V životných situáciách nejde o to, čo sa deje, ale aký máme na to pohľad – ako to vnímame

15/03/2021

V živote by sme mali chodiť s otvorenými očami a poriadne otvorenými ušami , pozorovať veci a vnímať, ako sa hovorí „medzi riadkami“.
Naša výzva?
„VNÍMAŤ UDALOSTI KTORÉ SA NÁM STANÚ NIE AKO NEŠŤASTIE, ALE AKO NIEČO, ČO NÁS MALO ZASTAVIŤ, UPOZORNIŤ A VYBRAŤ SI Z TOHO TO POZITÍVNE.
Tak ako som naposledy písala, nie je nutné sa učiť cez bolesť, ale byť pozorovateľom a včas zachytiť už drobné upozornenia (pred „katastrofou“) a poučiť sa – získať perlu múdrosti na ďalšie životné cesty 🙂 .
Potom…. budeme pokojnejší, vyrovnanejší, pokornejší, vďačnejší za všetko čo nám život prinesie atď.
Ak budeme o nejakej udalosti presvedčený, že je to katastrofa, tak sa katastrofou i stane a tá katastrofa bude „na pokračovanie“
Pozor na to, ako myslíme, myšlienky sú živé a priťahujú k sebe ďalšie rovnaké myšlienky. Tak len bojujme so svojou hlavičkou a odháňajme negativitu a naopak pozitivitu podporujme a užívajme si „krásno“. Majme vieru v lepšie zajtrajšky a v to, že všetko sa deje tak ako sa má a všetko je pre náš posun.
Ak máte pocit, že život v troskách (rozvod, rozchod, bezcieľnosť, choroba, nedostatok financií a pod., čakanie na vyhadzov z práce…) a veríte tomu, ono to naozaj tak je a bude. Nikto vám s toho nepomôže. Ak budeme život vnímať ako sled „katastrof“ , nielenže tomu tak bude, ale priťahujeme ďalšie negatívne udalosti, lebo tie sa vyvíjajú PRESNE PODĽA NAŠICH OČAKÁVANÍ.
Meňme svoj postoj k situáciám – nové myšlienky, pritiahnu do našich životov nových ľudí i nové príležitosti, len buďme zvedaví a hľadajme, skúmajme – „bez práce, nie sú koláče“
Z praxe posledných dní a udalostí musím konštatovať a vždy som v šoku keď mám možnosť si na to „šiahnuť“, akú obrovskú silu má viera a ľudské chcenie. Naozaj, každý deň sa na vlastné oči i uši presviedčam, že vôbec nie sme „hračkou v rukách osudu“, ale VŠETKO je výsledok nášho chcenia a viery.
Ak sme bezcieľny a neveríme nikomu a ničomu, ani tomu, že raz bude lepšie, tak stagnujeme a to je KONIEC (mali by sme si byť toho vedomí – funguje to ako tu, tak aj na „druhej strane“ 🙂 – prečo to teda nezvládnuť už tu ? 🙂 ).
Buďme teda „pohybliví“ v chcení, prispôsobiví udalostiam a situáciám (neskostnatelí a nie konzervatívni) , buďme bojovní (za svoje túžby, ciele i sny, za Pravdu (obecnú) i spravodlivosť…).
Majme vieru že to zvládneme a dokážeme. A zhora dostaneme tisícnásobne viac.
Vždy sa stane to, čomu veríme a naša viera umožní, aby sa to stalo ….
Kde je chcenie, kde je viera a kde je trpezlivosť – tam je výsledok
Žime, konajme a presviedčajme sa každý deň o tejto PRAVDE
Krásny deň
Tatiana 🙂

Zdieľať článok

Podobné články

 • 99
  Pravda a klam, úprimnosť a manipulácia, konanie a neriešenie, čistenie & prepúšťanie, POSUNStáva sa v živote, že stojíte pred dilemou:Mám veriť? Nemám veriť? Komu veriť? Čomu veriť?Občas ľudia klamú, taja, pretvarujú sa. Čo ich k tomu vedie?Hlavný nepriateľ a ním je STRACH – ne_viera.Už od detstva sa pravda „nevyplácala“ respektíve „vyplácala“ 🙂 - bitkou a tak nás to naučilo tajiť, klamať, zamlčiavať,…
  Tags: a, sa, je, to, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  Dnes dbajme na svoju čistotuKontrolujme čistotu svojho cítenia, myslenia, slov I skutkov. Činy a slová sú dôsledkom stavu našeho vnútra. Ak tam je prázdno a mŕtvo, impulzy dáva len hlava, ktorá je pánom. Ak sa koná s aktívnou energiou, presadzujúcou, môžeme hovoriť o bezcitnosti, tvrdosti, egoizme a ak sa koná s pasívnou energiou, môžeme…
  Tags: a, je, to, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  V jednoduchosti je sila i PravdaAk sme postavili dom, prv než sa nasťahujeme, hovorí sa, že stavba „musí dozrieť“ (všetci iste vieme prečo), ak začíname nový projekt, či už pracovný, alebo súkromný, takisto musí „myšlienka dozrieť“, aby sme nezabudli na žiadny detail a aby všetko dokonale a bezproblémovo fungovalo. Každý s týchto príkladov si vyžaduje…
  Tags: a, je, sa, to, ako, posolstvá, pre, dušu
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK