Šéf WHO by mal byť vyšetrovaný kvôli GENOCÍDE

22/03/2021

Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie by mal byť vyšetrovaný kvôli genocíde, uvádza sa v tvrdení nominovaného amerického nositeľa Nobelovej ceny za mier na Medzinárodnom trestnom súde a dodáva, že Etiópčan môže byť doma účastníkom mnohých zločinov.

Súčasný generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus „Bol rozhodujúcim činiteľom v súvislosti s činnosťami bezpečnostných služieb, ktoré zahŕňali zabíjanie, svojvoľné zadržiavanie a mučenie Etiópčanov,“ hovorí sťažnosť podaná na Medzinárodného trestného súdu (ICC).

Jej autor, americký ekonóm a aktivista, David Steinman, ktorý bol nominovaný na Nobelovu cenu za mier za rok 2019, tvrdí, že etiópsky biológ a výskumník v zdravotníctve mal počas svojho pôsobenia vo vysokej vláde úlohu v krutostiach spáchaných rôznymi etiópskymi bezpečnostnými silami.

Pred nástupom do funkcie WHO v roku 2017 pôsobil Adhanom Ghebreyesus najskôr v Etiópii ako minister zdravotníctva v rokoch 2005 až 2012 a neskôr ako národný minister zahraničia v rokoch 2012 až 2016. V tomto období údajne vykonával aspoň čiastočnú kontrolu nad represívnym aparátom národa, tvrdí Steinman.

Obvinenia vznesené Američanom sa väčšinou zakladajú na predpoklade, že ako vysoký vládny úradník a vysoký člen strany Tigray People’s Liberation Front, ktorá bola v tom čase významným členom vládnej koalície (tiež považovaná za teroristickú skupinu), si nemohol pomôcť, ale mal moc nad orgánmi vymáhania práva a armády v krajine. „Na základe toho, že bol vysokým úradníkom TPLF, bol Tedros jedným z mála etiópskych úradníkov, ktorí vykonávali kontrolu nad bezpečnostnými silami,“ uvádza Steinman vo svojej sťažnosti.

Ďalej hovorí, že „nespravodlivá vládna taktika vrátane zastrašovania, svojvoľného zatýkania, zadržiavania bez obvinenia“ a rôzne porušenia ľudských práv ťažko nechajú niekomu príležitosť, aby vtedajším etiópskym vládnym funkcionárom vrátane Adhanoma Ghebreyesusa poskytli „výhodu pochybnosti.“ Pokiaľ ide o dôkazy o jeho obvineniach, Steinman väčšinou cituje správy amerického ministerstva zahraničia o ľudských právach, ako aj účty poskytnuté organizáciami Human Rights Watch, Amnesty International a rôznymi západnými analytickými inštitúciami, ako je Birminghamská univerzita.

Sťažnosť je k dispozícii TU .

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 10000
  Corona a desať etáp genocídy Dr. Gregory H. Stanton, prezident spoločnosti Genocide WatchAktualizácia 19. januára 2021 - Desať etáp genocídy (2016) od Dr. Gregoryho H. Stantona, prezidenta hliadky genocíd; prof. štúdií a prevencie genocídy, Škola pre analýzu a riešenie konfliktov, Univerzita Georga Masona, Arlington, Virgínia 22201, USA. Ak radšej počúvate, ako čítate: V tomto videu predstavuje Henna Maria z Úsvitu mieru 28-minútový súhrn práce doktora Stantona. Je aktivistkou,…
  Tags: a, v, na, ako, zdravie
 • 10000
  Vakcína Pfizer v Izraeli: Odborníci hovoria o „novom holokauste“Štúdia francúzskej univerzity zistila „desaťkrát až stokrát vyššiu úmrtnosť spôsobenú vakcínou Pfizer“, odborníci hovoria o „novom holokauste“ Odborníci na infekčné choroby na univerzite v Marseille hovoria o „novom holokauste“ založenom na oficiálnych údajoch vlády v Izraeli - Takmer polovica všetkých oficiálnych úmrtí na covid nastala po očkovaní, počnúc polovicou decembra…
  Tags: a, na, v, že, o, zo, sveta, zdravie
 • 10000
  Medzinárodný trestný súd prijíma sťažnosť na porušenie norimberského zákonníka izraelskou vládouPorušenie norimberského kódexu izraelskou vládou a ďalšími stranami 5. marca bolo oznámené, že organizácia „People of Truth“ podala na Haagsky tribunál sťažnosť proti izraelskej vláde za vykonávanie nelegálnych experimentov na izraelských občanoch prostredníctvom spoločnosti Pfizer. V organizácii sú právnici, lekári, verejní aktivisti a široká verejnosť, ktorí sa rozhodli uplatniť svoje…
  Tags: a, na, v, že, zo, sveta
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
1 year ago

[…] Viď tiež [Sťažnosť na Haagsky medzinárodný trestný súd: Šéf WHO by mal byť vyšetrovaný kvôli GEN…] […]

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK