Prečo sa strácajú tisíce ľudí?

04/08/2021

V národných parkoch a lesoch v Spojených štátoch a na celom svete sa vyskytujú tisíce nevyriešených prípadov nezvestných osôb. Jeden z výskumníkov sa touto témou aktívne zaoberá. David Paulides, bývalý príslušník orgánov činných v trestnom konaní a súčasný súkromný detektív, vydal štyri knihy, v ktorých podrobne opisuje tieto znepokojujúce zmiznutia a necháva ostatných špekulovať o príčinách.

Tisíce podivných prípadov nezvestných osôb

Každý rok sa stratia tisíce ľudí. Mnohé z týchto prípadov sú vyriešené alebo sa aspoň dá rozumne určiť ich príčina. Cudzí ľudia unášajú deti kvôli výkupnému alebo ešte horšiemu, odlúčení rodičia unášajú vlastné deti od svojich bývalých manželov a tieto zločiny vedú k zmiznutiam, ktoré majú jednoznačne kriminálny charakter.

Potom sú tu prípady, ktoré sú skutočne nevysvetliteľné, ako napríklad tie, ktoré sú podrobne opísané v Paulidesovej knihe Nezvestní 411 a v troch zväzkoch, ktoré boli odvtedy vydané. Tieto prípady sa zvláštne líšia od ostatných prípadov nezvestných osôb. Vyskytujú sa v odľahlých oblastiach národných parkov, pamiatok a lesov a federálne úrady ich nesledujú ani si o nich neposkytujú informácie.

Znepokojujúce podobnosti v detailoch prípadov

Všetky prípady, ktoré sú v knihách starostlivo zdokumentované, sa stali v 52 jasne vymedzených geografických skupinách. Skalnaté hory a pohorie Sierra Pacific sú dve oblasti, kde sa prípady sústreďujú. Colorado, Michigan, Georgia a Arkansas sú ďalšími horúcimi miestami. Týka sa to aj ďalších krajín, pričom početné prípady sú zdokumentované v Kanade a Európe. Typickými miestami, kde sa ľudia strácajú, sú vysoko položené miesta, zátoky, močiare a skalnatá krajina.

Mnohé obete sú fyzicky zdatné, dobre vybavené outdoorovým výstrojom – dokonca aj loveckými zbraňami – a dobre poznajú oblasť, z ktorej zmizli. Veľký počet prípadov sa týka ľudí, ktorí náhle zmizli počas turistiky alebo kempovania s rodinou a priateľmi.

Veľkému percentu obetí, ktorých telá sa nájdu, chýbajú topánky a ponožky a to aj v prípade, že zmizli v chladnom počasí, keď by absencia topánok mohla byť sama o sebe rozsudkom smrti. Topánky sa nájdu len zriedka. Väčšinu obetí tvoria muži, tak či onak mentálne postihnutí, alebo priamo geniálni intelektuáli.

Telá sa nachádzajú aj vo vyšších nadmorských výškach, než kde boli naposledy videné živé, čo odporuje vysvetleniu, ako sa mohli dostať na také neprístupné miesto. V jednom prípade sa lekár vybral na zimnú túru do chaty s priateľmi. Všetci tam už predtým boli a boli vo výbornej fyzickej kondícii a vybavení novým snežným výstrojom. Nezvestný muž zmizol po prejdení krátkej trasy a potom ho našli o dva týždne neskôr niekoľko kilometrov a stovky metrov vyššie ako pri jeho poslednej návšteve, v strmej rokline s nepoužitým snežným výstrojom a núdzovými zásobami a bez topánok, ktoré nikde nenašli.

V inom prípade sa dievča vybralo na výlet na koni k odľahlému jazeru v Yosemitskom národnom parku s veľkou skupinou ďalších ľudí vrátane jej otca. Krátko po príchode ju ostatní sledovali, ako na koni odišla na krátku vzdialenosť do malého porastu stromov a potom náhle zmizla. Rýchlo ju prišli hľadať pátracie a záchranné tímy, ale ani psovodi nenašli žiadnu stopu.

Čo je príčinou týchto zmiznutí?

Paulides hovorí, že niektoré príčiny môže vylúčiť. Nemyslí si, že ide o sériových vrahov a starostlivo vylučuje všetky prípady, ktoré by mohli mať jednoduché vysvetlenie, napríklad samovraždu alebo náhodné utopenie.
Iné naznačujú rôzne príčiny; od únosov Yetiho cez mimozemšťanov až po divých mužov, ktorí tajne žijú v lesoch a konzumujú ľudské mäso.

Mnohí ľudia, ktorí sledujú Paulidesov výskum, majú podozrenie, že Yeti alebo podobný kryptoidný tvor unáša ľudí z prírody, možno ako zdroj potravy.

Hoci nájdené telá nie sú zjedené ani rozštvrtené, príčina smrti sa pri pitve zvyčajne nedá určiť, čo niektorých vedie k otázke, či nezomierajú zo strachu. Iní sa domnievajú, že je pravdepodobnejšie, že ide o mimozemské bytosti, alebo že títo nešťastníci spadnú do nejakej časovej deformácie a dostanú sa do inej dimenzie.

Keď sa konečne podarí nájsť telá niektorých nezvestných, prekvapujúci počet sa objaví v oblastiach, ktoré sa už niekoľko týždňov intenzívne prehľadávajú.

Záhada pokračuje

O tieto znepokojujúce prípady zmiznutých ľudí sa zaujíma čoraz viac jednotlivcov a autorov.
Paulides a ďalší vyslúžilí pracovníci orgánov činných v trestnom konaní a pátracích a záchranných zložiek vytvorili webovú stránku, na ktorej sú zverejnené a pravidelne aktualizované správy o prípadoch, mapy a mená obetí.

Ešte znepokojujúcejšie ako množstvo už zdokumentovaných prípadov je skutočnosť, že od vydania knihy Missing 411 v roku 2012 sa počet týchto prípadov nezvestných osôb zvýšil. Niektorí sa pýtajú, či niekto alebo niečo, čo je zodpovedné za únosy týchto ľudí, sleduje a reaguje, keď sa ľudia približujú k vyriešeniu záhady.

Podzemné jaskyne

Predpokladá sa, že všetci títo ľudia, ktorí zmizli za často podivných okolností a ktorých sa zatiaľ nepodarilo nájsť živých ani mŕtvych, skutočne nešťastnou náhodou spadli do podzemia alebo sa zámerne rozhodli vkradnúť do jaskyne a nedokázali nájsť cestu späť.

Je známe, že v Spojených štátoch je veľa dlhých a nepreskúmaných jaskýň, napríklad Mamutia jaskyňa v Kentucky sa považuje za najdlhšiu na svete, jej tunely sa tiahnu 587 000 metrov a dosahujú hĺbku 115 metrov.

V hornej časti obrázka je miesto, kde ľudia zmizli, v dolnej časti sú podzemné tunely jaskyne.

@danthedingbat21, výskumník z appky TikTok, zašiel ešte ďalej a vytvoril teóriu, ktorá vysvetľuje, prečo v jaskyniach zmizlo toľko ľudí. Podľa jeho verzie ľudí do podzemia zámerne vtiahli nejaké tvory, niečo ako divokí ľudia, ktorí sú kanibali.

V klipe vysvetľuje:

„Ak sa pozriete na miesta, kde sa ľudia strácajú v národných parkoch, priamo to súvisí s jaskynným systémom v Spojených štátoch. Viem, že ste všetci videli videá, kde sa hovorí o kanibaloch v lesoch a divokých ľuďoch v lesoch. Tak trochu si myslím, že existujú komunity týchto ľudí a že berú ľudí, keď môžu. „

Je tiež presvedčený, že keď ľudia počujú „zvuky“ Yetiho alebo Sasquatcha, sú to vlastne kanibali, ktorí dávajú ľuďom najavo, že sú tam.

Dan pokračuje:

„Myslím si, že zvuky Sasquatch, ktoré počujete na videách, kde to znie, akoby niečo kričalo, ale nevedia čo, myslím si, že je to ich spôsob vzájomnej komunikácie, ako si dať vedieť, kto je kde. Nikdy predtým sme nevideli Sasquatcha, nikdy predtým sme nevideli Yetiho, ale našli sme šaty nezvestných ľudí 100 metrov od miesta, kde boli pôvodne unesené. „

Podľa Národného systému nezvestných a neidentifikovaných osôb sa v Spojených štátoch každoročne stratí viac ako 600 000 ľudí. Až 92 percent týchto ľudí sa nájde živých alebo mŕtvych, ale zvyšok sa nikdy nenájde.

V roku 2011 David Paulides, zakladateľ organizácie North America Bigfoot Search, spustil databázu zmiznutí divokých zvierat za „záhadných okolností“.

V súčasnosti sa odhaduje, že v Spojených štátoch sa aktívne hľadá 80 000/90 000 ľudí.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 93
  8 skutočných udalostí, ktoré dokazujú, že cestovatelia v čase existujúFilm Charlieho Chaplina - Mobilný telefón zo 6. januára 1928Na DVD v časti extra k Chaplinovmu filmu „Cirkus“, dostali ľudia prístup ku krátkemu filmu a fotografiám z premiéry filmu v Graumanovom čínskom divadle v roku 1928.… v ktorých sa zdá, že osoba hovorí do mobilného telefónu. Toto presvedčilo mnohých ľudí,…
  Tags: v, a, že, sa, zaujímavosti
 • 87
  Dôkazy o siedmich úrovniach infraštruktúry pod plošinou GízaPäť kilometrov od Káhiry stojí jedno z najstarších a najlákavejších miest v histórii ľudstva. Toto tajomstvo obsahuje tri hlavné pyramídy v Gíze, ktoré predstavujú jednu z najslávnejších starodávnych civilizácií. Megalitické kamene, ktoré tvoria tieto štruktúry, ležia na veľkej náhornej plošine a teraz vyšetrovatelia zistili niečo fascinujúce, čo leží pod pyramídami. Gregg…
  Tags: a, v, sa, že, zaujímavosti
 • 87
  Nikotín a kokaín sa našli v egyptských múmiáchOd Vikingov po Číňanov sa ukázalo, že americká história sa veľmi líši od toho, čo nás školy naučili. V skutočnosti si veda za posledné desaťročie takmer denne odporovala. Nedávno nám rôzne štúdie a nové indície ukazujú, že Egypťania mali kontakt s Amerikou už v roku 1 000 pred n. L. Ako…
  Tags: v, že, a, sa, zaujímavosti
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Novera
Novera
2 years ago

Chtějí jejich boty a ponožky. V jeskyních musí být pořád zima. Kdo by chtěl mít stále studené nohy, co? V podstatě je okradou. Žijí tam komunity, možná i uprchlí zločinci atd. Představte si, kdyby vás jako turistu přepadli a okradli o osobní věci, včetně obuvi. Co uděláte, když vás potom pustí? Pokud přežijete, najdete správný směr do civilizace a bez bot k tomu, tak první co uděláte je, že to nahlásíte strážci parku a policii. A okamžitě se vydá skupina do těch jeskyní. Tamní divoká komunita je tím pádem v ohrožení. Tudíž jsou donucení okradeného svědka zabít. Některým se zřejmě podařilo utéct, ale zemřeli cestou (podchlazení, trauma, vyčerpání, žízeň atd.).

Jen teorie. Může za tím být spousta důvodů.

Soldier 17
Soldier 17
2 years ago

Pedofilní zrůdy se nám nikam neschovají,to mě věřte!!! Všechny dostaneme tam, kam patří…

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK