Nedovoľme svojej mysli aby nám ničila život, kradla energiu i radosť – majme ju pod kontrolou. Pracujme na svojom šťastí

28/07/2021

Ráno ma zobudila myšlienka na to, aké je dôležité pripomínať, ako máme myslieť i konať. Takže opakujeme tisíckrát vypovedaný spôsob myslenia i žitia.
Takže NÁVOD NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT?

 1. Žijem tu a teraz – v prítomnom okamihu a práve prítomnosť využívam na tvorbu svojej budúcnosti, lebo to ako myslím teraz sa za pár minút? dní? stane skutočnosťou.
 2. Držme sa toho, že budeme v myšlienkach i skutkoch len pozitívni, inak si do svojho života pritiahneme negativitu a potom ju žiaľ musíme i pre-žiť 🙂.
 3. Minulosť je stvrdnutý betón, tú už nezmením, takže je zbytočné sa ňou trápiť, ale veľa ňou získavam tu a teraz, pretože z tých krásnych chvíľ čerpám obrovskú silu a radosť – priamo úmernú sile pekného zážitku a prežitia v minulosti.
 4. Negatívne deje neanalyzujem, nerozoberám, lebo k nim len pri-dávam negativitu tu a teraz, a to ma za minútu, či deň postretne v mojej budúcnosti ešte v sťaženej forme (s novou záťažou, ktorú som k situácii pri dal/a tým, že o tom tu a teraz rozprávam, alebo tu a teraz prežívam v negativite – ja to živím, obohacujem a negativitu zväčšujem). Výsledok? – negativita sa zväčšuje a rovnaký dej ma potom počká v budúcnosti.
 5. Ale my sme múdri 🙂 a takto už nekonáme. My sme tu a teraz v prítomnosti, ale z negatívneho deja si berieme poučenie (perla na cestu životom – tvrdenie, poučenie….), lebo to bolelo a preto mám k druhým „ubližujúcim“ z minulosti neutrálnu energiu a odťahujem sa od nich púšťam ich – ODPÚŠŤAM IM, lebo ja som už poučený/á.
 6. Nezaoberám sa tým, čo bolo, ani tým: prečo?, načo?, začo?…, neanalyzujem hodiny a dni, je to zbytočné. Jednak strata životnej energie a súčasne priťahovanie si rovnakého deja do „TU a TERAZ“. Opakujem – stačí sa na to pozrieť ako na poučenie – perla na cestu, ktorá mi pomôže tu a teraz vedieť že…., alebo sa inak zachovať – pre dobro všetkých zúčastnených. Ja už viem…. a podobne.
 7. Som, vnímam, žijem a preciťujem tu a teraz, nič mi neunikne, ani jeden detail, ale súčasne si uvedomujem seba, svoje pozitíva i svoje slabé miesta a pracujem na nich, viem kto som a kam kráčam. . .
 8. Kam to vlastne kráčam? 🙂? Jediná správna cesta vedie za vysokými svetlými a radostnými cieľmi, ktoré som si stanovil/a, za svojím vlastným šťastím, konaním tak aby som bol/a pravdivá Láska (prísna, keď treba), za všetkým tým, čo mi robí radosť a obohacuje rozradostňuje a presvetľuje ako mňa, tak i všetko okolo.
 9. Nezabúdajme! Žiadna negativita tu a teraz! Položím otázku „Čo nás čaká?“ Čo sa vo vás objaví pri tejto otázke? Mala by sa objaviť radosť, túžba po poznaní, po objavovaní a poznávaní nového, túžba prežívať a preciťovať všetko, aby mi nič neuniklo, aby som využila každú sekundu svojho života na radosť (svoju i jej šírenie), na obohatenie, na rast. Tak máme myslieť!
 10. Ak premýšľame o budúcnosti negatívne…? Čo ma čaká? Negatívne myšlienky na budúcnosť- rovná sa strach! A strach je neprípustný a deštrukčný. Definícia strachu?
  Strach=NEMÁM VIERU!
  10.1 Ne – mám ? VIERU V SEBA, že som dobrý človek, pracujem na sebe a dokážem všetko – aj meniť seba i pomáhať i vyciťovať aj sa za seba „pobiť“, keď bude treba – v zmysle zastať si seba – lebo mám a poznám svoju cenu i hodnotu. A ja si zaslúžim všetko….
  10.2 Ne – mám? VIERU V NAJVYŠŠIU SILU, že si zaslúžim, pomoc, ochranu, že bude so mnou po všetky dni môjho života, že nedovolí, aby som padol/padla, aby som zlyhal/a, že tu bude stále pre mňa a ja vždy dostanem PAMÄTAJME!
 11. Prosme a bude nám dané,
 12. Buďme pokorní – uznávajme a pokorne sa skláňajme pred najvyššou silou, ona jediná vie …
 13. Vyciťujem – počúvam ozvenu najvyššej sily v hlase svojej duše.
 14. Dávam pozor aby informácia, ktorá ku mne prichádza nebola skreslená (tvári sa ako hlas duše a je to myšlienka pokušiteľa zvonku) :-)). Máme tu čertíkov, ktorí sa postarajú o to, aby realita nevyzerala tak aká je, ale ponúkajú ilúzie 🙂 dobrého a šťastného života, aby sme sa uspokojili s nižšími hodnotami a prestali kráčať, alebo aspoň zastali na tej našej ceste za vysokými cieľmi 🙂.
 15. Buďme ako deti – cíťme a prežívajme, jednoduchí a pravdiví v myslení a konaní, úprimní, radostní, spontánni, bez negatívnych očakávaní, dôverujme i verme a bežme za novým poznaním – veď sme zvedaví 🙂 – v tom je ukryté všetko 🙂
  Poďme žiť – hor sa do života a na cestu, vnímajúc a prežívajúc tu a teraz, čerpajúc silu i poučenie z minulosti bez strachov z budúcnosti za vysokými a svetlými cieľmi!
  Šťastnú a radostnú cestu. Nech máme už tu a teraz krásnu chvíľu, deň, týždeň i mesiac, s myšlienkami pod kontrolou a nech sme celí popretkávaní radosťou a nesiem ju všade kam vstúpime 🙂.

S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Podobné články

 • 98
  Prílišná dobrotaTento príspevok patrí hlavne tým, ktorí sú citliví, pomáhajú a chcú byť stále za dobrých a občas až tak, že preberajú za druhých zodpovednosť, druhí to berú automaticky a naši "pomáhači" sa potom cítia, nervózni, vy_satí, unavení….. a kričia z bezmocnosti…..Dnes ráno mi prišla správa:"Ja mám pochopiť všetko a všetkých…
  Tags: a, na, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  VieraBuďme si vedomí svojej ceny a UŽ NIKDY o sebe nepochybujme!!!!!Neznižujme svoju hodnotu!!!Okolo je dosť toho, čo čaká na to, aby nám ju znížilo (na naše chyby, pochybnosti, strach), tak mu nepomáhajme!!!S pochybnosťami sa zakráda strach a strachom priťahujeme všetko to, čoho sa bojíme.Stačí len raz rozhodne, rázne a NEKOMPROMISNE…
  Tags: a, sa, na, posolstvá, pre, dušu
 • 96
  V jednoduchosti je sila i PravdaAk sme postavili dom, prv než sa nasťahujeme, hovorí sa, že stavba „musí dozrieť“ (všetci iste vieme prečo), ak začíname nový projekt, či už pracovný, alebo súkromný, takisto musí „myšlienka dozrieť“, aby sme nezabudli na žiadny detail a aby všetko dokonale a bezproblémovo fungovalo. Každý s týchto príkladov si vyžaduje…
  Tags: a, sa, na, posolstvá, pre, dušu
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
1 year ago

Krásne 😍 ďakujem 😘😘😘

matyas
matyas
1 year ago

Pěkný to návod, mohu doporučit 🙂 Z vlastní zkušenosti, na aspoň 7 bodů jsem si už dříve přišel sám, takže jo, opravdu to funguje 🙂 A k tomu bodu č. 4: Dříve jsem si nebyl vždy jistý, když jsem musel někam zajít a vyřídit něco (např. na poště), a předtím, než jsem dojel na určené místo, jsem už měl v hlavě představu o tom, jak hrozný to bude. A vždy, když jsem pak odcházel, jsem si několikrát opakoval okamžiky, které ve mě vzbudily nepříjemné emoce, a dopodrobna jsem je analyzoval. Upřímně, okamžik, kdy mi došlo, že to jak to dopadne, záleží na tom, jak já si to představím a jak na to budu myslet, byl k nezaplacení. Takže jo, člověk je strůjce svých myšlenek a svého osudu, a tak nedovolme destruktivnímu myšlení, aby přebralo otěže za nás. Dost se mi k tomu hodí má oblíbená věta „vaše myšlenky mají větší sílu než atomová bomba“. A to jak konstruktivním směrem, tak i opačným. Takže si na myšlení dávejte pozor a myslete na něco konstruktivního a pěkného 🙂

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK