Metafyzické účinky obrátenia magnetického pólu

09/04/2021

Veda dokázala, že Zem v súčasnosti prechádza obrátením magnetického pólu, takže ako to na nás zapôsobí?

Magnetické polia lávy

Analýzou magnetických polí lávy môžeme určiť, že posledný obrat magnetického pólu bol asi pred 780 000 rokmi. Zatiaľ čo fosílne záznamy neukazujú žiadne dramatické zmeny v živote zvierat alebo rastlín, mohlo dôjsť k jemnejším zmenám.

Vyhynutie neandertálcov?

Zatiaľ čo fosílne záznamy o živote zvierat a rastlín neukazujú žiadne významné zmeny, John Tarduno, profesor geofyziky na univerzite v Rochesteri, navrhol priamu súvislosť medzi zánikom neandertálcov a výrazným poklesom intenzity geomagnetického poľa, ku ktorému došlo v rovnakom období.

Podľa Moniky Korte, vedeckej riaditeľky Niemegkovho geomagnetického observatória na GFZ Postupim v Nemecku:

„Nie je to náhle otočenie, ale pomalý proces, počas ktorého sila poľa slabne, veľmi pravdepodobne sa pole stáva zložitejším a môže chvíľu zobrazovať viac ako dva póly, a potom narastie na sile a (vyrovná sa) v opačný smer.“

Ozónová vrstva

Je potrebné vziať do úvahy jednu vec, čo sa stane s našim ochranným magnetickým poľom okolo tejto planéty, ak by došlo k posunu pólov. Otvory v ozónovej vrstve by sa javili so zníženou magnetickou ochranou. V tomto scenári by bola Zem mimoriadne citlivá na výrony koronálnej hmoty, kozmické lúče a slnečné erupcie, čo by viedlo k slnečnej radiácii.

Sťahovavé Zvieratá, Morský Život A GPS

Naše schopnosti GPS by boli vylúčené, kým by neboli stanovené nové súradnice. Rovnako by boli odstavené aj všetky komerčné letecké spoločnosti.

Sťahovavé zvieratá a vtáky by boli dezorientované, rovnako ako delfíny, veľryby a iný morský život cicavcov.

Fyzický posun pólov by s najväčšou pravdepodobnosťou nemal sprevádzať posun magnetického pólu, o čom opäť svedčia geologické záznamy.

Metafyzické Implikácie: Schumannova Rezonancia

Tep srdca je známy ako Schumannova rezonancia, ktorá bola zaznamenaná pri približne 7,83 cykloch za sekundu tisíce rokov. V posledných rokoch Schumannova rezonancia rastie a nedávno bola zaznamenaná až na 8,90.

Zo špekulácií vyplýva, že Zem sa môže prestať otáčať, akonáhle Schumannova rezonancia dosiahne 13 cyklov za sekundu. V tom okamihu by sa Zem prestala točiť na 3 dni a potom by sa začala točiť v opačnom smere, čo by spôsobilo magnetické obrátenie pólov.

Za tohto predpokladu môže obrátenie magnetického pólu ovplyvniť spôsob, akým hemisféry v našom mozgu interagujú.

V takejto situácii existujú tri možné scenáre:

1. Nášmu mozgu sa nič nestane.
2. Hemisféry nášho mozgu okamžite interagujú navzájom a otvárajú synapsie pre vyššie metafyzické schopnosti.
3. Všetci sa ideme zblázniť!

Odhaduje sa, že kým dôjde k úplnému obráteniu magnetického pólu, trvá to 1 000 až 10 000 rokov. Naša aktuálna verzia prebieha od začiatku 20. storočia.

Aj keď konečné dokončenie nemusí nastať ďalších 900 až 1990 rokov, jeho účinky už možno vidieť.

Ako dokazuje vyššie uvedené video, úplný zvrat by mohol byť vzdialený niekoľko desaťročí alebo „oveľa menej“. Najnovšie štúdie z Kalifornskej univerzity v Berkeley uvádzajú, že to môže trvať 100 a menej rokov, pričom dodávajú, že súčasné oslabenie magnetického poľa bude predchádzať preklopeniu pólu.

Môžeme ľahko pozorovať fakty:

  • Magnetické póly sa otáčali od začiatku 20. rokov
  • Schumannova rezonancia rastie.
  • V poslednej dobe sa objavil fenomén týkajúci sa nášho vnímania času. Môže to súvisieť s posunom magnetického pólu?

Ak sa dá „ako hore, tak dole“ interpretovať ako „ako vo vnútri, tak vonku“, potom môžeme predpokladať, že k veľkým zmenám dochádza v kozme, na našej planéte a nakoniec aj v nás samotných.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK