. Žijeme obklopení hmotou no náš počiatok je v duchovnej ríši. Našim hlavným jadrom je duša a náš rozum nám slúži ako pomôcka v tomto hmotnom bytí. No my sme si z tejto pomôcky urobili modlu a nášho hlavného pána.…
  Tags: je, a, sme, to, ako, sa, si, úvahy
 • 88
  Pravda si nájde každého!Po celé veky boli ľudia udržiavaní v "hypnóze" a odvádzaní od pravdy. Neboli odvedení nasilu, boli to pokusy, ktoré sme neodhalili a dovolili sme, aby sa zrealizovali. Mocná elita, ktorá z pozadia riadila aspekty nášho života nám vytvorila dokonalú falošnú realitu. Po celý ten čas nás zotročovali vlády a korporácie,…
  Tags: a, sa, to, je, sme, si, úvahy
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplorer
polarexplorer
3 years ago

Ďakujem Daniel.

Kamila
Kamila
3 years ago

Aj ja dakujem. Velmi pekne napisane ☺

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK