Kam sa podeli všetci ľudia?

16/11/2021

Prečo firmy na celom svete zrazu zúfalo hľadajú pracovníkov? Za celý svoj život som nič podobné nezažil. Keď sa v Spojených štátoch začal nedostatok pracovných síl, veľa ľudí obviňovalo príliš štedré vládne dávky, ale to nevysvetľuje, prečo sa presne to isté deje v jednom štáte za druhým po celom svete. Nie je dostatok robotníkov v továrňach, nie je dostatok vodičov kamiónov, nie je dostatok pracovníkov v prístavoch, nie je dostatok zamestnancov na riadne obsadenie našich obchodov a nedostatok lekárov a zdravotných sestier sa v niektorých oblastiach stáva veľkou krízou. V normálnych časoch nám vždy hovorili, že svetové hospodárstvo nevytvára ani zďaleka dostatok pracovných miest pre všetkých, ale teraz po prvýkrát čelíme obrovskému celosvetovému nedostatku pracovných síl. Je to, akoby zo systému náhle zmizli milióny a milióny ľudí.

Dnes som sa s úžasom dozvedel, že nový prieskum zistil, že 69 percent svetových spoločností má problém nájsť dostatok ľudí na zamestnanie…

Prieskum medzi takmer 45 000 zamestnávateľmi v 43 krajinách ukázal, že 69 percent zamestnávateľov hlási problémy s obsadením pracovných pozícií, čo je 15-ročné maximum, uvádza spoločnosť ManpowerGroup Inc. poskytujúca služby v oblasti zamestnanosti. Zároveň 15 krajín – so zameraním na Európu a Severnú Ameriku – hlásilo najvyššie náborové zámery od začiatku prieskumu v roku 1962.
Ešte pred niekoľkými rokmi by bola každá spoločnosť, ktorá by bola ochotná platiť slušnú mzdu, úplne zaplavená žiadosťami o zamestnanie.

Teraz však všetci nemôžu prestať hovoriť o „nedostatku“ pracovníkov.

Kam sa teda všetci ľudia podeli?

Za normálnych okolností globálne dodávateľské reťazce fungujú hladko ako po masle, ale teraz v nich vládne úplný chaos.

A najväčším dôvodom, prečo sú v úplnom chaose, je to, že jednoducho nemajú dostatok pracovníkov, aby mohli fungovať tak, ako zvyčajne.

Na úplne základnej úrovni potrebujeme ľudí na výrobu vecí, balenie vecí, prepravu vecí, vykladanie vecí a predaj vecí.

Nedostatok pracovníkov na každom kroku spôsobuje veľké bolesti hlavy a teraz sa dozvedáme, že táto kríza dodávateľského reťazca „potrvá až do budúceho roka“…

Kríza dodávateľského reťazca, ktorá mala byť dočasná, teraz vyzerá, že bude trvať aj na budúci rok, pretože prudko rastúci variant delty narúša výrobu v továrňach v Ázii a narúša lodnú dopravu, čo predstavuje ďalšie šoky pre svetové hospodárstvo.
Výrobcovia, ktorí sa boria s nedostatkom kľúčových komponentov a vyššími nákladmi na suroviny a energie, sú nútení zúčastňovať sa na ponukových vojnách o získanie miesta na lodiach, čo tlačí sadzby za prepravu na rekordné hodnoty a núti niektorých vývozcov zvyšovať ceny alebo jednoducho úplne zrušiť dodávky.
Ak by sme však mali dostatok ľudí na všetky potrebné práce, táto kríza by sa dala vyriešiť veľmi rýchlo.

Kde teda sú?

Keďže zásoby sú čoraz menšie, nevyhnutne to vedie k zvyšovaniu cien.

Začiatkom tohto týždňa mi jedna z mojich čitateliek napísala e-mail o nedostatku a zvyšovaní cien, ktoré pozoruje vo svojej oblasti. Požiadal som ju, či by som sa o to mohol podeliť s vami všetkými, a ona mi odpovedala, že môžem…

Nemôžete nájsť mrazené morky, mrazené sliepky, mrazené cornwallské kurčatá… dodávateľský reťazec bol skutočne prerušený. Na regáloch nášho miestneho obchodu s potravinami, ktoré sú normálne zásobené potravinami, bola 1… len jedna krabica ovsených vločiek. Ceny sú vyššie… paradajková omáčka, v plechovke: to, čo minulý rok stálo 0,99 dolára, teraz stojí 1,50 dolára. Kuracie stehná – zvyčajne ich hodíme do hrnca s BBQ omáčkou a dáme našim deťom na ryžu, milujú to….kuracie stehná, minulý rok stáli 0,89 dolára za libru….teraz stoja 1,39 dolára za libru. Kupujeme len mäso, ktoré bolo zlacnené….napríklad bravčová pečienka bola zlacnená z 18 dolárov na 7 dolárov….to je obrovské zníženie ceny, takže vyhľadávame takéto ponuky. Ale je ťažké ich nájsť!!! Všetko je vyššie, balené v menších krabičkách a pohárikoch a nie je toho veľa. Všetci sme vedeli, že to príde….bude to ešte horšie, pre veľa ľudí, ktorí nevedia, čo sa deje. Máme kozy na kozie mlieko a mäso, ak potrebujeme, sliepky na vajcia a veľa produktov, ktoré sme našli vo výpredaji cez leto, sme odložili do mrazničky, aby sme posilnili našu záhradu. Je šokujúce, koľko toho jednoducho nie je… regály sú prázdne, posunuté bližšie k sebe a v obchodoch s potravinami sú v týchto dňoch všade holé miesta. Bohužiaľ, to, čo sme doteraz zažili, je len začiatok. Celosvetové zásoby potravín sa budú naďalej znižovať, a to bude naďalej zvyšovať ceny potravín.

Ďalším odvetvím hospodárstva, kde má nedostatok pracovnej sily veľký vplyv, je zdravotníctvo.

Nedostatok zdravotných sestier sa v celej krajine stal naozaj veľkým problémom a nové mandáty situáciu ešte zhoršujú…

Nemocnice sa snažia splniť štátne požiadavky na personálne zabezpečenie sestier, pretože vyhorenie spôsobené pandémiou zhoršilo už aj tak chronický nedostatok sestier v celej krajine.
Vyhorenie však nie je jediná vec, ktorá zhoršuje nedostatok sestier v Kalifornii: Nová štátna povinnosť očkovania zdravotníckych pracovníkov spôsobuje bolesti hlavy nemocniciam s nedostatočným počtom zamestnancov ešte pred jej zavedením. Niektoré cestujúce zdravotné sestry, po ktorých je v celej krajine veľký dopyt, odmietajú prácu v Kalifornii, pretože sa nechcú dať zaočkovať.
Vážny nedostatok je aj lekárov a tento jav pozorujeme na celom svete.

Napríklad v Spojenom kráľovstve sa uvádza, že v súčasnosti „chýba viac ako 50 000 lekárov“…

NHS možno nebude schopná zvládnuť túto zimu, pretože „desivo“ chýba viac ako 50 000 lekárov, varoval šéf Britskej lekárskej asociácie.
V Spojených štátoch nebol náš systém zdravotnej starostlivosti nikdy tak blízko kolapsu.

Za všetky tie roky, čo píšem o ekonomike, nikdy nebol problém nájsť dostatok pracovníkov.

Napriek tomu sme tu uprostred roku 2021 a zrazu sú na celom svete milióny, milióny a milióny voľných pracovných miest.

Opäť sa musím spýtať na jednu otázku.

Kam sa podeli všetci ľudia?

Túto otázku by si mal položiť každý, pretože ľudia, ktorí v súčasnosti riadia veci, vám nehovoria pravdu.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 10000
  Vakcína Pfizer v Izraeli: Odborníci hovoria o „novom holokauste“Štúdia francúzskej univerzity zistila „desaťkrát až stokrát vyššiu úmrtnosť spôsobenú vakcínou Pfizer“, odborníci hovoria o „novom holokauste“ Odborníci na infekčné choroby na univerzite v Marseille hovoria o „novom holokauste“ založenom na oficiálnych údajoch vlády v Izraeli - Takmer polovica všetkých oficiálnych úmrtí na covid nastala po očkovaní, počnúc polovicou decembra…
  Tags: a, na, v, že, to, sa
 • 10000
  Imunologička prof. Dolores Cahill: Prečo ľudia očkovaní na COVID-19 zomrú mesiace po očkovaní mRNA vakcínouAktualizácia 14. decembra 2020 - Vo videu írska imunologička a molekulárna biologička prof. Dr. Dolores Chahill používa štúdiu „ Imunizácia pomocou vakcín proti koronavírusom SARS vedie k pľúcnej imunopatológii pri výzve vírusu SARS “, aby vysvetlila, prečo sú vakcíny mRNA spojené s extrémnymi rizikami . Keď očkovaní jedinci prídu do styku s divokým koronavírusom niekoľko mesiacov…
  Tags: a, v, s, na, je, sa
 • 10000
  260-krát viac mladých ľudí umiera z vakcín, ako na samotný COVID-19Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vyšetrujú smrť muža z Nebrasky, ktorý zomrel krátko po podaní vakcíny na koronavírus (Covid-19). Muž žil v zariadení dlhodobej starostlivosti a mainstream médiá si rýchlo všimli, že má „niekoľko súčasne prebiehajúcich chorôb“. Keby mal muž iba „pozitívny“ test, médiá by tieto koexistujúce choroby a stavy…
  Tags: a, sa, na, v, že, je
Subscribe
Notify of
guest
12 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
mino
mino
2 years ago

Chcem poprosiť ruda o jeho kontakt rád by som s nim nadviazal komunikáciu.

rudo
rudo
Reply to  mino
2 years ago

mino, poziadaj terezku o moj mail

benetri
benetri
2 years ago

Kam sa podeli ľudia? Nuž, pár miliónov zomrelo, lenže to by až taký zlý stav nevyvolalo. Háčik je vo vakcinácii a nezmyselnom testovaní absolútne nevhodnými testami.
Ja by som tiež šiel do roboty, ale testovať sa 2x týždenne alebo si nechať pichnúť vakcínu?! Ani náhodou! Presne tak prišli zamestnávatelia o ľudí a to najmä tam, kde sa musí očkovať tzv. povinne, či pod nejakou inou zámienkou. Okrem toho veľa ľudí je na maródke, či v karanténe. Oni nezmizli nikam, len proste chcú žiť normálne a sami si rozhodnúť, či spáchajú samovraždu alebo nie, či risknú to množstvo vedľajších účinkov.
Prakticky ak pôjdete na očkovanie, pretože proste musíte pracovať, aby ste uživili rodinu – ako tej rodine pomôžete, keď z vás odrazu bude invalid, či mŕtvola? Akurát im urobíte zbytočné výdavky naviac a tú rodinu uvrhnete do ešte horšej situácie.
Ľudia si stále môžu vybrať. Problém je zlý výber. Lebo ak umrie dotyčný, nikomu tým nepomôže, len tomu farmabiznisu a všetkým podielnikom. A v prípade vedľajších následkov je to ešte horšie.
Takže ľudí bude znova dosť, len treba konečne skončiť s tým korona-divadlom. Iba ten nábeh do normálu potrvá pravdepodobne dlhšie.

pacifik
pacifik
Reply to  benetri
2 years ago

Normal nikdy neexistoval , ani za komunistov ani po komunistoch boli len lepšie alebo horšie obdobia života. 🙂

maria450
maria450
Reply to  pacifik
2 years ago

som starsia, a teda za komunistov sa zilo ovela lepsie. Kto to nezil ako normalny clovek, nevie…
Od r.1989 to islo dole vodou. Byty boli , ziadne uzernicke hypoyeky, cigani pracovali atd.
Aj do kostola sa chodilo, kto cchel chodil.
Akurat Havel a ini ktorým zhabali majetky si po r.1989 prisli na svoje (stale len peniaze … to je ta chyba)

Ctenar
Ctenar
Reply to  benetri
2 years ago

Již několik desetiletí žiji v šedé ekonomice. Brigady,sem tam na pracaku. Nemam potrebu podporovat toto celosvetove zrizeni ve forme odvadeni dani. A opovrhuji nad těmi, co daněmi a chtěním mít hmotné statky udržují rozjety system nesvobody na světě. Prave diky vsem těm se kola točí dál. Tak jak se říkalo na vojně, že vojnu si dělají vojáci sami, tak to platí i v tomto negativnim systemu. Pokud by vsichni lide prestali platit daně, neživili by ty parchanty, co nas zotročují. Tito všichni lide udrzuji soukoli v chodu. A ještě si stěžují, jak je někdo podvadi. Muzou si za to sami. A jedine, co udelaji je, ze veri, ze to za ne nekdo napravi, aniz by „se svou troskou prisli do mlyna“,aniz by ohrozili to svoje pohodli. A proto nikdy nenastane zmena k lepsimu, pokud lide pro to neco neudelaji. A jelikoz jsou lide opravdu hoodně pohodlní a dovedou mit silacke řeči pouze v hospode u piva, na netu v diskuzích, budou neustále otroky systemu. A těch lidi neni potreba litovat. Vzdyt to je jejich karma a tito lide si za tuto karmu ještě platí, takovi to jsou hlupáci…

maria450
maria450
2 years ago

kym budu lockdowny a uzavery ludia tolerovat a majitelia firiem to podporovat ziadna normalna nova praca v SR nehrozi.
Stacilo by : zacat zit, ignorovat ich fasisticke nariadenia a to vsetci spolu.

Deni
Deni
2 years ago

Chcem sa podelit o tento zaber dnes firma tezenis pyzama a spodne pradlo!co si o tom myslite

jirik
jirik
2 years ago

Alex: Elektromagnetické záření typu 5G?
Anéeka: Dlouhodobé a opakované vystavení elektromagnetickému záření stačí k vyvolání závažných klinických stavů odpovídajících symptomatologii připisované Sars-Cov-2, navíc slouží jako metoda kontroly-aktivace technologií obsažených v nesprávně pojmenovaných vakcínách. Dlouhodobé vystavení WIFI, vysokonapěťovým kabelům a dalším silným elektromagnetickým zdrojům způsobí fyzické zhoršení, slabosti a nemoci všeho druhu, které lze interpretovat jako nevysvětlitelné a které jsou opět připisovány Sars-Cov-2.

Grafen, vakcíny, nanotechnologie

Alex: Respirační nebo jiné toxiny?
Anéeka: Nelze je vyloučit, ale není možné je určit bez odpovídajícího studia každého případu. Vystavení azbestu, chemikáliím, rozpouštědlům a dokonce i infekce sporami hub, jako je ta, která roste ve starých knihách, na vlhkých místech a je téměř nezjistitelná, nebo nebezpečná černá houba, která roste na vlhkých místech uvnitř domů a budov, nebo alergie z mnoha příčin, včetně potravin, mezi mnoha dalšími možnými faktory, způsobují těžká onemocnění dýchacích cest shodná s atypickými pneumoniemi, které jsou pak přisuzovány Sars-Cov-2 bez jakéhokoli potvrzení kromě testu PCR, který se již ukázal jako zcela falešný a zbytečný.

http://channeling.safo.cz/detail.php?id=1635

belabela
belabela
2 years ago

Skuste si zohnať silný magnet najlepšie neodímový a počkať si na poriadnu dávku chemtrailu, ktorú púšťajú v poslednej dobe dosť často. Potom si z auta najlepšie z okna creditkou stiahnite na kôpku ten prach a skúste k nej priblížiť ten magnet a dostanete odpoveď odkiaľ sa berú respiračné choroby, ktorým sa posledné mesiace s obľubou hovorí COVID,
Sám som videl jedno video ale nepripisoval som tomu veľkú váhu až kým som si to nevyskúšal na svojom aute na tretí deň po výdatnom chemtraile. Ten nastieraný prach veľmi rýchlo naskákal na magnet a toto dýchame už dlhé roky a určite ste si všimli že chemtrail pušťajú každým dňom viac a viac a vonku je až nedýchateľný humus. Keď vidím tých oduševnelých zdravo žijúcich ludi, ktorý musia za každú cenu isť von na čerstvý vzduch, aby niečo spravili pre svoje zdravie, tak mi je ich veľmi ľúto. V poslednej dobe chemtrailuju ovela viac aj v noci pretože cez den si to už ludia všimaju a píšu si odkazy cez sociálne siete, ale v noci to tak nevidieť a cez deň to pekne padá dole. Potrebujú ešte opichať viac ovečiek tak potrebuju ich nejak vystrašiť že maju Covid ked sa im horšie dýcha a strach ich doženie do naruče ….
čo dodať ??? Snáď to šialenstvo čoskoro skončí a svet sa konečne očistí …

jirik
jirik
2 years ago

Kde bolo tam bolo, na jednej malej zemi, kde ľudia chemikálie jedli a namiesto liečenia si nechali ubližovať, zvádzal temný princíp všetkých ľudí. Jeho cieľom bolo človeka zotročiť a zviesť, viac nepotreboval. Keď už pre neho človek nebol užitočný, už sa o neho nestaral. Mal ostré lakte, ľuďom našepkával a posúval im svoje zdanlivo dobré rady. Tí ktorí sa nechali zviesť a podľa toho konali, cítili sa ochudobnení a prežívali vnútornú prázdnotu. Ináč však konať nevedeli a mysleli si, že je to správne.

Rozprávka s rozprávkovým koncom

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK