Kognitívny disonančný blok Pravdy

24/05/2021

Kognitívna disonancia je duševný konflikt, ku ktorému dochádza, keď sú základné viery v rozpore s novými informáciami.

Nepokoj, alebo napätie, ktoré tento konflikt v ľuďoch vzbudzuje, zmierňuje jeden z niekoľkých obranných manévrov: odmietajú, vysvetľujú alebo sa vyhýbajú novým informáciám; presviedčajú sami seba, že v skutočnosti neexistuje žiadny konflikt; zmierujú rozdiely; alebo sa uchýlia k zosmiešňovaniu, hnevu alebo iným obranným prostriedkom na zachovanie stability svojich koncepcií sveta a seba samých.

Náš individuálny a kolektívny ľudský systém je zvyknutý na určitý „normálny“ spôsob fungovania.
Spôsob porozumenia a vnímania tohto života, s ktorým sme sa oboznámili, a s ktorým sme spokojní.
Páči sa nám naša komfortná zóna. Zmena spôsobuje stres ľudskému systému.
Radšej zostaneme v poznanom, aj keď je toto známe chybné, potom prijmeme výzvu potápania sa v neznámom. Naša ľudská myseľ na prežitie vyžaduje kontrolu, aby našla povedomé a znovu získala bezpečie v strese zo zmeny.

Núti nás to a učí nás tým, že nás konfrontuje s vlastným a kolektívnym mentálnym nastavením, ktoré blokuje expanziu a zmeny. Spustí každý nižší aspekt vo Vašej emočnej databáze spomienkami na strach, neistotu, nedostatok a osamelosť. V súčasnosti sme všetci konfrontovaní s týmito aspektmi svojím osobným spôsobom a odhaľujeme svoju vlastnú históriu strachu.

Strach o bezpečnosť, strach o zdravie, strach zo smrti strach z výsmechu, alebo z toho, že nás niekto nazýva bláznom, keď prinesieme svoje skutočné emócie. Strach, vibrácia v najnižšej hustote, ktorá spôsobuje, že ľudský dizajn prechádza z tvorby života do režimu prežitia na celý život. Strach je najničivejší hormonálny vírus v ľudskom tele.

V našom ľudskom dizajne máme dva systémy, ktoré dokážu pracovať a sedieť za volantom a navigovať týmto portálom zmien:

 1. Mentálne – vaša podvedomá myseľ
  Svojou podvedomou mysľou potlačujete, popierate a odmietate strach a aktivujete správanie prežitia – Boj/ útek, zamrznutie, úkryt. Toto správanie mysle sa v skutočnosti nezaoberá strachom, ale nachádza spôsob, ako s ním súvisieť. A ak boj a útek z nej nie je iná možnosť, podobne ako v prípade tohto vírusu a nášho lockdownu, presunieme sa do oblasti zamrznutie, úkryt. Prispôsobujeme sa a podriaďujeme sa nášmu okolitému naratívu, aby sme znovu nadobudli pocit spolupatričnosti a bezpečia.
 2. Emocionálne a duchovné – vaše vedomé srdce
  Svojou plnou svedomitosťou chápete spúšťače, emócie, ktoré cítite, režim prežitia založený na vašej minulosti, ktorý sa naštartuje automaticky. Vidíte a pozorujete, čo sa stane, ale rozoznáte to.
  Ste schopní držať sa za volant, cúvať, sedieť a cítiť, ako prechádzate emóciami, stíšiť svoju myseľ a zostať v prítomnom okamihu. Keď prelomíte kognitívnu disonanciu, uvoľníte strach a vstúpite do svojho srdcového priestoru. Tam môžete cítiť, čo vám hovorí vaše srdce a Duch. Čo je pre vás to pravé v tejto chvíli spojené so všetký. Aká je vaša pravda spojená s vašou cestou a vašimi hodnotami a poslaním v tomto živote spojenom so všetkým, čo existuje.

Vaša myseľ si v ranom detstve vytvára osobnosť / ego. Toto je ochranná výhoda systému ľudského dizajnu.
Pretože ako dieťa musíte byť schopní prispôsobiť sa svojmu okoliu, aby ste dostali to, čo potrebujete; láska, pozornosť, základné potreby atď. To znamená, že musíte poprieť a potlačiť tie svoje časti, ktoré vidia alebo cítia iné emócie než tie, ktoré vám umožňuje vaša rodina, alebo iní ľudia. Takže vaša myseľ sa prispôsobila tomuto naratívu, aby prežila realitu vtedy.

Pre dieťa je zničujúce uznať skutočnosť, že vaši rodičia vám nemohli, nedali alebo nemohli dať to, čo ste potrebovali, a tak to necháte odísť z mysle. Aby bola táto realita prijateľná, vaše mladšie ja si vybudovalo osobnosť / Ego, ktoré našlo spôsob, ako skryť Vašu pravdu, prispôsobiť sa kolektívnemu príbehu a urobiť to, o čo od vás požiadali, aby ste zapadli. Strach, že zostanete pozadu, neprijatí, ignorovaní, zosmiešňovaní, nechcení a nemilovaní. Myseľ vyvíja stratégie, ako tomu kedykoľvek zabrániť, ako napríklad: boj, útek, zamrznutie, úkryt.

Tieto stratégie umožňovali dieťaťu ignorovať, popierať a potlačovať tieto zničujúce emócie, s ktorými sa nedokázalo vyrovnať, pomocou mentálneho bloku jadra, ktoré podľa presvedčenia zakopáva tieto emócie do podvedomia. Tieto stratégie sa stávajú základnou vierou programov, podľa ktorých stále žijete.

Jadro verí v to, ako by ste sa mali správať, ako funguje život, komu môžete dôverovať, ako môžete zostať v bezpečí atď. Programy mysle, ktoré vám poskytnú príbeh o normále a bezpečnosti, nainštalované vašou výchovou od rodičov, škôl, kultúry a vlády. Základné viery, ktoré vám poskytli bezpečie blokovaním vašich obáv a vašej vlastnej pravdy. Bezpečnosť, ktorá je teraz preč. Pretože teraz už viete, že ste v problémoch.

Kognitívna disonancia je mimoriadne nepríjemný pocit, ktorý nastane, keď sa vo svojej realite dozviete pravdu, ktorá skutočne rezonuje s týmto hlbokým pocitom strachu. Strach z toho, že nie ste v bezpečí, či nechcení, zostanete sami a neprežijete a zomriete. Najhlbší ľudský kolektívny strach. A pretože vaša myseľ chce chrániť naprogramované jadro, je presvedčená, že urobí všetko pre racionalizáciu, ignorovanie a dokonca popieranie akýchkoľvek predložených dôkazov, ktoré nezodpovedajú vášmu základnému presvedčeniu. Pretože to vám dá bezpečie, aj keď to nie je pravda.

Vaša myseľ vás odtiahne od nižších emócií strachu, neistoty, hanby, viny, zúrivosti.
Vaša myseľ sa bojí, že nebudete schopní zvládnuť pravdu.
Pravda, ktorá sa teraz odohráva vo vašej realite, a ktorá vo vás vyvoláva strach.
Pravda, ktorá vás núti vrátiť sa k pocitu v kontrole života, aký bol.
Pravda, ktorá vás prinúti odolávať životu, aký je.
Pravda, ktorá vás konfrontuje so zistením, že sa už nemôžete spoľahnúť a dôverovať tomu, čo ste považovali za normálne, alebo dobré pre vás.
Pravda, ktorá vám dáva otázku, čomu veriť.

Ak si trúfame pozerať strachu do očí, pravdu môžeme rozpoznať a rozlíšiť tak, že sa budeme zaoberať svojimi emóciami. Aby ste sa zosúladili s tým, kto skutočne ste, a aby sme sa zoskupili v Pravde ako kolektív,
musíme vziať späť volant z kontroly mysle a nechať Srdce riadiť a navigovať nás temnotou všetkých našich emócií, aby nás vyviedlo hore k Svetlu.

Prerazte kognitívnu disonanciu.
Nájdite pravdu.
Dôverujte a odovzdajte sa.
Povedzte svojej mysli, že je všetko v poriadku.
Odviedla si skvelú prácu, keď si ma chránila.
Prevezmem to odtiaľto. Dokážem sa vysporiadať s pravdou, ktorá sa mi ukazuje v mojej realite.
A dôverujte svojmu vyššiemu Ja, Duchu, božskému Bohu, ktorý je súčasťou Vás, aby ukazoval cestu.
Dôverujte svojej ceste.
Dôverujte plánu.
Dôverujte svojmu srdcu.
Postavte sa vo svojej vlastnej pravde.

Ak to, čo vám je predložené, s Vami rezonuje, je to pravda.
Ak je to dobré, je to v súlade s tým, kto ste a kto skutočne sme:
Bezpodmienečná láska
Sloboda
Rovnosť
Celistvosť
Zdravie
Božské

Ak sa pri tom, čo vám je predložené, necítite dobre, odvážte sa pochybovať, čo vám to hovorí?
Odvážte sa uznať, kde ste sa vo svojom a našom kolektívnom úsudku mohli mýliť a zabudli ste na rozlišovanie.
Odvážte sa nájsť a stáť vo svojej vlastnej pravde. Čo mi hovorí táto negatívna emócia? Čo to spustilo? Je moja? Nechám to vstúpiť do mojej reality? Premieta sa to na mňa? Čo cítim, vidím, počujem, viem hlboko vo svojom srdci.

Použite svoje vlastné rozlišovacie schopnosti, svoje srdce, svoju intuíciu.
Vaše emócie sú ukazovateľmi vyrovnania sa s božskou časťou vás.
Nikdy nezapierajte svoje emócie.
Nikdy nepopierajte svoju vlastnú pravdu.
Pustite strach a zakotvite vo svojom srdci.
Nechajte svoje srdce, nech vás naviguje teraz a navždy.
Buďte k sebe nežní.
Darí sa Vám dobre.
Sme v tom spolu.
Kam ide jeden, tam ideme všetci.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 10000
  Ako nájdem pravdu?Chcem v živote nájsť pravdu v dôležitých životných otázkach a žiť ňou. Chcem sa riadiť tým, čo je správne a byť schopný odsúdiť to, čo je nesprávne, ale ako viem, čo je správne a čo je pravda? V dnešnom svete rozhádzaných hodnôt a rozpoluplných názorov je napohľad ťažké vyznať sa…
  Tags: je, a, to, sa, v
 • 10000
  Hľadanie PravdyTiesnivo sa častokrát v človeku ozýva otázka zmyslu ľudského bytia. Vidiac zmätok vo všetkých oblastiach ľudského života, človek často zúfa nad sebou i nad svetom a stráca sa v pomyslení na východisko zo stávajúceho zmätku pochopením súvislostí.Ako sirota prediera sa svetom bez možnosti vysvetlenia, ak hľadá pravdu o ľudskom bytí…
  Tags: a, sa, v, je
 • 10000
  Koľko svetla človek potrebuje, aby videl Pravdu?Človek sa stretne s Pravdou vidí ju, ale tvári sa, že ju nevidí.., zachytí ju pohľadom, ale…je jednoduchšie nepriznať sa (si), že ju vidí, že je aká je, že existuje…,je jednoduchšie neriešiť, ísť ďalej, neobzerať sa,je jednoduchšie sa tváriť, že moment stretnutia s Pravdou zoči voči nie je…, že Pravda…
  Tags: sa, a, je, to
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Raamil
Raamil
3 years ago

všetko uvedené je len predohra pre začiatočníkov, ktorí ešte lipnú na „porovnávaní“ všetkého, ego ešte stále človeka plne ovláda

časom sa to kompletne zjednotí do jedinej veci: vedomia, všetko bude jedno vedomie na rôznych úrovniach prejavenia, a ego veľmi oslabené

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK