Johns Hopkins: COVID nemal žiadny vplyv na úmrtnosť v USA

24/02/2021
Po načítaní údajov na webovej stránke CDC Briand zostavila graf predstavujúci percentá z celkového počtu úmrtí na vekovú kategóriu od začiatku februára do začiatku septembra.

Podľa nových údajov sú USA v súčasnosti na prvom mieste v celkovom počte prípadov COVID-19, nových prípadoch za deň a úmrtí. Genevieve Briand, asistentka programového riaditeľa magisterského študijného programu Aplikovaná ekonómia v Hopkins, kriticky analyzovala vplyv COVID-19 na úmrtia v USA pomocou údajov z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) na svojom webinári s názvom „COVID-19 úmrtia: Pohľad na americké údaje. “

Od polovice marca do polovice septembra dosiahol celkový počet úmrtí v USA 1,7 milióna, z toho 200 000 alebo 12% z celkového počtu úmrtí súvisí s COVID-19. Namiesto toho, aby sa Briand pozrela priamo na úmrtia na COVID-19, zamerala sa na celkový počet úmrtí na vekovú skupinu a na príčinu smrti v USA a na základe týchto informácií osvetlila účinky COVID-19.

Vysvetlila, že význam COVID-19 pre úmrtia v USA možno úplne pochopiť iba porovnaním s počtom celkových úmrtí v USA.

Po načítaní údajov na webovej stránke CDC Briand zostavil graf predstavujúci percentá z celkového počtu úmrtí na vekovú kategóriu od začiatku februára do začiatku septembra, ktorý zahŕňa obdobie pred detekciou látky COVID-19 v USA až do zvýšenia miery infekcie.

Úmrtia starších ľudí prekvapivo zostali rovnaké pred COVID-19 aj po ňom. Pretože COVID-19 postihuje hlavne starších ľudí, odborníci očakávali zvýšenie percenta úmrtí v starších vekových skupinách. Tento nárast však nie je viditeľný z údajov CDC. Percento úmrtí vo všetkých vekových skupinách zostáva v skutočnosti relatívne rovnaké.

„Dôvodom, prečo máme vyšší počet hlásených úmrtí na COVID-19 u starších jedincov ako u mladších jedincov, je jednoducho to, že každý deň v USA umierajú starší jedinci vo vyššom počte ako mladší jedinci,“ uviedla Briand.

Briand tiež poznamenala, že je zaznamenaných 50 000 až 70 000 úmrtí pred aj po COVID-19, čo naznačuje, že tento počet úmrtí bol normálny dlho predtým, ako sa COVID-19 objavil. Podľa Briandovej teda COVID-19 nielenže nemal žiadny vplyv na percento úmrtí starších ľudí, ale ani nezvýšil celkový počet úmrtí.

Tieto analýzy údajov naznačujú, že na rozdiel od predpokladov väčšiny ľudí nie je počet úmrtí spôsobených COVID-19 alarmujúci. V skutočnosti to nemá relatívne žiadny vplyv na úmrtia v USA.

Pre mnohých ľudí je to šok. Ako to, že údaje ležia tak ďaleko od nášho vnímania?

Aby odpovedala na túto otázku, Briand presunula svoje zameranie na počet úmrtí podľa príčin v rozmedzí od roku 2014 do roku 2020. V roku 2020 dôjde k náhlemu nárastu počtu úmrtí v dôsledku COVID-19. To nie je prekvapením, pretože COVID-19 sa objavil v USA začiatkom roku 2020, a teda úmrtia súvisiace s COVID-19 sa následne drasticky zvýšili.

Analýza úmrtí na jednu príčinu v roku 2018 odhalila, že sezónny vzorec celkového počtu úmrtí je výsledkom nárastu úmrtí zo všetkých príčin, pričom prvými tromi sú srdcové choroby, respiračné choroby, chrípka a zápal pľúc.

„To platí každý rok.“ Každý rok v USA, keď pozorujeme sezónne vzostupy a pády, zaznamenávame nárast úmrtí zo všetkých príčin, “upozornila Briand.

Keď sa Briand počas tohto sezónneho obdobia pozrela na údaje z roku 2020, úmrtia súvisiace s COVID-19 prevyšovali úmrtia na srdcové choroby. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože srdcové choroby vždy prevažovali ako hlavná príčina úmrtí. Keď sa však bližšie pozrela na počty úmrtí, všimla si niečo zvláštne. Keď Briand porovnala počet úmrtí na jednu príčinu počas tohto obdobia v rokoch 2014 až 2020, všimla si, že namiesto očakávaného drastického nárastu všetkých príčin došlo k výraznému poklesu úmrtí na srdcové choroby. O to prekvapivejšie je, ako je vidieť z nižšie uvedeného grafu, že tento náhly pokles úmrtí je možné pozorovať u všetkých ostatných príčin.

Tento trend je úplne v rozpore so vzorom pozorovaným vo všetkých predchádzajúcich rokoch. Je zaujímavé, že ako je uvedené v nasledujúcej tabuľke, celkový pokles úmrtí na iné príčiny sa takmer presne rovná nárastu úmrtí COVID-19. To podľa Briandy naznačuje, že počet obetí na COVID-19 je zavádzajúci. Briand je presvedčená, že úmrtia na choroby srdca, dýchacích ciest, chrípku a zápal pľúc môžu byť namiesto toho kategorizované ako úmrtia spôsobených COVID-19.

Graf zobrazuje celkový pokles úmrtí z rôznych príčin, vrátane COVID-19.

CDC klasifikovala všetky úmrtia súvisiace s COVID-19 jednoducho ako úmrtia COVID-19. Aj pacienti, ktorí zomierajú na iné základné choroby, ale sú infikovaní COVID-19, sa počítajú ako úmrtia na COVID-19. Toto je pravdepodobne hlavné vysvetlenie toho, prečo sa úmrtia na COVID-19 drasticky zvýšili, zatiaľ čo úmrtia na všetky ostatné choroby zaznamenali výrazný pokles.

„Toto všetko nepoukazuje na dôkaz, že COVID-19 spôsobil nadmerné úmrtia.“ Celkový počet úmrtí nie je nad normálnym počtom úmrtí. Nenašli sme nijaké dôkazy o opaku, “uzavrel Briand.

Komentátor k článku poznamenáva:

Maxwell
Zvážte nasledujúce čísla – Celkový počet úmrtí v USA na rok na CDC:

2013: 2 596 993
2014: 2 626 418
2015: 2 712 630
2016: 2 744 248
2017: 2 813 503
2018: 2 839 205
2019: 2 855 000
2020: k 11/14 celkovým úmrtiam = 2 512 880

V súčasnosti USA zažívajú nárast celkovej úmrtnosti o 1,12% do roku 2020 – určite pandemické čísla.

Avšak v minulom roku 2019 došlo taktiež k nárastu o 1,12%. Zmeškali sme pandémiu v roku 2019?

Ale počkajte, je to ešte „strašidelnejšie“ – v roku 2018 sa zvýšila úmrtnosť o 1,22%, v roku 2017 sa zvýšila o 1,24%, v roku 2016 sa zvýšila o 1,27%, v roku 2015 sa zvýšila o 1,27%, v roku 2014 sa zvýšila o 1,29% – všetko prekračuje nárast úmrtnosti v roku 2020. Znamená to, že máme pandémie posledných 7 rokov?

Naznačuje to nepretržité pandémie každý rok za posledných 7 rokov a my sme tomu len nedávali pozor a nemali sme „čestné“ médiá, ktoré by nás držali pripnutými na svojich posteliach v správnom stave strachu?

A mimochodom, rok 2013, úplne späť do roku 2009, všetky čísla ukazovali 0,9% zvýšenie úmrtnosti – neviem, kde je hranica, ale určite aj tieto roky boli „pandemické“, ak máte pocit, že tento rok bol skutočne pandémiou.

Až v roku 2008 zaznamenáme pokles celkovej úmrtnosti v USA. Za 20 po sebe nasledujúcich rokov došlo k poklesu úmrtnosti a potom v roku 2009 sa to zmenilo – odvtedy došlo k nárastu úmrtnosti. Prečo? Môže to poukazovať na to, že hospodárska recesia z roku 2008 je hlavným ukazovateľom a nie nejakou nadprirodzenou vírusovou entitou?

V skutočnosti sa zdá, že sa tento rok v súčasnosti nelíši v celkovej miere úmrtnosti v porovnaní s minulým rokom a že je menej ako 5 zo 6 v predchádzajúcich rokoch. Ako je to možné počas „pandémie biblických rozmerov?“

Vždy je dôležité pozrieť sa na mieru (populácia rastie a miera sa líši) a na celkové trendy, aby ste získali jasný obraz.

Od apríla je tiež zrejmé, že spôsob podávania úmrtných listov sa dramaticky zmenil (prvýkrát v histórii), aby poskytli liberálne interpretácie „Covid“ ako príčiny úmrtí – a nezabúdajme, že testy PCR vo viac ako 35 cykloch (ako prakticky v každom laboratóriu v USA / Európe) produkujú obrovské falošné pozitíva. Tento článok skutočne ilustruje, že minulé úmrtia spôsobené srdcovými chorobami sa teraz zjavne spájajú do kategórie „Covid“.

A mimochodom, WHO zmenila definíciu toho, čo JE Pandémia v roku 2009 – možno budete chcieť preskúmať, ako a prečo sa to stalo.

Zdroj
Zdroj

Podobné články

 • 88
  Nemecký úradník zverejnil správu ministerstva vnútra, ktorá Covid zamietla ako „globálny planý poplach“Nemecká spolková vláda a médiá hlavného prúdu sa zaoberajú kontrolou škôd po tom, čo unikla správa z ministerstva vnútra, ktorá spochybňuje príbeh Covidu Niektoré kľúčové pasáže správy sú: Nebezpečenstvo Covidu bolo mimoriadne preceňované: v žiadnom prípade neprekročila normálnu úroveň.Ľudia, ktorí zomierajú na Covid, sú v podstate ľudia, ktorí by tento…
  Tags: v, a, sa, ako, na, to, zo, sveta, zdravie, covid
 • 87
  10 vecí, ktoré sme sa naučili počas covid šialenstvaJedným z potenciálnych pozitív z celého debaklu Covid-19 je, že sme sa dozvedeli neskutočne veľa o spoločnosti, v ktorej žijeme. To je rozhodujúce, aby sa nám podarilo odvrátiť zostup do nočnej mory budúcnosti technofašistického otroctva. Získali sme nové pochopenie toho, čím sa náš svet stal a aký by sme ho chceli mať v…
  Tags: a, sa, je, v, to, zo, sveta, zdravie, covid, tyrania
 • 86
  Ani inštitút Roberta Kocha a ďalšie zdravotnícke orgány nemôžu predložiť rozhodujúci dôkaz o tom, že nás prenasleduje nový vírus s názvom SARS-CoV-2. To samo osebe premieňa rozhovory o nebezpečných vírusových mutáciách na nezodpovedné obavy zo strachu a takzvané testy SARS-CoV-2 PCR sa rozhodne stávajú bezcennou špekuláciou. V žiadosti o štúdiu,…
  Tags: a, v, že, je, na, sa, ako, to, zo, sveta
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK