Mýtus alebo skutočnosť: Je obchodovanie s ľudmi pre sex na Super Bowle skutočne problémom?

08/02/2021

V poslednej dobe vzniesli tvrdenia o prevalencii obchodovania so sexom v Super Bowle skepticizmus. Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že obchodovanie so sexom v Super Bowl je iba legendou. Platia tieto tvrdenia?

Akceptovanie publicity

Na úvod je dôležité uznať, že v minulosti niektorí dobre mieniaci jednotlivci a skupiny zveličili rozsah obchodovania so sexom v Super Bowle. Ich prehnané vyhlásenia boli zachytené a rozšírené v médiách. Bohužiaľ, humbuk dal skeptikom dôvod na otázku, či k obchodovaniu so sexom naozaj počas Super Bowlu dochádza, alebo nie. Ako teraz vieme, do štadiónu nie sú dovážané tisíce obetí a v tejto chvíli neexistuje žiadna štúdia, ktorá by podporovala tvrdenie, že Super Bowl je najväčšou udalosťou obchodovania so sexom v USA.

Protirečenia a vlastné záujmy

Ale zatiaľ čo niektorí tento problém zväčšili, iní tento problém narúšajú opačným spôsobom, keď tvrdia, že v súvislosti so Super Bowlom nedochádza k obchodovaniu so sexom. Zdrojom tejto dezinformácie sú skupiny ako prostitútky a prevádzkari legálnych erotických služieb, projekt ESPLERP, skupina, ktorá je v súčasnosti zapojená do právnych krokov proti štátu Kalifornia a tvrdí, že zákon o prostitúcii štátu porušuje ústavné práva v sexuálnom priemysle, a ktorý podporuje úsilie vyvíjajúce sa v New Hampshire na úplnú dekriminalizáciu prostitúcie v tomto štáte.

Skupiny ako ESPLERP majú skutočný záujem na podporovaní mýtu, že na Super Bowle nedochádza k obchodovaniu so sexom, pretože zástancovia a profitujúci zo sexuálneho priemyslu majú v stávke veľa pokiaľ ide o čokoľvek, čo by mohlo upriamiť pozornosť právnych orgánov na ich činnosť. Je to azda preto, že zatknutie „kupujúcich sexu“ počas Super Bowlu by prinútilo ostatných potenciálnych kupcov , aby si dvakrát rozmysleli, než sa pokúsia kúpiť si takúto službu? Alebo preto, že ťažká ruka orgánov činných v trestnom konaní v oblasti obchodu so sexom počas Super Bowlu znižuje zisky v sexuálnom priemysle? Aj keď odpoveď na tieto otázky nie je istá, určite stojí za zváženie motivácia tých, ktorí tvrdia, že Super Bowl je bez obchodovania so sexom.

Čo teda vieme?

Štatistiky úsilia FBI v oblasti presadzovania práva sú poučné. Vezmime si, že vo Phoenixe bolo v minulom roku zatknutých 360 osôb kupujúcich sex a 68 obchodníkov s ľuďmi a 30 mladistvých obetí bolo nájdených. V roku 2014 bolo v súvislosti s newyorským Super Bowlom zadržaných 45 osôb, z toho 16 mladistvých bolo zadržaných. V roku 2013 bolo v New Orleans Super Bowl 85 zatknutých a päť obetí vyliečených. Hmm. Žiadne obchodovanie so sexom v Super Bowle?

Nesprávne uskutočnený výskum

Mätúcou je štúdia z Arizonskej školy sociálnej práce s názvom „Skúmanie obchodovania so sexom a prostitúcie počas Super Bowlu 2014“. Štúdia celkovo poskytuje poučné vyšetrenie reklamy na prostitúciu online, ktorá sa vyskytovala až do konania Super Bowlu a počas neho. Výskumníci vyhodnotili reklamy podľa „matice obchodovania so sexom“, ktorá prehľadávala reklamy, či obsahujú znaky obchodovania so sexom a niektoré reklamy kategorizovali ako „vysoko rizikové“, čo znamená, že tieto reklamy pravdepodobne predstavovali reklamy osôb sexuálne obchodovaných.

V „súhrne zistení výskumu“ autori správy uvádzajú:

 1. Samotný objem reklám ponúkajúcich komerčný sex pravdepodobne prekročí kapacitu ktoréhokoľvek orgánu činného v trestnom konaní, že nebudú schopní odradiť obchodníkov od príchodu do ich jurisdikcie.
 2. Obchodovanie so sexom je národný, regionálny a miestny problém, ktorý je pre obchodníkov vysoko výnosný a pozostáva prevažne z voľne prepojených sietí podozrivých a obetí, ktoré sú zdrojom veľkého dopytu po komerčnom sexe.
 3. Výskum identifikoval zreteľné trendy v pohybe obetí a marketingové trendy, ktoré korešpondujú s nárastom k blížiacemu sa Super Bowlu.

„Záverom štúdie je, že Super Bowl alebo akákoľvek veľká udalosť, ktorá poskytuje významnú koncentráciu ľudí v relatívne stiesnenej mestskej oblasti, sa stáva žiadaným miestom pre obchodníka s ľuďmi, aby priniesol svoje obete na účely komerčného sexuálneho vykorisťovania.“

Napriek súhrnu zistení a ďalších údajov v správe, ktoré jasne korelujú Super Bowl s nárastom obchodovania so sexom, sa táto štúdia uvádza ako „dôkaz“ toho, že Super Bowl nespôsobuje obchodovanie so sexom. Ako je to možné?

Veríme, že to súvisí s jednou nešťastnou vetou. Tu je to v kontexte (zvýraznenie doplnené):

„Zdá sa, že to dáva dôveryhodnosť myšlienke, že prítomnosť Super Bowlu, alebo iného veľkého národného podujatia je kľúčovým faktorom prilákania väčšieho množstva aktivít obchodovania s ľuďmi. Je však dôležité poznamenať pre orgány činné v trestnom konaní a pre všeobecnú diskusiu, že samotný Super Bowl nevytvára podmienky, v ktorých prekvitá obchodovanie. Sú to skôr obchodníci s ľuďmi, ktorí sa usilujú vykorisťovať a zvyšovať koncentráciu ľudí v relatívne obmedzenej geografickej oblasti, ktorá smeruje k atmosfére, kde je bežná rekreácia a spokojnosť so sebou a zvyšuje sa dostupnosť diskrétnych príjmov. “

Výsledok

Aký je teda výsledok toho všetkého? Prvá otázka, ktorú si musíme položiť, je: „Poskytuje Super Bowl zvýšenú koncentráciu ľudí v relatívne obmedzenej oblasti, ktorá smeruje k atmosfére, kde sú bežné rekreácia a sebauspokojenie a zvyšuje sa dostupnosť diskrétneho príjmu. ? ‚“Odpoveď:„ Áno. “

Druhá: „Aké je zloženie tejto koncentrácie ľudí?“ Hru bude bezpochyby sledovať veľa mužov (ak nie drvivá väčšina). Je preto rozumné dospieť k záveru, že obchodníci s ľuďmi sa snažia využiť príliv mužov do koncentrovanej oblasti na účasť na udalosti, ktorá je pre mužov obzvlášť zaujímavá. Zmierte sa s tým, že nikto neobchoduje so sexom, aby uspokojil príliv dopytu po prostitúcii na kongresoch Mary Kay!

Spôsobuje teda futbal alebo NFL, Super Bowl, obchodovanie so sexom? Nie. Ale súvisí prílev dopytu (t. j. potenciálnych kupcov mužského pohlavia) spojený so Super Bowlom s obchodovaním so sexom v Super Bowle a podobnými udalosťami? Táto odpoveď je, bohužiaľ, rázne áno.

zdroj

Podobné články

 • 73
  Viaceré zdroje v FBI a NYPD potvrdili existenciu „ohavnej“ sexuálnej pásky Hillary Clintonovej, do ktorej bola zapojená Huma Abedinová a maloleté dospievajúce dievča, a poskytli záruky, že skupina v rámci týchto oddelení sa zaviazala poslať Hillary Clintonovú do väzenia na zvyšok jej života.Malá skupina v rámci NYPD sa sústredila na…
  Tags: a, v, na, je, že, sa, s, zo, sveta, elita
 • 69
  V posledných rokoch sa veľa diskutovalo o jedlách podávaných v McDonald’s. Posledné špekulácie o mäse, ktoré tento slávny reťazec rýchleho občerstvenia používa, však prekonávajú všetky očakávania. Nedávno bola zverejnená správa obsahujúca šokujúce zvukové priznanie muža, ktorý tvrdí, že McDonald’s používa ľudské mäso ako plnivo vo svojich 100% hamburgeroch z hovädzieho…
  Tags: v, s, a, že, sa, na, je, zo, sveta, ludske
 • 62
  Adrenochrom: Elitní fontána věčného mládí vyschla. Satanistům z Hollywoodu nastaly krušné časy.Možná jste o tom už četli, ale odbyli jste to mávnutím ruky. To přece není možné… To je nějaký nesmysl… To se přece nemůže dít… Ale co když ano?Nabízím článek ruské bloggerky a překladatelky Tatiany Peachblossom. Informace, které si přečtete v tomto příspěvku, samozřejmě nejsou konečnou pravdou, ale zatím pouze tématem k…
  Tags: v, a, že, je, na, ludske, maso, elita, adrenochrom

1 Komentár

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here