Správy 01.07.2021

01/07/2021

Zavedenie globálneho resetovania meny bolo vojenskou operáciou, čo znamená, že nikto nevedel presne načasovať udalosť, ktorá spôsobí obrovský chaos a vyvolá stanné právo na celom svete. V očakávaní tejto udalosti sa udržiavala vysoká vojenská pohotovosť DEFCON. Hranica medzi USA a Mexikom bola uzavretá pre všetky cesty, ktoré neboli nevyhnutné (postupné uzavretie až do Udalosti). Nad hlavami stále pravidelne lietali vojenské lietadlá.

Udalosť: Bez ohľadu na to, či k Udalosti došlo kvôli Bielym alebo Čiernym klobúkom, bol by to otras obrovských rozmerov s celosvetovými dôsledkami. Mohol by to byť krach na burze, falošný atentát alebo zatknutie Trumpovho klonu, masívne kybernetické útoky, falošná vlajka nukleárneho holokaustu alebo ktorákoľvek, všetky alebo ešte viac znepokojujúcich udalostí.

Po Udalosti by nasledoval masívny globálny chaos, Zavedenie RV a ovládnutie Main Stream Media, po ktorom by nasledovalo vzdelávanie más. Mohli by sme očakávať veľkú skľučujúcu Falošnú vlajku, krachy na burzách a v Bitcoinoch, čo by malo za následok globálne stanné právo, ktoré by pomohlo širokej verejnosti v šoku a nedôvere = Bolesť! zdroj

Na tejto planéte sme zažili mnoho rôznych druhov vojen a väčšina ľudí rozpozná len jednu alebo dve, pokiaľ neboli prebudení.

Kontrolóri viedli vojnu proti Ľudstvu prostredníctvom toxických potravín, vzduchu a vody, nezmyselných krvavých vojen v cudzích krajinách s vojskami a žoldniermi, a možno rozpoznajú nepravidelné vojny ako propagandu falošných správ, ale nevedia o vesmírnych vojnách, o miere infiltrácie zo strany Číny a sionistov a nevedia, že sú otrávení liekmi Big Pharma.

Nechápu, že naše mysle boli unesené, že naše myšlienky nie sú vždy naše vlastné, ani to, že naše deti sú kupované, predávané, vymieňané, groomované, brutalizované, mučené a konzumované pedofilmi kvôli zisku. Nevedia, že ľudia sú obetovaní zlému bohu „elít“, Satanovi. Nevedia, že svet doslova riadia psychopati, ktorí nás chcú vyhubiť.

Verím, že tento ďalší príbeh je začiatkom kampane na odhalenie nekonečného nezákonného sledovania a špehovania, ktoré globalisti vykonávajú a už dlho vykonávajú. Pravdepodobne ste počuli, že Tucker Carlson zistil, že ho NSA špehuje.

Ide o toto. Hoci je nelegálne, aby vláda špehovala vlastných ľudí, tieto podlé kreatúry si na pomoc prizvali svojich partnerov v zločine v iných krajinách, aby to robili za nich a odovzdali, čo zistili. Nie sú schopní byť v ničom úprimní a žiadna morálna hranica nie je príliš vysoká ani príliš vážená na to, aby unikla ich úskokom.

Takto sa im podarilo ovládnuť všetkých dôležitých ľudí na svete. Sledovanie – a na špinavom, nechutnom konci odpočúvanie a videá mocných a vplyvných ľudí, ktorí sa venujú sexuálnym aktom – zvyčajne s deťmi – si nemohli dovoliť zverejniť. Tu sa objavil Jeffrey Epstein a jemu podobní. Číňania nám už ukázali, ako sa na prístup k politikom a diplomatom používali medovníky alebo červené vrabce. Všetko sa to dostane na povrch.

Štáty „piatich očí“, väčšinou krajiny britského Spoločenstva národov, ale v skutočnosti skôr „deviatich očí“, ako sme počuli, sa touto trestuhodnou činnosťou zaoberali už dlhší čas. Edward Snowden mal pravdu, ale nebol to žiadny anjel.

Rep. @mattgaetz žiada, aby generálny inšpektor vyšetril „akékoľvek monitorovanie, do ktorého sa zapojila NSA alebo iná zložka spravodajskej komunity v súvislosti s Tuckerom Carlsonom“ zdroj

Zhromaždenie prezidenta Trumpa v Alabame zrušené len niekoľko dní pred jeho prejavom 3. júla – komisár parku zrušil podujatie po tom, čo bol 45. prezident pozvaný ako hosťujúci rečník.

DOVOĽTE, ABY SOM VŠETKÝM PRIPOMENUL, PREČO NIKDY NEPRESTANEME BOJOVAŤ…

V tejto krajine žije približne 74 miliónov detí. KAŽDÝ ROK ICH 800 000 ZMIZNE.
Pre tých, ktorí nie sú dobrí v matematike, to znamená, že každých 12 mesiacov zmizne viac ako jedno percento našich detí.

Na každých 100 detí, ktoré osobne vidíte, pripadá v priemere aspoň jedno z nich, ktoré je určené na únos, znásilnenie, mučenie, obchodovanie s ľuďmi alebo ešte horšie. Obchodovanie s ľuďmi je najziskovejším odvetvím na celej planéte.

Žena alebo dieťa môžu byť predávané a „využívané“ nespočetným množstvom ľudí znova a znova. Mnohé z týchto žien sú neustále oplodňované, aby produkovali ďalší „produkt“. Zaobchádza sa s nimi ako s dojčiacimi kravami a nakoniec sa zavraždia. Oprah o tom vie všetko.

Časť týchto detí je obeťou satanistických rituálnych obradov zneužívania, pri ktorých sú zámerne terorizované, až kým sa ich krv nezadrenalínuje a nedá sa získať na konzumáciu pomocou násilných a neľudských metód. Elity to považujú za zázračnú drogu… a… „ostatní“.

„Väčšie, než si dokážete predstaviť…“

Osobne som sa rozprával s osobou, ktorá prežila satanistické rituálne zneužívanie a jej príbeh mnou otriasol do základov. Viem, že o tejto téme sa väčšine ľudí ťažko hovorí, ale je to ZĎALEKA najväčší problém, ktorému ako ľudské bytosti čelíme a MUSÍME ho vyriešiť.

Prečo by nás mal Boh chrániť, ak nedokážeme ochrániť našich najnevinnejších pred prežívaním pekla na Zemi? Najhoršie zo všetkého je, že veľké percento týchto detí predáva týmto netvorom ich VLASTNÁ RODINA.

Nič z toho by nemalo byť prekvapujúce, ak vezmeme do úvahy, že každý rok dovolíme zavraždiť státisíce Božích zázrakov ešte predtým, ako sa stihnú nadýchnuť čerstvého vzduchu.

To sa nedá nijako prikrášliť, vážení. Sklamali sme ho. Chamtivosť, ignorancia, sebectvo, samoľúbosť…Ak sa chceme zmeniť a vyrásť z toho, nemôžeme viac ignorovať svoje chyby.

ZATVÁRAŤ OČI PRED PROBLÉMAMI, KTORÉ SA VÁS NETÝKAJÚ, UŽ NIE JE PRIJATEĽNÉ.

Prečítajte si to ešte raz.

Naša krajina si musí ujasniť priority a musí sa to stať čo najskôr. Žiaľ, to sa dá dosiahnuť až vtedy, keď vysušíme ohnivú bažinu a zbavíme Spojené štáty Satanových prisluhovačov.

Nemôže sa to stať ani dovtedy, kým sa Američania NEPREBUDIA, nezačnú sa zaoberať vlastnými problémami, ktoré sme si sami spôsobili a neprijmú fakt, že sa máme ako národ, ale aj ako jednotlivci dosiahnuť obrovské množstvo ponaučení a rastu.

Cieľom je JEDNOTA.
Cieľom je MIER.
Cieľom je PROSPERITA.

Odo dňa inaugurácie Donalda Trumpa exponenciálne napredujeme smerom k týmto cieľom.
Kedysi som veril, že záchrana detí je poslaním nášho prezidenta tu na Zemi.
Uvedomil som si však, že Donald Trump vždy mieri čo najvyššie.
Boh ho používa na to, aby zorganizoval oslobodenie celého ľudstva z pazúrov zla.

Pamätajte…

„Môžeš robiť, čo chceš, ale vieš… stále potrebuješ pomoc od Šéfa!“ -DJT

Buď vôľa tvoja. Vitajte vo Veľkom prebudení. zdroj

Vo veku 88 rokov zomrel Donald Rumsfeld, bývalý dvojnásobný minister obrany USA. zdroj

Každý pes má svoj deň.

TROJROČNÁ DELTA 🔥 Žiadne náhody.  zdroj

Zahraničná politika prezidenta Trumpa
FUNGUJE! Biden by mal mať len
ísť na pláž!

„Smallville‘ herečka Allison Mack
bola odsúdená na 3 roky za
za úlohu v NXIVM, skupine bývalých
členovia tvrdia, že bola zneužívajúca a
pripomínajúca kult

Mais pomenovanie mien.
Veľké mená v H-Woode / vláda (lokálne/ federálne)
Dôkaz.
Hotel štandard.
Havária vrtuľníka.
Všetko súvisiace.
Budúcnosť dokáže minulosť.
AS.
Cítiš sa dnes dobre?
Prečo je hranica MX / Long BEACH prístav taká dôležitá?
Tik TAK (LLC).
zdroj

… Prihlásim sa do Ghost Ezra a čo nájdem? V tom čase už neviem, či bola novinka známa. A všimnite si, že sa objavuje v Pentagóne, s vojenským mužom (určite zradcom, ako generál Miley). Veta nižšie („potopená bojová loď“), ktorú som nevidel, potvrdzuje moju intuíciu: „potopená bojová loď“. Môžem potvrdiť: Donald Rumsfeld je prvým zo skutočných teroristov z 11. septembra, ktorý má byť popravený. (Čo znamená, že nadchádzajúci 11. september odhalí pravdu.)

▪Vrak bojovej lode.💥💥  zdroj

Starlink Elona Muska bude poskytovať internet takmer po celom svete v priebehu niekoľkých týždňov zdroj

Čína čelí najhoršiemu nedostatku energie za posledné desaťročie. To je problém pre celý svet. zdroj

Najvyšší súd v Pensylvánii zrušil rozsudok nad Billom Cosbym za sexuálne napadnutie po tom, ako zistil, že dohoda s predchádzajúcim prokurátorom zabránila jeho obvineniu. Osemdesiattriročný komik si vo väzení odsedel viac ako dva roky. zdroj

Bill Cosby bude prepustený z väzenia. TÝŽDEŇ po Pensylvánii
Najvyšší súd zrušil jeho odsúdenie za sexuálny útok.

Má kombinácia masiek na prepustenie väzňov
mandátu(-ov) poskytuje nebezpečnejšie prostredie pre
občanov?
„Ako príklad možno uviesť, že keď sme sa minulý týždeň dozvedeli, že (Brann)
sa chystá využiť svoju právomoc a nariadiť plošné prepustenie stoviek väzňov, ktorí si odpykávajú mestské tresty, boli sme ubezpečení, že prepustenie sa nebude týkať tých, ktorí si odpykávajú trest za domáce násilie alebo sexuálne trestné činy, vzhľadom na riziká pre obete,“ uvádza sa v liste. Žiaľ, neskôr sme sa dozvedeli, že takéto osoby boli skutočne zahrnuté medzi prepustenými.“
„De Blasio v nedeľu uviedol, že viac ako 650 väzňov bolo prepustených kvôli obavám z koronavírusu.
„Stovky väzňov predčasne prepustených z väznice Rikers kvôli obavám z COVID je im umožnené opätovne páchať trestnú činnosť a
znova bez následkov, tvrdia vedúci predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní“
Príčina a následok.

Som si istý, že táto Delta je len náhoda 😏 zdroj
Zlaté padáky. Dúhové zlato zničí FED. Dúhová mena Nesara Gesara
Na niektorých čerpacích staniciach dochádza benzín pred Dňom nezávislosti zdroj

Včera na poslednú chvíľu vymazali, pretože údajne lietadlo vstúpilo do zakázanej zóny a FAA vydala zákaz vstupu, čo je smiešna oblasť široká 60 míľ, pričom to isté lietadlo vykazuje potvrdené pristátie v GITMO. Malé prúdové lietadlo E55 Phenom registrované na známeho dodávateľa čiernych operácií, ktoré používajú americké špeciálne jednotky (dobrí chlapci), veľa bojov na GITMO. Všetky informácie sú dostupné online na letovom radare. zdroj

USA a Japonsko vykonávali top tajné „hry“ na prípravu vojny s Čínou o Tajvan.

Čo mi príde smiešne, je to, že Trump vymenoval všetkých týchto ľudí. Teraz zisťujeme, aké skorumpované sú trojpísmenkové agentúry. Ale hej. Som si istý, že je to všetko len náhoda a nič z toho nebolo plánované… 🎯 zdroj

Sezóna hurikánov „je tu“

Sezóna hurikánov je tu. Nie je lepší čas na prípravu ako teraz. Nenechajte si ujsť našu najnovšiu
video, v ktorom @LouisianaGov a @FEMA_Deanne hovoria o jednoduchých krokoch, ktoré môžete podniknúť, aby ste pripravili seba, svoju rodinu a vašu komunitu.
Nájdite viac informácií o bezpečnosti pri hurikánoch – tipy na @Readygov.
zdroj

MOSKVA, 30. júna. /TASS/. Skupina lodí ruskej Tichomorskej flotily uskutočnila raketové a delostrelecké streľby v Tichom oceáne, pričom v rámci cvičení odrazila fiktívny letecký útok nepriateľa a zasiahla námorný cieľ, informovala v stredu tlačová kancelária flotily. zdroj

Rusko v reakcii na cvičenia v Čiernom mori pod vedením USA nasadilo raketové systémy S-400
Počúvajte ma teraz a verte mi neskôr…
Kim J. Un minulý týždeň povedal, že Severná Kórea nemá žiadne prípady COVID.
Sledujte, ako tento „nový variant“ pomenovaný podľa GITMO v podstate zlikviduje Sev.K. za zločiny proti ľudskosti.
CIA odtiaľ riadila operácie celé desaťročia.
Kim Čong už bol odstránený.
Nie on…A, počkajte.
Mám ešte jednu vec na neho a SK na zverejnenie.
Severokórejčania sa rozplakali, keď videli výrazne schudnutého Kim Čong-una, uvádza sa v reportáži štátnej televízie, ktorá umožnila zriedkavé komentáre o vodcovom zdraví
Obyvatelia New Yorku boli požiadaní, aby kvôli nedostatku elektrickej energie vypli svoje klimatizácie, práčky atď. a obmedzili ich používanie. A teraz ľudia žiadajú o vypnutie elektriny na Times Square.
V blízkej budúcnosti vidím výpadok prúdu.
Prichádza proroctvo Kima Clementa…
Pripomeňme si Donalda Rumsfelda takého, aký v skutočnosti je.
Vedel, že 2,3 bilióna dolárov financovaných daňovými poplatníkmi, ktoré chýbajú Pentagónu, išli na výstavbu [ich] tunelov.
Práve začínal 9. 10. 2001.
Desivý, skorumpovaný kanibal znásilňujúci deti, ktorého odstránila Aliancia.
Nikdy nezabudnite…
👇
Donald Rumsfeld oznamuje, že 10. septembra 2001 chýbalo v Pentagone 2,3 bilióna eur.
👇
Nech sa stane čokoľvek, vždy si predstavujte nový svet, ktorý chcete. Sústreďte sa na to, čo chcete, a nie na to, čo nechcete. Pamätajte, že sme Tvorcami reality, preto je VELMI DÔLEŽITÉ sústrediť sa na to, čo chceme.
Vedome kontrolujte svoje myšlienky, pretože po nich sa vytvára realita
Kto sleduje všetky deti, ktoré sa stratia po dosiahnutí hraníc?
Videl som videá tisícov tehotných žien, ktoré boli eskortované do kostolov a zmizli ?
O mučení mŕtvych detí neinformujú……///PRAVDA. aDRENO svetový kult….
Skutoční upíri vo vnútri cirkevného systému…
Dong Jingwei;
Odovzdal 1 TB = 75 miliónov strán dôkazov obsahujúcich 20 rokov plánov ČKS, ich realizáciu a súčasnú infiltráciu s cieľom zničiť USA: vrátane vytvorenia SARS, Covid 19 biozbraní a všetkých spoločností a ľudí, ktorí sa na tom podieľali>>
OBAMA GATES FAUCI CDC Biden
WHO atď..
Dong Jingwei;
Hlásenie s DNI a armd poskytla 20 rokov dôkazov o HRC . Obchod so zbraňami . Pranie špinavých peňazí ,
Vytváranie zbraní pre zmenu klímy (+ Suez/ evergreen loď)//
Jingwei má dôkazy o všetkých [DS] armd. Gen.
🎥 POSLEDNÉ KÚSKY SKLADAČKY
Uplynulých 72 hodín 32 guvernérov/130 najvyšších vojenských predstaviteľov z celého národa a najvyšší predstavitelia NSA DNI DOE boli všetci predvolaní do Pentagónu na stretnutia s Pompeom/Adm. Rogersom/>>D. JINGWEI ČÍNSKA INTEL dezertérka s 20 rokmi dôkazov o korupcii v ČKS_USA=Covid-19=2020 voľby

Univerzálny zákon nariaďuje, že každý, vrátane temných síl, musí oznámiť svoje zámery ľudstvu, aby rešpektoval aspekt slobodnej vôle tohto vesmíru. Stovky rokov [DS] zdokonaľoval umenie skrývať svoje ohavné zločiny pred našimi očami. To všetko sa však zmenilo. V poslednom čase ich ubúdajúce zdroje znamenajú, že ich zlé plány sú odhalené takmer okamžite v reálnom čase. Už nemôžeme povedať, že sme o tom NEVEDELI.

Ako upozorňuje lekár vo videu, ktoré ste nemali možnosť vidieť, informácie o smrtiacej povahe očkovania – vrátane očkovania proti chrípke – sú voľne dostupné na webových stránkach farmaceutických spoločností. Spoločnosti vyrábajúce vírusové očkovacie látky VEĽMI jasne uvádzajú, že nenesú žiadnu zodpovednosť za zranenia alebo úmrtia súvisiace s ich vírusovými očkovacími látkami. NENESÚ ZODPOVEDNOSŤ! Napriek tomu sa spiaci ľudia dychtivo stavajú do radu, aby dostali šancu hrať smrtiacu hru.

Pozerám sa na svojich dvakrát očkovaných susedov. Myslím si: „Ste milí ľudia, aká škoda, že ste urobili to, čo ste urobili. Potom si pomyslím: „Počkajte chvíľu, prečo ste si neurobili malý prieskum…? Prečo ste si nepoložili pár otázok o neuveriteľnej rýchlosti zavádzania [v]akcín…? Zotrvávanie v stave ovládania mysle kvôli MSM nie je ospravedlnením. Sociálne médiá sú preplnené príbehmi o smrtiacej povahe vakcíny. zdroj

Toto nie je ohňostroj!!! Toto sú výbuchy v Los Angeles. zdroj


Viac ako 8000 výsledkov pre Donalda Rumsfelda v archíve wikileaks. Šťastné kopanie. zdroj

 1. Kostol dnes v Alberte. Hrozné a tragické: Storočný katolícky kostol v Morinville v Alte zničil požiar. zdroj
17 zranení po tom čo zhabané ilegálne ohňostroje explodujú v domácnosti v LA
[RR] Ohňostroj.
Radoví príslušníci vypovedajú ako informátori.
Hussein WH SR Staffer na záznam.
BOLESŤ.
Domček z kariet.
Títo ľudia sú chorí.
Doktor(i) liečia.
Q

Všetko plánované

(Pre nových ľudí: toto je s najväčšou pravdepodobnosťou komunikácia a ani nie skutočný príbeh)  zdroj

Z přímého přenosu.A teď? Máte dostatek potvrzení?Odjel do Texasu na jižní hranici jako prezident. Ne jako bývalý prezident zdroj

Na Zemi se objevuje nová forma života. Jak bude frekvence stále stoupat, budete si myslet, že vidíte chaos, i když se jedná pouze o očištění, které vytváří prostor pro vyšší formy každého aspektu života. zdroj

Bielorusko končí partnerstvo s EÚ, plánuje zlúčiť daňový systém s Ruskom a vytvoriť spoločné trhy s energiou a dopravou zdroj

Vladimir Putin říká:“Nepodporuji žádné povinné očkování.“ A nadále sleduji tento úhel pohledu. ““💥Proto nevěřte lžím všech druhů „odborníků“, že Vladimir Putin údajně chce zavést povinné očkování v Rusku. zdroj

🚨 CIRKEV ☠️ 182 těl nalezených poblíž třetí kanadské obytné školy – celkem tedy 1148!

Skupina First Nations v Britské Kolumbii ve středu uvedla, že 182 těl bylo nalezeno poblíž bývalé kanadské obytné školy, ve které byly umístěny domorodé děti, které byly odebrány z jejich rodin. Muž sedí a modlí se v terénu, kde byly 25. června 2021 pohřbeny ostatky více než 750 dětí v areálu bývalé středověké indické rezidenční školy v Cowessess First Nation, Saskatchewan.

Toto je třetí masivní lidský ostatek nalezený v blízkosti církevních škol. Podle jedné zprávy bylo nalezeno více než 600 neoznačených hrobů a dalších 215 těl. zdroj

nemecky bild pise “ takhle by mohla vypadat princezna Diana dnes“! Pise se o no cim dal casteji…proc??? 🤔😁👍💥 zdroj

👉👉 Europol zahájil rozsáhlou operaci v devíti zemích Evropy a Severní Ameriky. Celá infrastruktura poskytovatele obfuskace „DoubleVPN“ byla zabavena. Zločinci jej používali k zametání stop při kybernetické kriminalitě. Nyní se vyšetřuje 600 uživatelů.

👉👉 Nizozemská policie rozbila jihoamerický drogový gang. Tři tuny kokainu a více než jedenáct milionů eur v hotovosti zabavených nedaleko Amsterdamu.

👉👉 Ve Středozemním moři plave půl tuny kokainu. Alžírská policie ho vylovila.

👉👉 Velka racie v rakouském Welsu. S obrovským logistickým úsilím bylo zabaveno 750 nelegálních herních automatů.

👉👉 Velký zátah s více než stovkou policistů v Berlíně kvůli obchodování s lidmi. Bylo nalezeno třináct obětí, z toho deset ilegálních zdroj

Nová krvavá konspirace a smrt spojená s utajováním! Clintonův whistleblower zabiť! zdroj
Komentár k našim včerajším správam z webu knihya.cz 👍👏

Zdieľať článok

Podobné články

 • 10000
  Správy 30.06.2021Urobili sme všetko pre to, aby sme verejnosť informovali o tom, čo sa na našej planéte deje pod našimi nosmi a čo mnohí ignorujú. Tí, ktorí sa odmietli pozrieť, už nebudú mať možnosť vyhnúť sa škaredým pravdám a bude to trochu šialené. Tí, ktorí verili, že filmy, televízia a videohry…
  Tags: a, sa, v, na, že, je, zdroj, to, správy
 • 10000
  Správy 29.06.2021Chápeme, že bude prichádzať veľa "boomov" v rýchlom slede za sebou; niektoré veci sa nebudú riešiť preferovaným spôsobom. Ako napríklad volebné pravdy v dôsledku auditu v Arizone. Q The Storm Rider povedal "pripútajte sa" kvôli FF na celom svete. https://twitter.com/Littleb29872980/status/1409579503559626762?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1409579503559626762%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Foperationdisclosureofficial.com%2F2021%2F06%2F28%2Fstarship-earth-shields-up-and-brace-for-impact%2F katastrofa FF katastrofa jún katastrofa vojna FF júl výbuchy katastrofa…
  Tags: a, sa, v, zdroj, na, je, že, to, správy
 • 10000
  Správy 28.06.2021Prebiehajú operácie, ktoré si vyžiadajú ešte väčšie obmedzenia cestovania, než aké vidíme teraz. Armáda musí urobiť to, čo musí. Vždy sme očakávali, že naše krajiny budú úplne uzavreté, keď dôjde k masovému zatýkaniu. Hranice budú uzavreté. Žiadna letecká doprava. Uzavreté tesne ako chrobák v koberci, aby zločinci nemohli utiecť. Prerušenie…
  Tags: a, v, na, sa, je, to, že, správy

3 komentáre

 1. jirik

  našel jsem v jednom komentáři bližší informace k fungování neziskovek

  Neziskové organizace si opravdu nechávají peníze na svůj provoz a nejen to, nikdy jsem přes tyto obchodní společnosti nic nedarovala. Vždy pokud možno osobně. Kdysi jsem si dala tu práci a studovala pravidla sbírek a to jak jednotlivé „charitativní spolky“ fungují a tehdy jsem zjistila, že to mají tak právnicky ošetřené, že s penězi můžou prakticky nakládat dle svého uvážení. V jejich stanovách se neslovíčkaří, ale dalo by se říct, že se hraje na každé písmenko. Z tohoto vydání se peněz národa, ještě bude zle. Jinak původní překlad slova caritas, z kterého později vznikl vyraz charita, je drahota nebo cennost. Je to minimálně k zamyšlení.
  ***** ****
  k situaci na dovolenou do chorvatska
  (viz přiložený obrázek)
  ***** ****
  doporučení jihomoravského hejtmana dobrovolníkům na prodloužený víkend (porovnejte to s realitou, pokud budete na místech postižených tornádem)

  Jan Grolich I Hejtman JMK
  1 hod ·
  ℹ️ INFO PRO DOBROVOLNÍKY NA TENTO VÍKEND A SVÁTKY ℹ️
  Díky moc, že přijedete. Mám tady pár praktických informací, ať to zvládneme zorganizovat!
  👉 Nejezděte přímo do obcí. Zaparkovat můžete na odstavném parkovišti v Břeclavi – Ladné u Letiště nebo v Hodoníně. Kyvadlová doprava pojede Kulturního domu v Hodoníně a z Břeclavi – Ladné.
  ❗ŘEMESLNÍCÍ POZOR❗ Potřebujeme hlavně vás! Nahlaste se v Ladné nebo v Kulturním Domě a pošlou vás přímo do obcí, kde je vás nejvíc potřeba.
  👉 Práce je dost i pro ostatní. Velký úkol bude uklidit široké okolí obcí od suti, odpadu a úlomků. Bez vás se to uklidit nikdy nepodaří.
  👉 Prosím, pokud můžete, vezměte si vlastní jídlo a pití. Na místě jsou vývařovny pro hasiče, záchranáře a další a nevíme úplně kolik lidí přijede. Takže pro jistotu je lepší se zásobit. Pitná voda na místě bude zajištěna.
  👉 Jak je to s přespáním? Ideální je ráno přijet a večer odjet. To nejmíň zatíží organizaci a nejvíc to pomůže. I tak chystáme stanové městečko (je potřeba vlastní stan) se základním zázemím. Nevíme ale kolik přijede lidí, tak nedokážeme garantovat místo.
  👉Nevolejte, prosím, starostům. V každé obci je infostánek, kde se případně dozvíte, co potřebujete.
  👉 Materiální pomoc není potřeba vozit. V případě, že něco chybí, tak to poptáváme.
  ❗❗❗Hlavně na sebe ale dejte pozor. Vezměte si pevnou obuv, pokrývku hlavy, rukavice, pracovní brýle, dbejte na pitný režim a podobně. Ať se zbytečně nezraníte.
  Díky moc 💛

  Odpovedať
 2. polarexplorer

  Ďakujem Daniel.

  Odpovedať
 3. jirik

  Petr Čech
  8 hod ·
  Ženský pohled na dnešní den
  Tornádoblog – den 7.
  Rozhodně teda nepíšu denně, to se ani nedá, ale dneska se potřebuju podělit s tím, koho to zajímá…
  Dneska je to týden, touhle dobou se už vědělo, co se stalo, ale ještě naprosto se netušilo, jak moc zlé to je. Ten první víkend byl příšerně hektický, bez internetu a elektřiny v zasažených obcích jsme byli rádi, když jsme se známým dovolali, spíš jsme si volali, my nezasažení, mezi sebou a předávali si info, kdo o kom co ví a co neví… Do postižené oblasti se nesmělo, pak zas smělo, pak zas nesmělo a vůbec. Samozřejmě vznikaly i různé šumy a rozhodně se nevědělo, co tohle všechno způsobí a vyvolá…
  Dlužno podotknout, že až na (snad zřídkavé) případy okrádání pomáhajících nebo rabování (to asi není to správné slovo, žádná rabovací hysterie tu není, tedy spíš vykrádání opuštěných domů zlotřilými jednotlivci), to vyvolalo neskutečný stav davové euforie, aktivity, ochoty, vstřícnosti.
  Ta SYNERGIE (lepší slovo snad opravdu neexistuje), která tu vznikla, je neskutečná a zdá se nekonečná.
  Jestli si, vy vzdálení, představujete, že tu jsou zborcené baráky, před nimiž sedí chudáčci zdeptaní a zoufalí senioři, zoufale čekající na nějakou podporu, tak snad nic není vzdálenějšího pravdě. Zborcené baráky, to ano. Ale – za týden!!! – tolik práce, některé domy už skoro se střechama, některé, co byly jen na opravu, jsou už hotové, všude se maká a maká a maká… Všichni si vycházejí vstříc, všichni si pomáhají, všichni si tykají, všichni jsou prostě boží… Jsou boží!
  Ti, co se chtěli jen vyfotit s tragickým výrazem před troskama, už jsou dávno v prčicích a zbyli lidi, kteří tam chtějí být a chtějí makat a chtějí pomoct. I ti, co tam být “musí”, čili hasiči, policisté, se usmívají, jsou ochotní, nezašívají se někde, jsou skvělí.
  Je to soukolí, které nikdo nesestrojil a nikdo neřídí, ale které funguje a šlape a generuje výsledky.
  Makáme všichni stejně, na stejném principu, ale stejně se u vás zastaví pán, který je tam stejně jako vy, a zeptá se: “Už Vám dneska někdo poděkoval, máte to moc pěkný?”… A já se ptám – “A vám už někdo dneska poděkoval?” 🙂
  Chlápek nese 3 točený zmrzliny (děkujeme té skvělé zmrzlinářce z benzínky u MNV) a chlapi na střeše jen tak pro sebe – “Hele, dovezli zmrzlinu, dal bych si…” – chlápek dole se zmrzlinama (3!) bez rozmýšlení vylezl po tom žebříku za nima a tu zmrzlinu jim podal.
  Sedíme po práci pod párty stanem a řešíme, jestli si k autu něco stopnem nebo to dojdem pěšky a vedle sedící policista se nakloní a zeptá: “Kam potřebujete?” (a podotýkám, že do krásných slečen máme v tu dobu hodně daleko, protože jsme zpocený, rozcuchaný a špinavý jak černoši) a prostě nás naloží a odveze…
  Večer vidíte, kolik práce se od rána udělalo. Někdo se připojí na 3 hodiny, někdo na 5, někdo zůstane celý den. Nikdo nic neřeší, nezdůvodňuje… chceš, tak tady máš (lopatu, hrábě, kýbl…) a pomoz. Potřebuješ už jít, děkujeme za pomoc a třeba se ještě uvidíme… Někteří z Brna, někteří místní, někteří z Rakouska… Děkujeme si navzájem, vlastně ani nevím, jestli jsem dneska viděla mezi těmi lidmi nějakého majitele, některého z domů… Možná jo, možná ne. Nevím.
  Jedu domů nadšená, nabitá takovou energií, je to jak ozdravný pobyt, zvlášť po celém tom pitomém roce, kdy se zdálo, že největší zábavou lidí je buzerovat, stěžovat si, kdo nemá pořádně nasazenou roušku, nebo něco takového. Rok, kdy se lidé báli se potkat, nebo si podat ruku. Rok, kdy nesměli sedět u stolu víc než 4 lidi, když nejsou z jedné domácnosti… Doufám, že na nás nenaběhne hygiena, protože teda fakt na 15 m2 sedí nad gulášem třeba 40 lidí, kteří opravdu nemají nic na ústech a opravdu nejsou z jedné domácnosti 🙂 A celý den makáš se spoustou jiných lidí a neděláš si jejich seznam, ani se jich neptáš, jestli mají nejvýše 3 dny starý antigenní test.
  Zatím to tornádo vyvolalo v lidech, aspoň těch, co jsem je potkala, to nejlepší, co můžou dát. Synergie je stav, kdy celek je víc, než součet jednotlivců, kteří ho tvoří. Tady to platí na 1000%. Jsme společně lepší, než by mohl být součet dobra v každém z nás. A je fakt jedno, jestli 10 hodin makáš, upečeš buchtu, vedeš denní klubík pro děti, nebo celý den telefonuješ a něco organizuješ. Všichni spravujeme to, co to tornádo rozbilo. A tím spravujeme v sobě to, co bylo rozbité v nás.
  Miluju Vás všechny, kdo se podílíte, ať jste odkudkoli. Jste boží. Jsme boží. My všichni jsme teď MORAVA.
  ***** ****
  V týdnu byl na moravě pomáhat jeden muž z Kút ze Slovenska s motorovou pilou, pracoval tak, že mu nestíhali pomáhat ani profi hasiči – dptyčný pán byl farář z Kút.
  ***** ****
  Pomáhají tam rakušané, maďaři, ukrajinci, větnamci, romové, celé československo – ti co nemohou osobně tak dělají tzv. digitální vojáky, že informují a organizují za pomocí sociálních sítí a telefonu koordinace, zprávy,…
  ***** ****
  DŮLEŽITÉ – objevují se:
  1/ zprávy o odcizování stavebního materiálu – naposledy to byl vozík se střešníma latěma i se žebříkem – to se přece nedělá, bylo to tam nachystáno nejspíše na dnešní práci…..
  2/žádosti, abyste peníze již neposílali, ale donesli osobně a předali potřebným (musí nyní toho hodně platit v hoovosti, kterou většinou nemají), doporučuje se vynechat posílání peněz neziskovám…..čím méně prostředníků pro finanční transakce tím lépe, to stejné s materiálem a potravinam i, které se do postižené oblasti dovážejí.

  dva odkazy, které stojí za přečtení
  1/důležitý článek a některé komentáře o tzv. octování……

  https://tadesco.org/bleskovka-carstena-q1-q7-2q21-dulezita-blesky-se-konat-nebudou/comment-page-1/#comments

  2/ informace v komentářích, které jsou o neziskovkách; pokud jde o neziskovky dělím je na slušné, které skutečně reálně a viditelně pomáhají lidem, kterří pomoc potřebují …. a ty druhé….tzv. parazitní…každý je může nazvat dle svého….

  ***** ****
  provozovatelům zdejšího webu se omlouvám, že tu takto trolím….některé weby mi to mazají…..

  https://tadesco.org/51-kvalit-skveleho-muze/#comments

  Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.