Od Vikingov po Číňanov sa ukázalo, že americká história sa veľmi líši od toho, čo nás školy naučili.
V skutočnosti si veda za posledné desaťročie takmer denne odporovala. Nedávno nám rôzne štúdie a nové indície ukazujú, že Egypťania mali kontakt s Amerikou už v roku 1 000 pred n. L.
Ako to vieme?
Štúdia nemeckej vedkyne Dr. Svetly Balabanovej zistila niečo skutočne prekvapujúce u „niekoľkých egyptských múmií“ vládnucej triedy. Táto konkrétna štúdia zahŕňala neslávne známu lady Henut Taui; múmia, ktorá má najmenej viac ako 3 000 rokov. Zaujímavosťou nálezu nebol vek múmie, ale skutočnosť, že doktorka Balabanova našla v múmiách nikotín a kokaín.
Problém je v tom, že ani tabak, ani rastlina koky neboli v Egypte k dispozícii, keď bola lady Henut Tauiová nažive. Podľa správy nebol v skutočnosti žiaden z nich k dispozícii prinajmenšom do viktoriánskej éry a našiel sa iba v Amerike.
Dejiny nám hovoria, že Krištof Kolumbus objavil Ameriku v roku 1492. Logika teda vyžaduje, aby v takom prípade egyptské múmie nemohli mať v tele ani jednu z týchto látok.
Ide o to, že Egypťania vo vládnucej triede kontrolovali všetko vrátane všetkých foriem obchodovania s cudzincami. Až donedávna boli archeológovia a ďalší členovia vedeckej komunity presvedčení, že mimo egyptského obchodu sa obmedzujú na to, k čomu majú prístup cez Níl. Zdá sa, že existencia múmií impregnovaných kokaínom dokazuje, že táto teória je nepravdivá.
Dr. Balabanova, ktorá pôvodne myslela, že to môže byť kontaminácia, alebo chyba, testy zopakovala. Testy zakaždým preukázali to isté. Všetky múmie mali v tele významnú koncentráciu kokaínu a nikotínu. Dosť na to, aby sa objavili po tisíckach rokov.
Dr Balabanova uviedla, že po zverejnení svojich vedeckých poznatkov o múmiách naplnených kokaínom dostala tonu nenávistnej pošty zo všetkých oblastí vedy, od „toxikológie po antropológiu“. Všetci jej pripomínali, aké nemožné boli jej výsledky.
Existuje nespočetné množstvo príbehov Egypťanov smerujúcich do Ameriky – vrátane príbehov Egypťanov, ktorí boli v štátoch juhozápadnej Ameriky ako Arizona a Nové Mexiko najmenej stovky rokov predtým, ako Kolumbus „objavil“ Ameriku.
Jaskyne objavené v roku 1909 dvoma prieskumníkmi, S.A. Jordan a G.E. Kinkaid, ktorí operovali pod rúškom práce pre Smithsonianovo múzeum, obsahovali rôzne artefakty z Egypta. Artefakty pokryté hieroglyfmi, ktoré duo nazývalo jazyk obrazu, neexistujú v oficiálnych Smithsonianových archívoch.
Fakt, ktorý je vhodný na alternatívnu teóriu: sekundárne metabolity tropánu, účinnej látky prítomnej v rastlinách Solanaceae, spôsobili falošnú pozitivitu.
Jeden z týchto alkaloidov, derivát ekgonínu, napodobňuje účinok rastliny koky – používanej na výrobu kokaínu. Rovnaký alkaloid sa nachádza aj u ľudí, ktorí užívajú belladonu, rastlinu, ktorá sa nachádza na Blízkom východe, konkrétne v Egypte. Je potom možné, že namiesto toho, aby Egypťania uskutočnili takmer nemožnú plavbu po šírom mori, jednoducho požili belladonu pre jej halucinogénne účinky?
Či tak alebo onak, Smithsonian má vo zvyku skrývať veci.
Scott Wolter, hostiteľ America Unearthed , už roky rozpráva príbeh o „skutočnej“ Amerike, predkolumbovskej Amerike, ktorú Vikingovia a ďalšie národy navštívili pred Kolumbom. Nie je jediný.
Dôkazy o tom, že predkolumbovskí ľudia prišli do Spojených štátov pred rokom 1492 a zanechali svoju stopu, sú z amerického Stonehenge až po záhadné stránky „medicínskeho kolesa“ po celom kontinente.
Múmie naplnené kokaínom sú iba ďalším dielom hádanky, ktorá pomáha dokázať, že Egypťania mali skorý kontakt s Amerikou.
Zdieľať článok
Podobné články
- 97
- 97
- 96Chcel by som povedať niečo o leveloch existencie týkajúcich sa dianí v spoločnosti ku ktorým sa dostanem skrz iné veci, o ktorých je dobré vedieť. Existujú určité všeobecné zákony, dalo by sa povedať že kozmické, pretože fungujú univerzálne vo všetkých oblastiach a všetkých úrovniach. Zákony makrokozmu sa nápadne podobajú časticiam…