Projekt AQUARIUS sa začal v roku 1943

25/04/2021

Prvý študijný program Spojených štátov, ktorý sa pokúša dosiahnuť antigravitačné zariadenia.

V roku 1943 americké ozbrojené sily zahájili projekt s názvom „Aquarius“ -vodnár, ktorý sa zameriava na štúdium možnosti výroby lietadiel s využitím antigravitácie ako spôsobu pohonu. Tento program sa uskutočnil prostredníctvom dvoch čiastkových projektov (ktoré boli verejnosti oficiálne známe):

– Projekt „Magnet“ bol americko-kanadský program zameraný na štúdium zón magnetického vplyvu (v skutočnosti prírodných antigravitačných zón prítomných na Zemi). Zaujímali sa najmä o vír prítomný južne od jazera Ontario. Projekt MAGNET a civilizácia na Venuši (1)

– Projekt „Winterhaven“, ktorého cieľom bolo zapojiť priemyselníkov, civilných aj vojenských, do vypracovania teoretických a praktických štúdií o antigravitácii. (2)

Je potrebné poznamenať, že jednou z hlavných charakteristík projektu Vodnár je to, že oficiálne využíval iba pozemské vedomosti a technológie, známe v tej dobe, bez použitia akejkoľvek mimozemskej technológie (3).

Cieľom bolo od začiatku, aby bolo možné získať antigravitačné vesmírne vozidlá, ktoré by mali medziplanetárne letové schopnosti. Vyvinuté by boli dva typy plavidiel: diaľkovo ovládaný dron poháňaný „magneto-elektrostatickým“ antigravitačným motorom a niekoľko pilotovaných vozidiel typu „ARV“ a „Antigravity Research Vehicle“, ktoré mali tvar tanierika.

ARV „Flux Liner“

Existencia tohto vozidla bola s istotou preukázaná ako jediné pilotované lietadlo, ktorá vyplývala z programu Vodnár. V skutočnosti existujú tri modely ARV, „antigravitačný výskumný prostriedok na báze fluida“, „antigravitačné výskumné vozidlo“, ktoré majú rovnaké vlastnosti, ale majú rozdielne veľkosti:

– ARV 01, prvý model s priemerom 38 metrov;
– ARV 02, druhý model s priemerom 18,60 metra;
– ARV 03, tretí model s priemerom 9,30 metra.

Technické vlastnosti ARV.

ARV majú tvar časti kužeľa, ktorého bočné strany majú sklon 35 stupňov. Táto časť kužeľa je zakrytá kokpitom rovnakého tvaru, ale menšieho priemeru (pre model 03 má kokpit sférického tvaru, pôdorys nižšie). Valcový stĺpik umiestnený v strede kokpitu obsahuje vákuový generátor kvantovej energie, ako aj elektronické riadiace obvody lietadla. Kabínu obklopuje dvojitá prstencová cievka, ktorá plní dvojitú funkciu vysokonapäťového transformátora a elektromagnetu. Nakoniec, podlahu stroja tvorí radiálna sieť kondenzátorov.

Pohon ARV

Spodná kruhová časť obsahuje štyridsaťosem kondenzátorových modulov poskytujúcich antigravitačný pohon ARV. Tieto moduly vo forme trojuholníkových „plátkov“ so zaoblenou základňou (ako sú odrezané časti koláča) a s jednotkovou hmotnosťou asi päť ton sú každý tvorené štyrmi superponovanými kondenzátormi so striedavou zápornou a kladnou elektrickou polaritou zdola nahor.

Aby sa zabránilo účinkom „elektrických oblúkov“ medzi spínačmi vysokého napätia, moduly sa nestretávajú v strede zariadenia, ktorého súčasťou je prázdny priestor s priemerom 3,20 metra. Každý modul preto obsahuje osem medených dosiek (hrúbka 13 mm) oddelených izolátormi (hrúbka 60 mm).

Povaha izolácie nie je známa, ale keďže má sklenený vzhľad s modrozelenou farbou, môžeme si myslieť, že by mohlo ísť o minerálne sklo vystužené a vytvrdené oxidom d uránu (na začiatku päťdesiatych rokov bol najznámejší z hľadiska najefektívnejšieho dielektrika). Každý zo štyridsaťosem kondenzátorových modulov je sám pokrytý týmto priehľadným izolátorom.

Pretože na začiatku 50. rokov elektronické variátory výkonu a elektronické spínače ešte neexistovali, inžinieri sa uchýlili k elektromechanickým spínačom. Vo výsledku je štyridsaťosem kondenzátorových modulov rozdelených do štyroch skupín po 22 nezávislých kondenzátorových moduloch.

Od 70. rokov sa zistilo, že pozorované ARV mali teraz po obvode trupu tmavé „škvrny“, ktoré na prvých modeloch neexistovali. Predpokladá sa, že sa jedná o ďalšie kondenzátory umožňujúce horizontálne zrýchlenie vozidla bez nutnosti jeho prvého nakláňania. Podľa dostupných svedectiev mohla ARV dosiahnuť akúkoľvek rýchlosť, vrátane rýchlostí vyšších ako rýchlosť svetla (ak sa však použije táto „superluminálna“ rýchlosť, bude sa musieť cesta uskutočniť postupnými „skokmi“, pretože sa nesmú zraziť s nebeskými telesami, ktoré by zariadenie okamžite roztrieštili). Výsledkom bolo, že jeho použitie bolo pôvodne obmedzené na našu slnečnú sústavu. Nevieme, aká je geometria antigravitačného poľa ARV, ale v skutočnosti bude hlavným základom výskumu práca Nikoly Tesly , pracovníkov Nadácie Towsend Brown (s prácou na „Bielefeld-Brownovej efekte “) a antigravitačný motor, ktorý v roku 1947 vynašiel John Searl. Používa sa elektrostatické pole preložené magnetickým poľom, presne ako pre motor ARV (4).

Riadiaci systém.

Všeobecný ťah zariadenia je riadený jedným reostatom, zatiaľ čo náklon je riadený prepínaním väčšieho, alebo menšieho počtu kondenzátorových modulov v rámci každej skupiny dvadsiatich dvoch modulov. V závislosti od počtu modulov pripojených v skupine dvadsiatich dvoch modulov sa v tejto zóne dosiahne väčší, alebo menší ťah. Sedadlo pilota obsahuje ovládač reostatu na pravej lakťovej opierke sedadla a ovládač orientácie ARV na ľavej lakťovej opierke. V skutočnosti existujú iba dva smerové ovládače, vpravo výkon (na riadenie rýchlosti) a vľavo orientácia (na nastavenie smeru). A dômyselný systém umožňoval automatickú stabilizáciu lietadla pri vznášaní sa (tento druh gyroskopu pre antigravitačné vozidlo stále zostáva záhadou jeho presného princípu činnosti).

Stredový stĺp kokpitu obsahuje zhora nadol generátor energie kvantového vákua, reostat riadiaci množstvo elektrického prúdu vysielaného do transformátora a nakoniec elektromechanické spínače kondenzátorov.

Generátor energie

Aj keď presný model generátora voľnej energie, ktorý používa ARV, nie je známy, všetko naznačuje, že išlo o Teslov generátor. Isté je, že išlo o generátor, ktorý priamo dodával „studenú“ elektrickú energiu, to znamená inverznú „časovú šípku“.

Ostatné prvky, z ktorých sa skladá zariadenie

Pod podlahou ARV, ktorú tvorí izolačná horná časť štyridsaťosem modulov, sa nachádza séria kyslíkových fliaš určených na natlakovanie kokpitu. Každá z fliaš má priemer 46 cm, na dĺžku 186 cm. Tlakový kokpit je obklopený 23 cm hrubým a 46 cm širokým medeným humbuckerom, izolovaným rovnakým priehľadným dielektrickým materiálom ako kondenzátory.

Vnútorné vinutie je tvorené menším počtom závitov medených drôtov ako vonkajšie vinutie. Tvorí „nízkonapäťový“ stupeň transformátora. A vonkajšie vinutie tvorí stupeň „vysokého napätia“. Pri plnení svojej úlohy transformátora vysokého napätia vytvárajú tieto vinutia tiež silné vertikálne magnetické pole, ktoré obklopuje celú ARV.

Stredový stĺpik slúži ako podpera pre vyhadzovacie sedadlá britskej výroby typu „Martin Baker model 5“. Tieto katapultovacie sedadlá (bočne po koľajniciach, po katapultovaní z konštrukcie kokpitu) sa dajú použiť v atmosfére až do nadmorskej výšky 4 500 metrov. Vonkajšia strana kokpitu je vybavená piatimi televíznymi kamerami umiestnenými pod priehľadnými kupolami, ktoré vysielajú obraz posádky na bežné obrazovky. Ale od šesťdesiatych rokov budú kamery vysielať panoramatický obraz prostredia, ktorý sa bude vysielať členom posádky, ktorí boli vybavení náhlavnými súpravami pre virtuálne videnie (ktoré boli práve vyvinuté v tom čase).

Na spodnej strane boli ďalšie tri kamery, ktoré slúžili hlavne na pristátie.

Na podlahe je tiež diaľkovo ovládané robotické rameno, rovnaký model, aký sa v tom čase používal v jadrovom priemysle. To umožnilo odoberať vzorky z planetárnych pôd. A dôležité objasnenie, keďže bolo určené výhradne na prieskum vesmíru, napriek tomu, že bolo navrhnuté vo vojenskom výskumnom programe, ARV nemalo žiadne zbrane. ARV nemá podvozok, každý, kto ho videl, tvrdí, že pláva nepretržite niekoľko centimetrov nad zemou, hneď ako pristane.

Prvý test letového demonštrátora ARV „Flux Liner“ sa uskutočnil v roku 1954 . Ako prvý letel zjavne model 01. Testy ostatných modelov prebiehali v priebehu nasledujúcich rokov, až do šesťdesiatych rokov. Nepoznáme ďalšie modely ARV, ktoré mohli vyjsť neskôr, ale v sedemdesiatych rokoch môžeme pozorovať mierne odlišné vozidlá ARV (s čiernymi tabuľkami po obvode).

Diaľkovo ovládaný antigravitačný dron

Tento dron, ktorý má priemer tri metre (pre najmenšiu verziu ARV model 03), je možné nasadiť zospodu na nosné zariadenie a je možné ho vypustiť za letu, aby mohol byť následne pilotovaný a navádzaný z ARV, napríklad pre dozorné, alebo špionážne misie.

Na tejto ďalšej fotografii urobenej v roku 1957 môžeme vidieť dron, sledujúci americký vojenský aparát, zväčšenie vľavo od obrazu (dlho sme si mysleli, že tento objekt je UFO).

Ako sme sa dozvedeli o existencii ARV?

Prvým svedkom, ktorý poskytol presné informácie o ARV, bol letecký inžinier Brad Sorensen . Použitím svojich spojení vo vojenskom prostredí sa Sorensenovi podarilo 12. novembra 1988 zúčastniť sa dôvernej prezentácie troch modelov stroja v hangári na základni v Nortone v Kalifornii pre najvyššie postavených dôstojníkov Pentagonu . Aj keď mal prístup iba k ARV tretieho typu, ktorý bol čiastočne rozobratý, aby videl interiér, tieto tri modely mali rovnaké vlastnosti, bolo celkom ľahké zrekonštruovať štruktúru a fungovanie ostatných modelov.

Popísal všetko, čo videl, svojmu priateľovi Markovi Mc Candlishovi , ktorý je jedným z najväčších leteckých ilustrátorov na svete a pracoval pre najväčšie americké firmy. Ten vyprodukuje ilustráciu s podrobným znázornením ARV (práve jemu vďačíme za perspektívny plán ARV typu 03, ktorý je uvedený vyššie). Mc Candlish, ktorý má záujem o túto tému, hľadal informácie o ARV. Povedal o nich bývalému testovaciemu pilotovi menom Bill Scott (ktorý bol regionálnym redaktorom odbornej publikácie „Aviation Week and Space Technology“). Ten ho prinúti stretnúť sa v roku 1992, s Kentom Sellenom (s ktorým Scott pracoval, keď bol pilotom).

Keď Mc Candlish začne hovoriť o tom, čo sa dozvedel o ARV od Sorensena, Sellen odpovie: „Áno, viem, o čom hovoríš“. „Ale ako môžeš vedieť, o čom s tebou hovorím?“ Mc Candlish sa ho opýta a Sellen odpovie: „Pretože som jedného videl“. Videl ho v sedemdesiatych rokoch, keď bol umiestnený na základni Edwards, keď ho uprostred noci zavolali, aby ho požiadali, aby zobral z kôlne rozbitú elektrickú jednotku (ktorá sa používala pre lietadlá) do opravovne. Keď sa priblížil k jednej zo osvetlených hangárov, že tam nájde elektrickú jednotku na opravu, uvidel cez pootvorené dvere stroj podobný ARV vznášajúci sa nad zemou.

Nebude jediný, kto uvidel ARV v hangári základne vzdušných síl. Uvidel ho aj ďalší bývalý vojak menom John Eppolito , krátko pred rokom 1982. Ten druhý – ktorý v tom čase povedal „že videl UFO v hangári“ – popísal v skutočnosti bez toho, aby o tom vedel, dávno pred Sorensenom, ARV. Sotva mal čas sa na neho pozorne pozrieť, keď prišli strážcovia, aby ho prišpendlili k zemi hrozili mu zbraňami a povedali mu, aby zavrel oči (nasadili mu kuklu) skôr, ako ho dajú na samotku, kde bude informovaný o 18 hodín (aby pochopil, „že nič nevidel“). Keď Eppolito uvidí kresbu a fotografie ARV, spozná stroj, ktorý v ten deň tiež videl v hangári.

Fotografie ARV boli prevzaté nad Namurom v roku 1955. Išlo o model 01. A ďalšiu (dokonale overenú) fotografiu urobí v júli 1966 pilot lietadla C47 Dakota (vojenský let) nad Rocky Mountains, neďaleko Prova (Utha) . Toto je model 02 (originálna fotografia a zväčšenie nižšie) (5).

To nám ukazuje, že Spojené štáty majú v skutočnosti niekoľko desať rokov úplnú voľnosť na uskutočnenie medziplanetárneho cestovania bez potreby uchýliť sa k raketám. Oficiálne dobytie vesmíru je iba oficiálnou „prehliadkou“, ktorú organizuje NASA. Keďže USA nechceli zverejniť túto technologickú inováciu a zvyšok sveta by nechápal, že „najmocnejšia krajina na svete“ nie je súčasťou vesmírneho programu, museli ho zmeniť (6) .

Poznámky

 • (1) Tento program bol zároveň študijným programom UFO. Viac informácií nájdete v dokumente „Čierny program: Projekt magnetov“.
 • (2) Viac informácií nájdete v dokumente „Čierny program: Projekt Winterhaven“.
 • (3) Hoci sa tento projekt zaoberal aj technológiou trosiek obnovených mimozemských zariadení; mali veľké ťažkosti sa ich pokúsiť reprodukovať. ARV preto nie je čistou a jednoduchou identickou reprodukciou už existujúceho mimozemského vozidla, hoci sa často nazýva „Alien Reproductive Vehicle“.
 • (4) Viac informácií o práci spoločnosti Searl nájdete v kategórii „Neobmedzená výroba neznečisťujúcej energie“ v kategórii „Alternatívne technológie“.
 • (5) Koluje ďalšia čierno-biela fotografia, tá je viditeľná na začiatku článku, ale je to vlastne tá istá fotografia ako od firmy Provo, ktorá bola orezaná zväčšením a prevedená na čiernobielu.
 • (6) Ďalšie vysvetlenie dôvodov tajomstva, ktoré USA udržiavajú v súvislosti s antigravitáciou, nájdete vo vysvetlení na konci článku „Antigravitačné zariadenia: princípy a úspechy“ v kategórii „Alternatívne technológie“. “

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 89
  Odhalenia všetkého, čo sa v Antarktíde tak dlho deje (2)Časť 2 Ďalšia vec, ktorú Pete zdieľal je, že škodlivá skupina ET, pravdepodobne Dracos, teraz požaduje zverejnenie. Chcú, aby sme vedeli, že oni sú tí, ktorí „ovládajú“ Zem. V rozhovore z roku 1998 s Lindou Moulton Howeovou, bývalou agentkou CIA, ktorá mala v rokoch 1957 až 1960 prístup k vysoko utajovaným…
  Tags: a, v, na, sa, je, že, o, s, ako, tajné
 • 89
  Voľná energia uzamknutá v priestoroch s vysokou bezpečnosťouNikola Tesla sa narodil príliš skoro ... Elity na začiatku minulého storočia odpovedali Nikolovi Teslovi na jeho myšlienku generovania voľnej elektrickej energie vyrobenej priamym čerpaním z nevyčerpateľného energetického vákua vesmíru: voľná energia, ktorá tiež sprístupňuje túto energiu v ktoromkoľvek bode v bezdrôtovom svete: „Ale, pán Tesla, kam dáme merač?“ „ Hlavný…
  Tags: a, na, že, v, sa, je, s, ako, tajné
 • 87
  Tesla údajne pozval mimozemšťanov na rokovania so ZemouDokument Majestic-12 vydaný 14. júna 2017 popisuje rôzne mimozemské stretnutia s ľudstvom a odhaľuje diplomatické vzťahy medzi Američanmi a E.Ts. Tento dokument obsahuje obvinenia, že priekopnícke rádio Nikola Teslu vysielané do vesmíru koncom 19. rokov varovalo vzdialených mimozemšťanov pred existenciou ľudstva. To ich viedlo k tomu, aby vycestovali na našu…
  Tags: a, v, na, sa, že, s, je, ako, tajné
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK