Paralelné vesmíry v pozadí pocitu Deja Vu

25/06/2021

Zažili ste niekedy déjà vu? Je to pocit alebo dojem, že ste už nejakú situáciu videli alebo zažili.
Ide o pomerne častý jav, ktorý je však málo pochopený. Väčšina z nás má skúsenosť, že sa ocitneme na novom mieste a sme si istí, že sme tam už niekedy boli, ale je pre nás ťažké pochopiť, ako je to možné.

Dlho sa tento zvláštny pocit pripisoval všeličomu, od paranormálnych porúch až po neurologické poruchy.

V posledných rokoch, keď tento jav začalo skúmať viac vedcov, sa objavilo viacero teórií deja vu, ktoré naznačujú, že nejde len o systémovú poruchu pamäte nášho mozgu.

Psychológovia naznačili, že déjà vu sa môže vyskytnúť vtedy, keď sa špecifické aspekty súčasnej situácie podobajú na určité aspekty predchádzajúcich situácií. Hoci sa prvky novej a starej situácie v mnohom prekrývajú, máme silný pocit známosti. Iné vysvetlenia spájajú déjà vu s proroctvom, spomienkami na minulé životy, jasnovidectvom alebo mystickým dopravným značením, ktoré naznačuje dosiahnutie vopred určeného stavu na ceste životom.

Nech už je vysvetlenie akékoľvek, déja vu je určite univerzálnym fenoménom ľudského stavu a jeho hlavná príčina zostáva záhadou. Ďalšou zaujímavou možnosťou je, že existuje skrytá súvislosť medzi déja vu a existenciou paralelných vesmírov. Ako už niektorí vedia, multiverzum je teória, podľa ktorej náš vesmír nie je jediný, ale tvrdí, že paralelne existuje mnoho vesmírov. Tieto odlišné vesmíry sa v rámci teórie multiverza nazývajú paralelné vesmíry.

Doktor Michio Kaku vysvetľuje teóriu déjà vu a kladie si otázku: „Je vôbec možné v akomkoľvek rozsahu prepínať medzi rôznymi vesmírmi?“ Podľa doktora Kaku kvantová fyzika tvrdí, že je možné, že déjà vu je spôsobené vašou schopnosťou „prepínať medzi rôznymi vesmírmi“. Doktor Kaku uvádza, že profesor Steve Weinberg, slávny teoretický fyzik a nositeľ Nobelovej ceny, podporuje myšlienku multiverza. Weinberg tvrdí, že existuje nekonečné množstvo paralelných realít, ktoré s nami koexistujú v jednej miestnosti.

„Okolo vás sa zo vzdialených staníc šíria stovky rôznych rádiových vĺn. V každom okamihu je vaša kancelária, auto alebo obývačka naplnená týmito rádiovými vlnami. Ak však zapnete rádio, môžete počúvať vždy len jednu frekvenciu; tieto ostatné frekvencie nie sú navzájom vo fáze. Každá stanica má inú frekvenciu, inú energiu. Preto môže byť vaše rádio v danom čase zapnuté len na jeden program. Podobne aj v našom vesmíre sme napojení na frekvenciu, ktorá zodpovedá fyzickej realite.

Existuje však nekonečné množstvo paralelných realít, ktoré s nami koexistujú v tej istej miestnosti, hoci sa na ne nemôžeme naladiť. “ Kým vaše rádio je naladené na príjem určitej frekvencie, a teda len jednej rozhlasovej stanice, náš vesmír sa skladá z atómov, ktoré kmitajú na jednej frekvencii, na ktorej iné vesmíry nevibrujú.

Vesmíry vo všeobecnosti nie sú „vo fáze“, to znamená, že navzájom nevibrujú na rovnakej frekvencii v dôsledku rozdelenia spôsobeného časom, ale keď sú tzv. „, Teoreticky je možné „pohybovať sa“ medzi vesmírmi. Takže hoci je to „neisté“, môže sa stať, že keď máte zážitok déjà vu, „vibrujete v jednote“ s paralelným vesmírom, hovorí doktor Kaku.

Možno sú naše zážitky déja vu oknom do paralelného vesmíru.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 89
  Úrovne existencie (od metafyziky po politiku)Chcel by som povedať niečo o leveloch existencie týkajúcich sa dianí v spoločnosti ku ktorým sa dostanem skrz iné veci, o ktorých je dobré vedieť. Existujú určité všeobecné zákony, dalo by sa povedať že kozmické, pretože fungujú univerzálne vo všetkých oblastiach a všetkých úrovniach. Zákony makrokozmu sa nápadne podobajú časticiam…
  Tags: a, je, na, sa, v, to, zaujímavosti
 • 89
  Nemecko a Európa ako energetické centrá Zeme a ich súvislosť s duchovným vedomím ľudstvaNa juhozápade Nemecka sa dejú tajné veci. A nie je to prvýkrát v krátkom čase. Hovorí sa, že Nemecko Rakúsko a Švajčiarsko, t. j. znaky veľké D, veľké A a CH, sú DACH=Srdce a delta sveta a Bodensee je srdcovou čakrou Európy. V tejto oblasti sa stretávajú energie a priťahujú…
  Tags: a, v, sa, je, že, na, zaujímavosti
 • 88
  Zlovestné miesta: Georgia GuidestonesGeorgia Guidestones je záhadná žulová pamiatka v okrese Elbert v štáte Georgia. Gigantická stavba, známa tiež ako americký Stonehenge, je vysoká takmer 20 stôp a je vyrobená zo šiestich žulových dosiek s celkovou hmotnosťou 240 000 libier. Najúžasnejším detailom pamätníka však nie je jeho veľkosť, ale správa na ňom vyrytá:…
  Tags: a, na, v, je, sa, zaujímavosti
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplorer
polarexplorer
1 year ago

Ďakujem.

pacifik
pacifik
1 year ago

Deja vu nastane vtedy keď sa nám fyzický vyplní nejaký priebeh života, ktorý sme videli vo sne a čiastočne sme si ten sen zapamätali .
Otázka ako som mohol vidieť niečo vopred, je náš život vopred naplnený?
Podľa mojich skúsenosti deja vu sa mi len potvrdzuje že áno, i keď naše osobne rozhodnutia môžu film života čiastočne pozmeniť , nejakou okľukou, ale v konečnom dôsledku sa vráti na pôvodnú cestu. Som presvedčený že pred príchodom na svet si duch človeka pozrie vopred pripravený film života aký chce prežiť, vyberá si ho možno každý neviem, vo sne sa duch niekedy napojí na nejaký priestor kde je film života predurčený a tým dôjde poodhaleniu nasledujúcich skutočnosti.

Daniel
Admin
Reply to  pacifik
1 year ago

To je veľmi smutný pohľad na život…

Pacifik
Pacifik
Reply to  Daniel
1 year ago

To nie je pohľad na život, ja píšem čo sa mi reálne deje 🙂 skúste si zapisovať svoje sny a uvidíte koľko súvislosti alebo až deja vu zažijete vo svojom živote a ono tom vtom zápisníku bude nie všetko ale dosť, verte mi.

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK