Svedkovia: Čína väzní kresťanov v podzemných mučiacich centrách na „vymývanie mozgov“

05/04/2021

Očití svedkovia vo vysielaní Rádia Slobodná Ázia (RFA) vo štvrtok zverejnenej správe uviedli, že predstavitelia Čínskej komunistickej strany ich uväznili v mobilných centrách na „vymývanie mozgov“, ktorých účelom je, aby sa vzdali kresťanstva, kde čelili bežnému bitiu, indoktrinácii a samoväzbe zameranej na vyvolanie sebapoškodzovania.

Kresťanstvo je v komunistickom režime v Číne legálne iba pod čínskou katolíckou cirkvou, ktorú riadi strana, a nie Vatikán, a Three-self cirkvi, „protestantskou“ alternatívou, ktorú vedie aj komunistická strana. Mnoho čínskych kresťanov odmieta obe možnosti, pretože strana nepovoľuje vo svojich právnych inštitúciách bezplatné bohoslužby a vyžaduje, aby duchovní využívali svoje platformy na presadzovanie agendy režimu. Namiesto toho si mnohí vyberajú to, čo sa nazýva „domáce kostoly“ – nelegálne bohoslužby v súkromných domoch, kde sa malé skupiny stretávajú, aby študovali Bibliu a modlili sa. Peking oficiálne odhaduje, že v Číne žije asi 40 miliónov kresťanov. Ak však počítame kresťanov „domácej cirkvi“, nezávislé skupiny veria, že počet sa blíži k 100 miliónom ľudí, čo je viac ako celkové členstvo v komunistickej strane.

Za diktátora Si Ťin-pchinga komunistická strana už roky realizuje politiku, ktorú nazýva „sinicizácia“, alebo ktorá mení všetky náboženstvá na „čínskejšie“. To sa prejavilo v budovaní stoviek koncentračných táborov pre moslimov na západe krajiny, kde čelia extrémnej indoktrinácii, ako aj v masovom zatýkaní nezávislých kresťanov, tibetských budhistov a praktizujúcich Falun Gongu. Väznenie kresťanských farárov, ktorí odmietajú komunistickú kontrolu, bolo veľmi medializované a rozšírené; správa RFA odhaľuje, čo sa javí ako alternatívny trest pre kresťanov, ktorých strana usiluje zmiznúť vo svojom drakonickom právnom systéme.

Svedok identifikujúci sa len pod pseudonymom Li povedal RFA, že bol pôvodne zatknutý pri razii proti farníkom v jeho kostole v roku 2018 a prepustený na kauciu. Prokurátori proti nemu zjavne nemali veľa práce, a tak sa nedostal pod kontrolu nie čínskej polície, ale Pracovného oddelenia zjednoteného frontu, ramena režimu, ktorého úlohou bolo podporovať a udržiavať lojalitu komunistickej strane.

Li uviedol, že strávil asi deväť mesiacov v „mobilnom“ mučiarenskom zariadení, ktoré prevádzkuje ministerstvo práce OSN.

„Používajú skutočne podvrhnuté metódy.“ Vyhrážajú sa, urážajú a zastrašujú vás. Išlo o úradníkov Jednotného frontu, mužov, ženy, zvyčajne v obyčajných šatách. Polícia pred tým zatvára oči, “povedal Li pre RFA. „Musíte prijať vyhlásenie, ktoré pre vám pripravia.“ Ak odmietnete, bude sa na vás pozerať, že máte zlý postoj, a budú vás držať vo väzbe a budú vás biť. “

„Neboli tam žiadne okná, nijaké vetranie a žiadny čas povolený vonku.“ Dostal som len dve jedlá denne, ktoré priniesla na izbu určená osoba, “opísal Li. „Nemohol som spať; potom, čo si tam týždeň, začne smrť vyzerať lepšia voľba ako byť tam. Udieral som sa o stenu, aby som si ublížil. “

RFA potvrdila príbeh svedectvom právnika zastupujúceho prenasledovaných kresťanov, ktorý uviedol, že kresťania aj praktizujúci Falun Gongu boli podrobení podobným zariadeniam na mučenie a vymývanie mozgov.

„Tieto miesta na vymývanie mozgov boli podobné tým, ktoré sa používali vo Falun Gongu.“ … Po tom, čo úradníci v oblasti náboženstva zatkli biskupov a kňazov, nepodali trestné stíhanie – iba ich nechali zmiznúť, niekedy na päť, šesť alebo dokonca 10 rokov, “uviedol právnik. „Niektorí boli poslaní späť domov po piatich alebo šiestich rokoch, a tak sa ľudia dozvedeli o centrách vymývania mozgov – z ich výpovedi.“

Široké dôkazy naznačujú, že prenasledovanie kresťanov v Číne sa pohybuje od miernejších taktík, ako je ponúkanie jedla chudobným kresťanom alebo iné finančné stimuly na nahradenie krížov v ich domoch komunistickou ikonografiou, až po extrémne mučenie a krutosti v oblasti ľudských práv, ktoré vo väzení páchajú na kresťanoch. Správa z časopisu o ľudských právach Bitter Winter minulý týždeň zdôraznila druhú stranu spektra a citovala členov Cirkvi všemohúceho Boha, zakázanej kresťanskej sekty v krajine. Jedna taká členka, žena v anonymite povedala časopisu, že znáša taktiku mučenia, ako napríklad nútene stáť 18 hodín denne.

„Štvrtý deň, keď som stala v pozornosti, moje nohy znecitliveli a boli ako olovo.“ Keď som išla v noci na toaletu, musela som sa pomaly pohybovať s rukami podopierajúcimi kolená. Moje chodidlá a moje nohy boli celé čierne, “vyrozprávala žena. „Ak som zostala na toalete viac ako tri minúty, ktoré nastavili, väzni kričali aby som sa pohla, a oblievali mi telo studenou vodou.“ Keď na mňa viackrát vyliali vodu, mala som vždy mokré topánky, z ktorých mi ešte viac opuchli nohy, takže som mala ťažkosti s vložením nôh do topánok. “

Žena zaznamenala, že mučenie sa zintenzívnilo, keď odolávala tlaku na podpísanie vyhlásenia vzdávajúceho sa kresťanstva.

Na druhej strane spektra je tlak, ktorý pociťujú kresťania väčšinového vyznania, ktorých vláda nezatvára do väzenia, od miestnych úradníkov, najmä vo vidieckych oblastiach, kde režim predtým nevynakladal také prísne úsilie na odstránenie viery. Táto taktika sa používa najmä u menšiny kresťanov, ktorí sa stotožňujú s nominálne legálnou Three-self cirkvou.

Správa z roku 2020 odhalila, že  členovia Three-Self začali prijímať návštevy predstaviteľov miestnej komunistickej strany v ich domovoch a žiadajú ich, aby odstránili všetky znaky svojej viery a nahradili ich obrázkami Si Ťin-pchinga alebo Mao Ce-tunga. Niektorí údajne stratili prístup k sociálnym programom alebo im bola ponúknutá ďalšia finančná pomoc výmenou za to, že si vyzdobili svoje domovy.

„Toto sú najväčší bohovia.“ Ak chcete niekoho uctievať, sú to oni, “ povedal komunistický úradník minulý rok údajne kresťanskému dedinčanovi v Shandongu s odkazom na Maa a Xiho.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 92
  Nórska vláda obvinená zo zločinov proti ľudskostiSkupina vedcov z Nórska podala žalobu proti covidovej politike.Nórska vláda je žalovaná za zločiny proti ľudskosti.Správa o tom bola zaslaná na policajnú stanicu v Ålesunde .Kópia správy sa v súčasnosti zašle Medzinárodnému trestnému súdu a potom sa zverejní na internete.Nižšie nájdete preloženú nórsku verziu správy zaslanú polícii.Oficiálny dokument (v nórčine) si môžete stiahnuť tu . (Keď…
  Tags: a, na, sa, v, zo, sveta
 • 91
  Edward Snowden: „Buďte opatrní, pretože niektoré veci, ktoré sa označujú ako konšpirácie, sú pravdivé.“Russell Brand nedávno uskutočnil rozhovor s informátorom NSA Edwardom Snowdenom a zverejnil jeho prvú časť. Snowden v rozhovore spomína niečo, čo platí už niekoľko desaťročí, a to je skutočnosť, že niektoré veci, a podľa mňa veľa vecí, ktoré sa nazývajú konšpiračná teória, sú v skutočnosti pravdivé. Musíme byť opatrní a skutočne využívať…
  Tags: a, v, na, sa, ako, že, zo, sveta
 • 90
  Aktualizácia útokov Galaktickej federácie na podnikové satelity a Mars ExodusPodľa najnovších spravodajských informácií získaných od zástupcu Galaktickej federácie svetov sa začali stupňvať útoky na odstránenie podnikových zariadení, ktoré sa nedávno presťahovali na Mars. V nedeľu 25. apríla mi Elena Danaan poslala informácie o prebiehajúcej kampani zameranej na oslobodenie Marsu od negatívnych mimozemských a podnikových vplyvov po tom, čo Galaktická federácia…
  Tags: na, a, v, sa, že, zo, sveta
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Deni
Deni
2 years ago

Dakujem za vzdy cerstve informacie a za otvaranie oci.Dakujem za svetlo ,ktore sirite!:-)

marek
marek
2 years ago

Xi má být členem Aliance, ano?! Těžko se již v tom vyznat…..

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK