Všetko sa deje tak, ako sa má a v pravý čas

28/04/2021

Dokážeme veriť? Máme skutočnú vieru?
Dokážeme určité životné situácie naozaj s VIEROU odovzdať smerom hore?
Dokážeme uveriť tomu, že všetko sa deje tak, ako je to pre nás najlepšie a nemusíme všetko dostať hneď tu a teraz?
Meňme svoj postoj z NETRPEZLIVOSTI na TRPEZLIVOSŤ, nekonajme zbrklo, prijímajme veci, udalosti i deje tak ako sú. Prijmime, odovzdajme a pustime.
„Naše sny sa uskutočňujú rýchlejšie, než si uvedomujeme. Napriek všetkému ale potrebujú starostlivosť a trpezlivosť.“
Až keď nastane tá správna chvíľa, až keď budeme pripravení a o tom my nerozhodujeme 🙂, až potom sa „otvoria ďalšie dvere“.
Skúsme neznásilňovať udalosti a nechajme veci prirodzene plynúť.
Semienko keď položíme do zeme potrebuje čas, silu i podmienky k tomu, aby vyklíčilo, prerazilo hlinu, zakorenilo, rástlo a nakoniec prinieslo úrodu. Každý zo životných cyklov rastlín prináša radosť tomu, kto je schopný vnímať a všimnúť si jeho krásy.
Rovnako sa aj my môžeme (a MÁME) radovať z postupného uskutočňovania svojich snov.
Spomaľme a uvedomujme si krásu, ktorá je okolo nás, buďme vďační, pretože každou myšlienkou a každým krokom dostávajú naše sny reálnejšiu podobu. Všímajme si, prežívajme a vychutnávajme každý okamih nášho života, je v ňom veľa „poučenia“ i radosti, ktoré plynú z každučkej chvíle, v ktorej konáme podľa svojich snov.
Nespájajme svoje šťastie s nejakými BUDÚCIMI cieľmi (tie nás majú motivovať, aby sme boli aktívnejší V PRÍTOMNOSTI a nie robiť nás smutnými či nešťastnými, že niečo nemáme, nedosahujeme, či nedosiahneme :-)). Uvedomujme si viac a oceňujme každodenné zázraky života.
Svoje šťastie máme tu a teraz v každej sekunde nášho života.
Krásny deň, vychutnávajme si prítomný okamih, cvičme sa v trpezlivosti a nepremárnime ani chvíľočku, využívajme čas pre svoj rast 🙂.
Tatiana

Zdieľať článok

Podobné články

 • 98
  Naša temná stránkaStretávam sa často s názorom, že máme v sebe temnú stránku. Ak chceme pracovať na sebe a každý deň byť lepší ako včera, tak je nutné vedieť, že zlo je za dverami, ako neželaný podomový predajca.Láka, ponúka, sľubuje, vyhráža sa, búcha, kričí.Ak ho čo i len cez kukatko dvier budeme…
  Tags: a, sa, si, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  Slobodne vyjadrujem svoje myšlienky a cityObčas mávame pocit, že sme chytení v „sieti života“ a že životné okolnosti nám nedovolia konať inak. Zakaždým, keď si uvedomím že mám moc byť slobodný/á, výsledkom bude sloboda. Pre všetko v živote sa rozhodujeme sami a máme možnosť svoje rozhodnutia napraviť, opraviť, vziať späť atď. Svoje myšlienky máme pod…
  Tags: a, sa, v, posolstvá, pre, dušu
 • 97
  Sloboda a zrelosť…..Zamýšľam sa nad pojmami a nad tým, aký je rozdiel vo vnímaní a hlavne vlastnej interpretácii pojmov, podľa svojich potrieb a na vlastnú obhajobu nesprávnych chcení, či konaní, aj keď sudca nie je. Sloboda, či neviazanosť a teda zviazanosť? Nezrelosť, či nezodpovednosť? Byť nezrelý a chovať sa nezrelo sú dve…
  Tags: a, sa, v, posolstvá, pre, dušu

1 Komentár

 1. Jirka Z

  To se lehce řekne, když máte zalebeděný teplý místečko ve starém systému. Ale pokud nejste součástí systému a musíte přesto přežít, tak se tomu všemu stresu vyhnete jen těžko. Jde vám totiž často i o obyčejnou střechu nad hlavou.

  Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here