Technológia Avatar (2)

22/05/2021

2. ČASŤ

Emery: A kto používa tento druh technológie?

Randy: Najvyspelejšie vojenské jednotky v skrytých činnostiach vojenského vesmírneho programu. Nešlo o technológiu, ku ktorej som sa priblížil, kým som nebol v jednotke špeciálnych síl na palube Farragutu, čo je vozidlo na nasadenie operácií špeciálnych síl, ktoré má jedny z najpokročilejších technológií, jedny z najkvalitnejších a najskúsenejších, agentov špeciálnych síl ich používa v niektorých skutočne zaujímavých vojnových divadlách.

Bola to teda jedna z najvyspelejších technológií, nástrojov a zbraní, aké som kedy videl, alebo použil. Je to izolovaná technológia, ku ktorej máme iba obmedzený prístup, a vzhľadom na špecializáciu používania a aplikácie tejto technológie nejde o nič, čo by sa používalo na úrovni flotily. Je to veľmi špecifické pre určité tímy, určité lode, určité jednotky špeciálnych síl.

Emery: Keď ťa Mission Command kontaktuje s tvojimi rozkazmi, Randy, čo určí, či pošlú tohto 3D Randyho, alebo či ťa dajú do avatara? Kto robí toto rozhodnutie a prečo? Aké by boli rozhodujúce faktory pre túto misiu?

Randy: Taktickí dôstojníci sú tí, ktorí rozhodujú. Tieto rozhodnutia sú založené na akomsi výpočte, pokiaľ ide o riziko a úžitok a to, aké riziko predstavuje, že pošlem moje osobné telo v bojovom obleku. V porovnaní do akého rizikového faktora posielam diaľkovo ovládaný dron, keď ho ovládam? Aká je vzdialenosť? Ak je dosah príliš ďaleko, nebudeme sa môcť priblížiť dostatočne blízko, čo by eliminovalo možnosť použitia teleoperovateľného dronu.

Takže gravitácia, atmosféra, druhy, ktorým pomáhame, alebo s ktorými sa stretávame ako s nepriateľmi, to sú všetko faktory, ktoré budú zohrávať rolu a taktický dôstojník, ktorý vedie zoznam bude vypočítavať riziká. A niekde v dolnej časti stránky rozhodne, čo sa javí ako najefektívnejšie. Potom je to rozhodovací proces. Je to teda dosť ďaleko mimo môjho rozhodovacieho procesu. Len sa nechám viesť … urob to, choď tam, urob to, zabi to, zachráň to, urob to, ďakujem.

Emery: Prečo nepoužívajú viac robotov a AI kyborgov? Prečo by si vybrali dron?

Randy: Je to tak preto, lebo niektoré technológie majú stále hackovateľné aplikácie. Takže ak používate robota AI, alebo kyborga, v okamihu, keď ich niekto hackne, môže ho proti vám obrátiť. Je teda oveľa ťažšie obrátiť môj mozog proti ľuďom, pre ktorých pracujem, ako by to bolo s AI, alebo kyborgom.

Emery: No, to dáva dokonalý zmysel. Kde teda vidíš budúcnosť, pokiaľ ide o podobné avatarové programy?

Randy: Pokiaľ ide o skryté aktivity vojenských vesmírnych programov, budeme ich naďalej používať všade, kde to považujeme za užitočné a potrebné. Myslím si, že pokiaľ ide o technológiu, bude sa to prelievať do vetiev Zeme, ale bude to určite jedna z posledných vecí, ktoré uvidíme, ako sa budú prelievať z tajného vesmírneho programu do vesmírneho programu a menej tajných vojenských aktivít. Takže si myslím, že sa toho nakoniec dočkáme. To však bude jedna z posledných vecí, ktoré sa rozšíria.

Emery: Takže v akých situáciách by sa tieto telá avatarov použili? Kto využíva túto kapacitu a robí tieto rozhodnutia?

Randy: No, ako som povedal, nakoniec rozhodnú taktickí dôstojníci a okolnosti budú primárne určené nepriateľstvom, alebo úrovňou ohrozenia používania súčasnej technológie, technológie obleku, boja alebo našich vlastných biologických tiel. Takže ak hovoríme o situácii, keď hovoríte o 0,5 G až 1,5 G a kyslíku, alebo najmä dusíku CO2, netoxickom, nekyslom a nie príliš zásaditom pH, asi tam budem ja v bojovom obleku.

Ak sa jedná o skutočne nepriateľské, plynné, nedýchateľné, vysoko kyslé alebo veľmi zásadité prostredie, alebo s gravitáciou vyššou ako 1,5G, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že používame biologický dron. Teraz v tom môže byť aj otázka utajenia. Takže samozrejme v minúte, keď sa ukážem v bojovom obleku, viete, že sa pozemský muž objavil v bojovom obleku. Ak teleoperujem biologický dron, môžete mať masku a nikto nevie povedať, že ste niečo iné ako biologický druh, za ktorý sa vydávate skôr ako niečo urobíte, napríklad niekoho zastrelili, alebo niečo odpálili.

Môžu teda existovať problémy s utajením, ale to sa týka hlavne plynných prostredí a gravitácie. A keď prekonáte gravitáciu, viac ako 1,5 G, a vstúpite do toxického prostredia, kde kyslé alebo zásadité pH plynov poškodí technológiu, pohyblivé časti obleku alebo ho začnú rozožierať, možno aj kombináciu všetkých troch, na tejto úrovni začínajú počítať, či sa oplatí použiť dron.

Emery: Podľa tvojich skúseností, Randy, videl si ich niekedy, ako používajú túto technológiu so zvieratami, alebo cicavcami?

Randy: Áno, je úplne možné použiť aj biologický dron zvieracieho klonu. Rozumiem, že niektoré z prvých experimentov boli použité na gorilách, veľkých mačkách a dokonca aj na slonoch. A že vojaci, ktorí ich používali, teleoperovali v telách veľkých mačiek, telách goríl alebo v telách slonov, pretože to boli suchozemské cicavce a spojenie bolo dosť blízko na to, aby mohli prísť na to, ako prepojiť mozgové rozhranie v mozgu slona predtým, ako zistili, ako prepojiť toto mozgové rozhranie s biologickým dronom iného druhu. Dáva to zmysel?

Emery: Och, absolútne.

Randy: Áno, bola to … detská prechádzka. Používanie suchozemských zvierat v raných fázach vývoja technológie bolo veľmi jednoduché, pretože to bolo jednoduchšie a mohli ste získať jasnejšie údaje, ktoré by ste potrebovali, a potom mohli aplikovať pokročilú technológiu na inom mimozemskom tele.

Emery: Používajú túto technológiu tu v civilnom svete na planéte Zem?

Randy: Nie ako takú. My ľudia na Zemi vo vesmírnom programe by sme ho nemali používať na iných ľudí na Zemi, alebo tu na planéte Zem. Je to však technológia, ktorú sme dostali od mimozemšťanov, a ktorí nám ju najskôr priniesli tak, že sem prišli a teleoperovali ľudské biologické drony, aby nemuseli interagovať s našim biologickým prostredím, atmosférou a gravitáciou atď. Takže rovnakým spôsobom, ako používame túto technológiu s inými biologickými dronmi a inými bytosťami na iných planétach, to tu robia iné druhy s pozemskými biologickými dronmi už celé tisícročia.

Emery: Môžeš nám uviesť príklad?

Randy: Nie som si istý, či môžem uviesť iný konkrétny príklad, ako ten, ktorý poznáme tisíce rokov. Je to technológia, ktorú používali na to, aby boli schopní čo najjednoduchšej interakcie s nami. Väčšinou je na programe pozorovanie a podávanie správ. Väčšinu času teda chcete, aby ste mohli bez problémov komunikovať, aby ste mohli zhromažďovať informácie, komunikovať a brať tieto informácie bez toho, aby ste kráčali po ulici ako zjavná mimozemská bytosť, ktorá by spôsobila oveľa viac rozruchu.

Takže namiesto toho, aby sa to stalo, môžu kráčať po ulici a vy si len myslíte, že je to iná osoba. Chápem, že sa to deje už nejaký čas. A nechal som ľudí, aby mi povedali: „Och, narazil som na tohto človeka raz. Jeho oči robili toto a správal sa takto. Mohol to byť teleoperujúci mimozemšťan v ľudskom tele? V niektorých prípadoch som musel povedať: „Áno, mohol.“ 

Emery: Existujú nejaké tajomstvá, alebo utajované informácie, ktoré by si povedal verejnosti a mne, ako jedného odhaliť, ak by to tak bolo?

Randy: Samozrejme. Hlavnou vecou je, že ho prezradia oči, pretože vyzerajú inak. Ako skúsený pozorovateľ sú veci, ktoré by som vedel vyhľadať a rozpoznať, ale neviem ich opísať, okrem toho, že by som povedal, že sú to vlastnosti, ktoré by si za bežných okolností v očiach nevidel. A že ak ste videli niečo, čo nebolo typické, možno by ste to nespoznali a môžete si pomyslieť, že majú len divné oči, alebo môže mať infekciu očí, je slepý, alebo kto vie. Druhá vec sú šaty a vystupovanie. Je teda zaujímavé vidieť, ako sa iný druh oblieka a chová sa tak, ako si myslí, že sa pozemšťan oblieka a správa, ale nie je to nevyhnutne tak, ako sa obliekame a ako to robíme my. To však neznamená, že každý človek, ktorý je zvláštne oblečený a správa sa zvláštne, je mimozemšťanom. Ako profesionálny pozorovateľ sú to tieto charakteristiky, ktoré by som hľadal, keby som sa ich pokúsil spozorovať.

Emery: Tiež som si u týchto bytostí všimol veľmi malé oneskorenie v pohyboch tváre, v očiach a dokonca aj v odpovediach na otázky. Len trošku.

Randy: Je to vyrovnávacia pamäť mozgu, áno. Niekedy môže byť len pol sekundy až sekunda, ako napríklad oneskorenie so satelitnou kamerou. Keby ste mi mali niečo povedať a skutočne by som teleoperoval z lode 10 000 metrov nad zemou, mohlo by dôjsť len k miernemu oneskoreniu prenosu, čo by mohlo opäť spôsobiť mierne oneskorenie reči, alebo pohybu tváre. Niečo sa môže rýchlo pohybovať po mojej pravici a sledovanie toho mi môže trvať pol sekundy, v závislosti od toho, aká plynulá je technológia v pamäti.

Emery: Zaujímalo by ma, či by avatar mohol biologicky riadiť organické plavidlo vyrobené z tej istej DNA.

Randy: Teoreticky áno. Chcem povedať…

Emery: … že by to dávalo zmysel.

Randy: Áno, boli tu nejaké mimozemské lode, ktoré mohol riadiť iba pilot zodpovedajúci biologickému vzorcu, ktorý môže sedieť na pilotnom sedadle. Ak teleoperujete dron, potom áno, môžete si sadnúť na sedadlo pilota a pilotovať toto plavidlo, pretože zodpovedáte genetickému profilu požadovanému loďou.

Emery: Je možné, že by mohol byť cudzinec unesený, prevezený do laboratória, potom vybavený týmto mozgovým okruhom a potom by nad týmto telom prevzal kontrolu manažér ako ty?

Randy: Je to možné. Povedal by som, že je to v okruhu možností, ktoré nás vždy vtiahnu do zaujímavých etických a morálnych otázok, či by ste mali niečo také robiť, alebo či ak ste to dokázali, či ste neprekročili určitú hranicu; etickú, alebo morálnu .

Emery: Pretože tu nejde o kultivovaný klon. Hovoríme o bytosti, ktorá bola zajatá, a ktorú by sme chceli ovládnuť.

Randy: Áno, preto som povedal, že to určite predstavuje otázku etickej morálnej dilemy. Ale ako vieme, nie je to nutne niečo, čo bráni ľuďom v uplatňovaní určitých technológií. Takže opäť, keď hovorím, že je to v okruhu možností, asi by som zašiel až tak ďaleko, že poviem, že sa to stalo. Prsty skrížené, dúfajme, že sa to nestane eticky a morálne veľmi často, ale dalo by sa to urobiť, pravdepodobne sa to aj stalo, a pokiaľ proti takýmto veciam nebudú existovať prísnejšie opatrenia a zákony, mohol by to takto presadzovať každý, kto by mal prístup k tejto technológii.

Emery: Randy, ďakujem, že si bol v šou. Vždy to poteší.

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 95
  Randy Cramer: Hybridný vojak pre tajný vesmírny program - (1)Emery Smith sa chce podeliť o svoje skúsenosti z programu 20 rokov a späť ako geneticky a technologicky vylepšený vojak. Počas svojich 20 rokov služby bojoval s domorodými insektoidmi na Marse, hliadkoval v slnečnej sústave, aby bránil Zem pred potenciálnymi útočníkmi a bol vyslaný na misie do iných svetov. Počas všetkých jeho…
  Tags: a, som, sa, v, to, na, že, randy, je, emery
 • 94
  Kto vedie tajný vesmírny program (2)2. ČASŤ Emery: Líšia sa podnikové vesmírne agentúry od vojenských agentúr? Randy: Veľmi. Úprimne povedané, nejde o oblasť, ktorú veľmi poznám. Ale poznám pár ľudí, ktorí slúžili na týchto ministerstvách. To nie je môj prípad. Ale najlepší spôsob, ako to opísať, ako to chápem, je ochrana. Etika, viete, je trochu mimo. Firemné programy sú teda také, aké…
  Tags: a, to, že, je, sa, v, na, ako, randy, emery
 • 92
  Kto vedie tajný vesmírny program (1)Rozhovor s Randym Cramerom pre Cosmic Disclosure Počas svojho pôsobenia vo vojenských tajných vesmírnych programoch mal Randy Cramer príležitosť stretnúť sa s členmi SSP. Zistil, že jadrom toho všetkého je obrovský okrúhly stôl zložený zo stoviek skupín a agentúr, ktoré nie všetky pochádzajú zo Zeme. Emerymu Smithovi vysvetľuje, že každý z nich…
  Tags: a, to, sa, že, je, v, by, randy, na, emery
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplorer
polarexplorer
3 years ago

Ďakujem Daniel.

Raamil
Raamil
3 years ago

Čitatelia starých sci-fi kníh vydia nápaditú podobu. Tot je už v knihách spred 40-60 rokov dôkladne popísané.

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK