Vnímajme, buďme otvorení…

12/05/2021

Často sme podriadení (podriaďujeme sa) „diktátu“. Toto musíš…., to by si mal/a…., bolo by dobré keby…, čo si pomyslia….., to nesmieš….. atď.
Diktuje hlava, susedia, práca? – Diktuje ten, komu sme dovolili si z nás urobiť obeť, ten, koho sme si zvolili za „diktátora“, že ho budeme dobrovoľne počúvať.
Ak sme smutní, vyčerpaní, lebo už nevieme, nechceme, nestíhame alebo akékoľvek NE…… , NESŤAŽUJME sa ! Ako slobodní sme si dobrovoľne zvolili diktátora a ten prikazuje, sú to pre nás samé obmedzenia. Stratili sme slobodu a ani sme si to nevšimli?
Pustime všetkých a všetko a započúvajme sa do ticha prázdnoty v nás ak tam ešte nie je svetlo a pokoj. Pustime všetko a nerobme nič špeciálne, len vnímajme ….
Počúvajme len svoj dych, spev vtákov, šumenie vetra a preciťujme teplé slnečné lúče, ktoré na nás dopadajú. Ak sme v lese vnímajme vlhký mach, alebo trávu, ktorá nám máča nohavice, či sukňu po tom, čo sme sa do nich ponorili.
Vnímajme každý detail sveta, ktorý nás obklopuje, je jedno či sme uprostred hluku davu ľudí, alebo v strede lúky, lesa, stavby. Nezáleží kde som.
Ale stále si uvedomujme že nie je okolo nič, len ja a môj dych, môj duch, a najvyššia sila ktorá prichádza, klope, ba priam búcha, nekompromisne žiada o vpustenie.
To je jediný diktát, ktorý by sme mali počúvať a okamžite konať.
„Pusť ma dnu, už som čakal dosť dlho! Už je čas! Cez Teba pôjdem všade…“
… Nespútaný pocit radosti a slobody….
Krásny deň
Tatiana

Zdieľať článok

Podobné články

 • 96
  Niečo ma popchlo hodnotiť deje a prežívania posledných týždňov, či mesiacovMáme obdobie veľkých tlakov, ako vnútorných, tak i vonkajších a mám pocit, že nás to "BOMBARDUJE" zo všetkých strán a na všetkých úrovniach. Len čo zvládneme jedno, resp. nezvládneme, už tu je niečo ďalšie a previerka za previerkou našej ostražitosti, bdelosti, sily, múdrosti, nezlomnosti, nezmäkčilosti, ale i žitia pravdy.No čo…
  Tags: a, je, to, v, sa, sme, posolstvá, pre, dušu
 • 95
  Ja chcem aby…. Prečo? … Ako?…..Väčšinová odpoveď: "TO SA NEDÁ"Prečo? Lebo je jednoduchšie takto žiť - nehľadať spôsoby, ale udávať dôvody a k tomu silno argumentovať. To udržiava v nečinnosti a v starom, tam je bezpečne a poznano - bezprekvapivo, beziluzórne až deziluzórne, obyčajno, ba až nudno, ale… , bezpečno. Bez námahy, tá bolí.Je tu…
  Tags: a, sa, to, ak, je, v, si, nás, posolstvá, pre
 • 95
  Naša životná cestaKaždý z nás prichádzame na svet s nejakou úlohou, každý máme slobodnú voľbu a sme si strojcami svojho šťastia. Pri zásadných dianiach, pri veľkých dejoch sú nejaké predurčenia, ale aj tak nás nikto a nič nemôže donútiť ísť inak ako my chceme. Vždy to budú už sto krát spomínané dva…
  Tags: a, to, sa, je, v, posolstvá, pre, dušu
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK