Niekoľko pozoruhodných verdiktov súdu v jeden deň – rúti sa to

05/04/2021

Belgicko: Súd nariadil belgickému štátu, aby do 30 dní zrušil covidové opatrenia

Belgicko má 30 dní na ukončenie všetkých covidových opatrení, ktoré podľa sudcu nemajú dostatočný právny základ.

Bruselský súd v stredu v skrátenom konaní rozhodol, že belgická vláda musí do tridsiatich dní zrušiť všetky covidové opatrenia alebo poskytnúť právny základ. Ak tak neurobí, hrozí pokuta , ktorá začína od 5 000 eur za deň, informovali belgické médiá. Podľa sudcu právny základ, z ktorého opatrenia v súčasnosti vychádzajú, nie je dostatočný.

Belgické covidové opatrenia – ktoré zahŕňajú zákaz vychádzania, obmedzenie zahraničného cestovania, zatvorenie sektorov, ako je pohostinstvo a na niektorých miestach požiadavka na ústnu masku, vychádzajú zo zákona o občianskej bezpečnosti z roku 2007 a dvoch ďalších zákonov, ktoré umožňujú rýchle opatrenia v prípade katastrof. Dávajú zodpovednému ministrovi právomoc rýchlo prijímať ďalekosiahle rozhodnutia v akútnej kríze.

Podľa Flámskej ligy pre ľudské práva a jej francúzsky hovoriacej sesterskej organizácie, ktorá predvolala belgický štát, však tieto zákony neposkytujú dobrý právny základ pre súčasné opatrenia.

Česká republika: Je nezákonné požadovať pred návratom negatívne testy, rozhodol súd

Opatrenie ministerstva zdravotníctva vyžadujúce od českých občanov negatívny test na covid-19 pred návratom do Českej republiky je nezákonné. Rozhodnutie bude účinné od 5. apríla.

Podľa hovorkyne Barbary Peterovej ministerstvo zatiaľ rozsudok nebude komentovať, pretože zatiaľ nebol doručený písomne. „Ministerstvo zdravotníctva sa preto s rozsudkom oboznamuje iba prostredníctvom úradnej vývesky súdu. Po vynesení rozsudku sa s ním ministerstvo zdravotníctva podrobnejšie oboznámi a zaujme k nemu stanovisko. ”

Dňa 15. marca ministerstvo podmienilo vstup na české územie predložením písomného osvedčenia akreditovaného laboratória potvrdzujúceho negatívny výsledok testu pri návrate z krajín so stredným, vysokým a veľmi vysokým rizikom koronavírusovej infekcie.

Predseda súdnej komory Aleš Sabol uviedol, že súd nechce bagatelizovať hrozby spojené so šírením covidu alebo úsilím výkonnej moci o ochranu ľudského života a zdravia. „Ani vo svetle týchto hodnôt však nemožno opustiť základné princípy právneho štátu a nemožno obmedziť právo českých občanov na návrat do vlasti bez toho, aby to bolo bezpodmienečne potrebné,“ zdôraznil.

Verdikt v Rakúsku: Test PCR nie je vhodný na detekciu infekcie

Rakúsky súd dospel k záveru, že test PCR vo forme, v ktorej sa používa alebo hodnotí v Rakúsku, nie je vhodný na zistenie infekcie. Predmetný prípad sa týkal žaloby podanej Rakúskou stranou slobody (FPÖ). Koncom januára bolo zakázané uskutočňovať stretnutia vo Viedni. Strana proti tomu podala žalobu na viedenský správny súd. Súd rozhodol v jej prospech. Sudcovia vyjadrili výraznú kritiku voči covidovej politike rakúskej spolkovej vlády. „Na základe tohto rozhodnutia je isté, že polícia už nebude môcť na základe týchto údajov v budúcnosti zakázať zhromaždenia kritické pre vládu,“ píše sa v internetovom denníku „Report 24.“ Súd dospel k záveru, že viedenské ministerstvo zdravotníctva, ktorého informácie boli základom policajného zákazu zhromažďovania, neposkytlo „platné a na dôkazoch založené vyhlásenia a nálezy“ o epidémii.

Podľa správy súd tiež kritizoval situáciu v oblasti údajov o verejnom zdraví. Sudcovia poznamenali, že doposiaľ sú covidové opatrenia bez dôkazov o ich účinnosti. V rozhodnutí súdu sa uvádza, že definície počítania infekcie Covid nie sú v súlade s usmerneniami WHO.

Kritici covidovej politiky hovoria o „prelomovom rozhodnutí“ a „hlasnej facke“. Rozsudok sudcu odmieta celú covidovú politiku v Rakúsku, ktorá je založená na teste PCR. Pre Nemecko nemá tento rozsudok samozrejme žiadny právny význam, ale politicky je jeho výbušná sila obrovská. Podľa komentárov právnikov z covidového protestného hnutia na internete súd vylúčil bežné odvolanie. Rozsudok napriek tomu zjavne nie je ešte právoplatný z dôvodu iných možností odvolania. Táto informácia je však predbežná a berte ju stále s rezervou.

Fínsko: Lockdown je protiústavný

Fínska vláda stiahla návrh na prísne uzavretie piatich miest vrátane hlavného mesta Helsinki. Predsedníčka vlády Sanna Marinová musela akceptovať, že ústavná komisia vyhlásila tieto opatrenia za protiústavné.

Fínska vláda navrhla obmedzenia pred týždňom kvôli zvýšeniu počtu infekcií – z ktorých 99% – 100% boli falošne pozitívne výsledky testov – v celej krajine. Nový návrh zákona o prvom navrhnutom lockdowne Fínska navrhol, aby občania mali vstup povolený iba na vopred schválené účely, ako je nákup jedla alebo cesta do druhého domu, a aby sa za jeho nedodržiavanie ukladali pokuty. Čaká sa na druhú výluku, ktorá je v súlade s ústavou.

Nemecko: Pozastavuje sa používanie vakcíny na covid od AstraZenecy pre ľudí do 60 rokov

Nemecko pozastavilo používanie vakcíny proti koronavírusu vytvorenej spoločnosťou AstraZeneca a univerzitou v Oxforde pre ľudí do 60. rokov z dôvodu opätovných obáv z hlásení o krvných zrazeninách.

Tento krok nastal po tom, čo tamojší regulačný úrad pre lieky zistil 31 prípadov vzácneho typu krvnej zrazeniny u malého počtu ľudí imunizovaných vakcínou proti koronavírusu vyrobenou anglicko-švédskym výrobcom liekov. Pozastavenie pravdepodobne spôsobí ďalšiu ranu reputácii tejto vakcíny.

Mnoho európskych krajín predtým vysadilo AstraZeneca vakcíny po rôznych prípadoch trombózy kombinovaných so zníženým počtom krvných doštičiek.

Článok: Nórska vláda obvinená zo zločinov proti ľudskosti

Článok: Druhý norimberský tribunál je pripravený

Článok: Medzinárodný trestný súd prijíma sťažnosť na porušenie norimberského zákonníka izraelskou vládou

Zdroj1 Zdroj2 Zdroj3 Zdroj4

Zdieľať článok

Podobné články

 • 10000
  Vakcína Pfizer v Izraeli: Odborníci hovoria o „novom holokauste“Štúdia francúzskej univerzity zistila „desaťkrát až stokrát vyššiu úmrtnosť spôsobenú vakcínou Pfizer“, odborníci hovoria o „novom holokauste“ Odborníci na infekčné choroby na univerzite v Marseille hovoria o „novom holokauste“ založenom na oficiálnych údajoch vlády v Izraeli - Takmer polovica všetkých oficiálnych úmrtí na covid nastala po očkovaní, počnúc polovicou decembra…
  Tags: a, na, v, že, o, sa, zo, sveta
 • 10000
  V Izraeli znamená odmietnutie očkovania na COVID-19, že „Váš život je v podstate preč“Mnoho ľudí o tom nevie, ale na opačnej polovici sveta v Izraeli je odmietnutie očkovania proti Wuhanskému koronavírusu (Covid-19) teraz rozsudkom smrti. Aj keď zatiaľ izraelská vláda nestrháva hlavy ľuďom za to, že odmietli vakcínu (pozri Zjavenie 20:4), stanovila požiadavku očkovania, aby mohli viesť „nový normálny“ život . „Keď vakcínu nevezmete, váš život sa…
  Tags: v, a, sa, na, že, je, o, s, pre, zo
 • 10000
  Anthony Fauci porušuje norimberské zákonyDR. ANTHONY FAUCI PORUŠUJE NORIMBERSKÉ ZÁKONY Dr. Fauci si je celkom dobre vedomý, že vírus [corona] nebol izolovaný a nebol dokázaný. Tiež vie, že genetické vakcíny, ktoré odporučil, nie sú dokázané ako účinné a sú veľmi pravdepodobne nebezpečné, pretože sa preukázalo, že všetky podobné genetické vakcíny nie sú bezpečné. Nie je to prvýkrát,…
  Tags: a, že, v, je, sa, z, na, s, o, zo
Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
3 years ago

Už aby to bolo všade 🙏 a ja som sa mohla v klude presťahovať domov na Slovensko 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Jana
Jana
Reply to  Daniel
3 years ago

v jame levovej – v Taliansku …. kde zvolili za predsedu vlády „draka“ – aj sa tak volá Dragi

Anonymous
Anonymous
Reply to  Jana
3 years ago

Tiež čakám na otvorenie hranice. 220 dní mimo SR…

Maria
Maria
Reply to  Jana
3 years ago

PREČO, KEĎ SÚDY VYRIEKLI ROZSUDOK PROTI COVIDOVÝM OPATRENIAM, A TERAZ JE 15.6.2021 A VLADY NEUSTÁLE NEREŠPEKTUJU TIETO ROZSUDKY A ĽUDIA ĎALEJ UMIERAJU A TRÁPIA SA DOTERAZ…NEHOVORIAC O TOM ČO PRE NAS CHYSTAJU NA LETO A NA JESEŇ…? KEDY TATO HRÔZA UZ KONECNE SKONČI !!!😷🤒🤕🧐🧐😰😥😢

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK