Veľký brat vás špehuje tisíckami spôsobov

10/02/2021

Je smutné, že väčšina ľudí si neuvedomuje, aká rozsiahla je teraz monitorovacia sieť. Keď idete do práce alebo do školy, čítačky ŠPZ systematicky sledujú, kam cestujete.

Vo veľkých mestách sledujú každý váš pohyb tisíce vysoko pokročilých bezpečnostných kamier (mnohé vybavené technológiou rozpoznávania tváre). Ak príslušné orgány zistia, že robíte niečo podozrivé, môžu rýchlo získať vaše trestné, finančné a lekárske záznamy.

Váš telefón a počítač, samozrejme, ak chcú ísť hlbšie do hĺbky, neustále vytvárajú klenotnicu údajov sledovania. Nič, čo robíte na jednom z nich, nie je nikdy súkromné.

V minulosti by zhromaždenie všetkých týchto informácií trvalo veľa času. Teraz však technologickí giganti ako Microsoft, Motorola, Cisco a Palantir predávajú „fúzne systémy“ vládam po celej planéte. Tieto „fúzne systémy“ môžu okamžite integrovať údaje z dohľadu z tisícov rôznych zdrojov, čo úplne zmenilo spôsob, akým sa vykonáva vynucovanie práva v mnohých našich najväčších mestách.

Arthur Holland Michel je vedúcim pracovníkom Carnegieho rady pre etiku v medzinárodných záležitostiach a bol na prehliadke „fúzneho systému“, ktorý používa mesto Chicago, s názvom Citigraf …

Klikol na „VYŠETROVAŤ“ a Citigraf sa pustil do práce pri nahlásenom útoku. Softvér beží na tom, čo Genetec nazýva „korelačný modul“, sadu algoritmov, ktoré sa vlečú v historických policajných záznamoch mesta a živých informáciách senzorov, hľadajúc vzory a súvislosti. O niekoľko sekúnd neskôr sa na obrazovke objavil dlhý zoznam možných vodičov, vrátane zostavy jednotlivcov predtým zatknutých v susedstve za násilné trestné činy, domovských adries prepustených osôb žijúcich v okolí, katalógu podobných posledných 911 volaní, fotografií a čísel ŠPZ vozidiel, ktoré boli detekované v rýchlej vzdialenosti od miesta činu a videonahrávky z akýchkoľvek kamier, ktoré mohli zachytiť dôkazy o samotnom trestnom čine, vrátane kamier namontovaných na prechádzajúcich autobusoch a vlakoch. Inými slovami, viac ako dosť informácií na to, aby dôstojník reagoval na pôvodné volanie 911 s takmer telepatickým zmyslom pre to, čo sa práve odohralo.

Tieto systémy sa však nepoužívajú iba na vypátranie zločincov. V skutočnosti sa dajú použiť na vyšetrovanie doslova kohokoľvek.

Pri inej príležitosti dostal Arthur Holland Michel príležitosť otestovať „fúzny systém“, ktorý spoločnosť Microsoft vybudovala pre New York …

Úradník NYPD mi ukázal, ako môže zhromaždiť trestný register ktoréhokoľvek obyvateľa mesta, zoznamy ich známych spolupracovníkov, prípady, keď boli menovaní ako obeť trestného činu alebo ako svedok, a ak mali auto, teplotná mapa kde mali tendenciu viesť vozidlo a celú históriu ich porušovania pravidiel parkovania. Potom mi podal telefón. Do toho, povedal; hľadať meno.

Napadol ma príval ľudí: Priatelia. Milenci. Nepriatelia. Nakoniec som si vybral obeť streľby, ktorej som bol svedkom v Brooklyne o pár rokov skôr. Vyskočil priamo spolu s informáciami, ktoré mi pripadali ako osobnejšie, ako by som mal ja alebo dokonca zvedavý dôstojník právo vedieť bez súdneho príkazu. Trochu sa mi točila hlava a vrátil som telefón.

Ak sa to deje vo veľkých mestách ako Chicago a New York, viete si predstaviť technológiu, ktorú teraz musia mať abecedné agentúry federálnej vlády? Samozrejme, nedeje sa to iba v Spojených štátoch.

Na druhej strane Atlantiku spôsobuje spoločný európsky projekt dohľadu známy ako ROXANNE veľké znepokojenie …

Skratka pre Real time netwOrk, teXt a reproduktor ANalytics pre boj s orgaNized crimE bola oznámená v novembri zapojením republiky do projektu, ktorý sa v súčasnosti vyvíja vo Švajčiarsku.

Platforma založená na biometrii, ktorá je zjavne určená na monitorovanie a boj proti organizovanému zločinu, je ďalšou aplikáciou ROXANNE, ktorú jej tvorcovia voľne inzerujú, schopnosť monitorovať osoby vinné z údajných nenávistných prejavov a politického extrémizmu.

V celej Európe sa zavádzajú prísne nové zákony proti „nenávistným prejavom“ a „politickému extrémizmu“ a tento nový nástroj pomôže vystopovať „myšlienkových zločincov“.

ROXANNE, produkt EÚ financovaný z programu Horizont 2020 na podporu novej technológie sledovania, pracuje na weboch sociálnych médií, ako sú Facebook, YouTube, ako aj na bežných telekomunikačných platformách, s cieľom identifikovať, kategorizovať a sledovať tváre a hlasy, čo umožňuje orgánom vykresliť podrobnejší obraz vyšetrovanej siete, či už vo vzťahu k trestnej činnosti alebo k tým, ktoré sa považujú za politicky extrémne.

Výsledkom toho, že úrady môžu čerpať z prvotných údajov z rôznych zdrojov a platforiem, aby rozpoznali bežné rečové vzorce, črty tváre a geolokáciu, je konečným výsledkom identifikácia podozrivých osôb a vykreslenie zložitého obrazu sietí, ktoré sa dostávajú pod mikroskop.

Takže ak žijete v Európe a myslíte si, že by ste sa niekedy mohli previniť „myšlienkovým zločinom“, možno by ste sa chceli zbaviť svojho telefónu a počítača.

Vážne.

Veci sa tam skutočne zhoršili a je len otázkou času, kedy sa šialenstvo v USA dostane na rovnakú úroveň, pretože ideme úplne rovnakou cestou.

U nás v USA sa každým dňom „deplatformujú“ ďalšie „politické hlasy“. Progresívny reportér Jordan Chariton pôvodne jasal, keď sa mali deplatformovať konzervatívci, ale teraz, keď YouTube odstránil jedno z jeho videí, ľutuje svoje výzvy na cenzúru.

Avšak potom, čo YouTube stiahol video zo svojho vlastného kanála, ktoré obsahovalo zábery nepokojov zo 6. januára za porušenie politík platformy proti „spamu a klamlivým praktikám“, Chariton zmenil svoj postoj.

„S časom na premyslenie a po útoku na cenzúru Silicon Valley ľutujem tento tweet, ktorý vznikol v [horúčave] okamihu,“ napísal pokrokový novinár. „Či už určité káblové kanály / kanály na YouTube zavádzajú publikum neúprimnými tvrdeniami, ktoré postrádajú skutočné dôkazy, nemalo by sa na ne zameriavať s cenzúrou.“

Je to zábava a hra, keď sa to deje tej „druhej strane“, až kým sa to nestane vám.

Naozaj chcú mať kontrolu nad tým, čo všetci robíme, hovoríme a myslíme, a dozorná mriežka Veľkého brata sa každým rokom stáva dusivejšou.

Ak nestanovíme limity pre túto technológiu kým to ešte dokážeme, je len otázkou času, kedy sa z našej spoločnosti stane dystopická nočná mora, ktorá bude oveľa horšia, ako si George Orwell dovolil predstaviť.

Zdroj

Podobné články

  • 82
    Médiá, najdôležitejší nástroj Deep State - časť 1Skrytí vládcovia planéty Zem Dúfajme, že sa teraz viac ľudí prebúdza k tomu, že po celý svoj život boli klamaní. Odkiaľ prichádzajú, kam smerujú, všetko je obrovská lož. Ale klamstvá, ktoré ľudia žili, sa čoskoro začnú rozpadávať. Neverte mainstreamovým médiám, že vysvetľujú spoločensko-politické procesy formujúce náš svet so skutočnou presnosťou…
    Tags: a, sa, na, je, zo, sveta, elita, vedomie, mysel
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK