Vytriezvenie demokratov – mohol za všetko Trump?

16/02/2021

Donald Trump už nie je v Bielom dome, táto „chyba voličov“ a „ruský agent“, ako ho prezentovali centrálne americké médiá, už krajinu nevedie a situáciu v krajine pre bežného občana to veľmi  nezmenilo. Táto skutočnosť sa stala predmetom diskusie na kanáli HBO zo strany Trumpových odporcov, počas ktorej dospeli k sklamaným záverom.

Politický satirik Bill Mahera a jeho šou „Real Time“ beží v hlavnom vysielacom čase už 13 rokov a priťahuje široké publikum hosťujúcich celebrít. Počas predposlednej šou diskutoval Bill Maher s pozvanými hosťami o možnosti Donalda Trumpa vytvoriť novú politickú stranu, ktorú prítomní okamžite vyhlásili za fašistickú. Počas diskusie bola predložená téza, že „Trumpismus infikuje každé väčšie mesto v Amerike“. Pri tejto príležitosti sa medzi pánom Billom Maherom a politickým pozorovateľom Kmele Foster odohrala nasledujúca diskusia:

Foster:

„Bolo nám prisľúbené ozbrojené povstanie vo všetkých hlavných mestách štátu.“ To sa nestalo. Preto sa obávam, že sa v tomto môžeme mýliť. Ak si myslíme: „Toto je Trump, Trump je problém.“ A ako ste už spomínali v šou, Bill, videli sme stovky ľudí, ako rozbíjajú okná v uliciach po tom, čo Biden zvíťazil. Niečo tu nie je v poriadku a obávam sa, že to interpretujeme nesprávne.“

Maher:

„Je to skvelá otázka na zodpovedanie. Teraz, keď sme sa zbavili Trumpa, čelíme tomuto problému. Teraz mu nemôžeme všetko vyčítať. Teraz sa musíme pozrieť do zrkadla a o ďalších napríklad sto dní zistíme, či bol Trump naozaj tým zlom. Od začiatku som hovoril, že s vírusom to určite zohralo veľkú rolu. Myslím však aj na americké zdravotníctvo, ktoré nikdy Američanom nepovedalo, ako sa s týmto všetkým najlepšie vyrovnať, že sa musíte dostať do lepšej kondície, posilniť imunitný systém, prestať jesť najrôznejšie hlúposti, cukor a dodržiavať pitný režim. V televízii by nepovedali ani slovo „obezita“. Pre tučných by to bola hanebnosť. Politická korektnosť je dnes „predpokladaná“.

Maher potom uvažoval a povedal:

„Môžeme pokračovať v kravinách ako Američania, citujúc výbušnú novinku zavedenia vakcíny proti koronavírusom…ale jediným konaním, v ktorom naša krajina uspeje, je tlačenie peňazí a bombardovanie ďalších krajín.“

Foster vysvetlil,

„Myslím, že máš úplnú pravdu, Bill.“ Hlboký neúspech celej tejto vlády, byrokracie, demokratov aj republikánov, tkvie v neschopnosti postaviť sa na nohy a odpovedať na túto výzvu COVID-19. Strašne zlyhali a otázka, čo z toho môžeme vyvodiť, je najdôležitejšou otázkou, na ktorú musíme myslieť a nemáme Trumpa, ktorého za všetko môžeme viniť.“

Voľba Joea Bidena v skutočnosti nepriniesla americkej spoločnosti úľavu, dokonca ani tej časti, ktorá sa postavila proti Donaldovi Trumpovi – Antifa, sa dnes otvorene postavila proti Joeovi Bidenovi a útočí na americkú demokratickú stranu. Z pocitu beztrestnosti Antifa už útočí na úrady, ale mainstreamové médiá to ignorujú.

(nechceme Bidena – chceme sa pomstiť)

Médiá svojho času oznámili zvolenie Joea Bidena ako jediný spôsob zjednotenia amerického národa. Nehovorí sa však o nijakom zmierení, keď MSNBC (americký spravodajský káblový kanál platenej televízie) ponúkne použitie útočných dronov proti extrémistom, ktorí sú v súčasnosti chápaní ako tí, ktorí nesúhlasia s výsledkami amerických prezidentských volieb v roku 2020.

Po tom, čo sa Donald Trump v americkej domácej a zahraničnej politike prudko otočil doprava, otáča sa Joe Biden rovnako ostro do ľava so svojou politikou rasovej rovnosti a rodovej rozmanitosti tým, že umožňuje transsexuálom venovať sa ženskému športu. Samozrejme, pri takýchto ostrých zákrutách príde časti populácie určite zle.

Pokiaľ ide o pandémiu COVID-19, rekordný počet úmrtí v Spojených štátoch nie je osobnou chybou Donalda Trumpa – je to dôsledok nedostatku dostupnej štátnej zdravotnej starostlivosti v Amerike. Organizácia zdravotnej starostlivosti na federálnej úrovni sa v USA v skutočnosti obmedzovala iba na dozorné funkcie, priama organizácia a podpora boli vždy pod jurisdikciou konkrétneho štátu, a preto vznikli ťažkosti s distribúciou lekárskej starostlivosti na začiatku pandémie.

Administratíva Bidena sa teraz snaží nájsť 20 miliónov dávok vakcíny COVID-19, ktoré sa stratili v medzištátnych dodávateľských reťazcoch s veľmi obmedzenou dobou použiteľnosti. Je už známy prípad, keď vzhľadom na to, že dátum expirácie vakcín sa blížil, lekári ich poskytli jednoducho každému, kto sa nachádzal v ich blízkosti. Aj napriek všetkej pozornosti novej administratívy voči ľudom farebnej pleti , tvoria Afro-Američania iba 5% zo všetkých zaočkovaných a Hispánci 11%, pretože tak je nastavený systém.

Je nepravdepodobné, že by to Joe Biden zmenil, zdržiava aj medzistranícke boje pri schvaľovaní ďalšieho balíka protikrízových asistenčných služieb vo výške 1,9 bilióna dolárov, zatiaľ čo niektorí Američania zatiaľ nedostali osobné platby za predchádzajúci krízový rok, pretože opäť takto je nastavený systém.

Dôveryhodnosť rozhodnutí nového amerického prezidenta Joea Bidena už začala klesať, a hoci to nie je rekordné tempo, rozvíjajúca sa globálna hospodárska kríza to ešte zrýchli a rozhodne nebude môcť obviniť za to, čo sa deje Donalda Trumpa, to už fungovať nebude.

https://aftershock.news/?q=node/942253

Podobné články

 • 98
  Odseknutie hlavy hydry - O Trumpovi, tíme Q, NSA, JFK Jr. a čistení bažiny - (3. časť)Po návšteve Číny odcestoval Trump v novembri 2017 do Vietnamu, kde sa na verejnej ceremónii postavil mierne dopredu a napravo od vietnamského prezidenta. Tým vyjadril, kto je tam vo vedení. Vietnamci sa potom zaviazali, že sa prestanú podieľať na získavaní detí na účely obchodovania s ľuďmi. "Veľmi rýchlo kapitulovali. Väčšina…
  Tags: a, na, to, je, v, sa, že, trump, správy
 • 97
  Odseknutie hlavy hydry - O Trumpovi, tíme Q, NSA, JFK Jr. a čistení bažiny - (2. časť)Po odtajnení dokumentov Národnou bezpečnostnou agentúrou… to by bol prvý krok. Saudská Arábia bola veľkým hráčom a potrebovala vstúpiť na scénu. Je dôležité vedieť, kam sa Trump po tomto kroku dostal. Do svojho tímu si vzal aj Saudskú Arábiu. Trump tam jednoducho nešiel a úplne ich neodstránil, pretože teraz pracujú…
  Tags: a, sa, v, to, trump, je, na, správy
 • 96
  Ako Trumpove vakcíny zabraňujú veľkému resetu a zachraňujú ľudstvo (2. časť)Ak existuje liek, žiadna vakcína nemôže byť nariadená Teraz, keď poznáme ich plány, prichádzame ku kľúčovej otázke: Čo urobil prezident Trump, aby sabotoval tieto šialené plány? Začal presadzovať lieky a terapiu COVID-19. Tým fakticky odstránil všetky právne základy pre povinné očkovanie v Amerike. Pretože vakcínu možno nariadiť len vtedy, ak…
  Tags: a, že, na, sa, to, v, trump, je, správy
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK