Ženy buďme radostné a spontánne – po takých bude pravý muž túžiť – II. diel

10/06/2021

Prestaňme sa hrať na to, že všetko zvládneme, všetko dokážeme a tak sa stávame mužatkami tejto doby – takéto ženy muži nepotrebujú. Muži chcú byť Muži – obletovaní, chválení, čičíkaní, hýčkaní, mojkaní atď– viete predsa že muži sú ako deti (to je na chválu – i my ženy sa to učme- byť detskejšie, radostnejšie, spontánnejšie a neberme všetko príliš vážne). Muži sa potrebujú hrať a potrebujú veľa lásky a chcú byť centom nášho vesmíru a mali by aj ním byť 🙂. Tak sa s nimi hrajme, mojkajme ich a dajme im to, po čom túžia. Prečo kedysi – v začiatkoch vzťahu to bolo možné a teraz už nie? Čo sa zmenilo?
Muži majú ale rovnako v sebe zakotvenú i tú ochranársku a hrdinskú zložku – chcú pomáhať, chrániť a podporovať – tak im to dovoľme. Prečo im za každú cenu dokazujeme, že sa vieme postarať o seba samy – tým im dávame najavo, že ich nepotrebujeme, alebo že sú „neschopní“.
Oni nechcú nič viac , len byť milovaní a chválení, chcú mať pocit, že sú tí jediní, najlepší najúžasnejší a potrebujú našu čistotu, spontánnosť, radosť, úprimnosť v cítení a prežívaní. Kto chce mať doma ufrflanú, rozmaznanú a večne nespokojnú ženu, ktorá sa stále snaží mužovi dokazovať, že nech by sa aj na kolomaž rozlial aj tak nebude dobre. Čo čakáte, takýto muž nakoniec rezignuje, nebude robiť nič. Načo by sa snažil? Aj tak nikdy nebude dobre.
Mnohé ženy sa snažia o umelú krásu a neustále sa snažia na sebe niečo vylepšovať. Vylepšujme, ale nie vonkajšok (prsia, pery, nosy, vrásky, vlasy), spravujme a meňme to svoje vnútro. Prestaňme sa umelo štylizovať do rôznych rolí. Myslíte, že muži milujú afekty a umelosť. Niet nad radosť a prirodzenosť. Toto je to, čo pravých mužov fascinuje. Nepotrebujú nič viac – budú vás len ticho s obdivom pozorovať a tak sa im bude dostávať. Vy budete ich nabíjačka životných bateriek. Ak chcete nepravého, nižšieho a sexuchtivého muža – hrajte role buďte umelé. Takým mužom to stačí. Dostanete len to, čím žiarite a tým pádom i to čo chcete. „S čím zacházíš člověče, tím i scházíš…“ – vraví jedno múdre príslovie…
Ak chcete pravého muža – staňte sa pravou ženou. Buďme radostné, spontánne a prirodzené.
Tým že túžime byť milované, obdivované, tak často hľadáme a sme zmätené. Nevieme, čo sa tým mužom páči a svet nám vtláča vzorce, že sú to vychudnuté modelky, byť sexi, mať veľké prsia, nemať vrásky, malý nos, dlhé vlasy a tak vkladáme energiu do hlúpostí a zbytočností. Umelo sa skrášľujeme podstupujeme operácie a sme schopné sa donekonečna vylepšovať….Namiesto toho, aby sme venovali energiu podpore svojej prirodzenosti.
Áno je to cesta zmeny- vonkajšej a áno, možno vám to pomôže aj niekoho „uloviť“ ale koho? Niekoho komu ide o tieto povrchné záležitosti…
Ak chceme alebo máme muža u ktorého by sme mali tú „pravosť“ podporiť, s vnútornými hodnotami, tak stačí vedieť, čo chcem – mať zmysel života (ktorým nie je len byť krásna zvonku) a k tomu ešte byť prirodzená radostná a sama sebou nič viac nepotrebujeme (ani my ani oni)…Je to jednoduché…..
Takže prestaňme byť zmätené v tom, kto sme a kam kráčame a čo chceme. Buďme hrdé na seba a uvedomujme si že si zaslúžime byt milované – nič nám nechýba. Prestaňme stále niečo riešiť. Muži neznášajú naše neustále domienky a dialógy, kedy sa rozprávame samy so sebou – položíme otázku – samy si odpovieme a potom sa s nimi ešte i pohádame – lebo my predsa vieme, že oni si toto myslia 🙂.
Oni nakoniec „rezignujú“ a aj keď to nie je pravda nechajú nás v tom….
Nezabúdajme, že muži sú viac rozumoví, oni sú jednoduchí, to ženy všetko komplikujú svojimi domnienkami. Keď urobím toto, tak by si mohol myslieť že tamto a potom toto.. Mužovi treba povedať rovno – jednoducho – mám strach, obávam sa…, myslím si…. Ako to teda je prosím Ťa…
Muži sú v šoku z toho, ako ďaleko sme schopné zájsť vo svojich myšlienkových konštrukciách a domnienkach.
Nie nadarmo sa hovorí muži sú z marsu a ženy s venuše. A v tomto sme naozaj iní ale tá inakosť spočíva práve v tom doplnení celku – žena svojou intuíciou a vnímavosťou a muž svojou aktivitou a silou sa vzájomne doplnia a dokážu spolu robiť zázraky v tomto svete.
Nezabúdajte že praví muži milujú prirodzenosť a spontánnosť – tak sa len usmievajme, buďme šťastné , chváľme ich za každú maličkosť, nech vedia že sú to naši záchrancovia, naši rytieri, princovia, či králi a odpustia nám aj tie naše občasné zamračenia, podráždenosti a nespokojnosti, či vymýšľanie – len nech toho nie je veľa 🙂 – neskúšajme ich trpezlivosť…
Ženy sa snažia neustále niečo dokazovať – komu ? Čomu dokazujeme, mužom? Ľuďom? Často prídeme na to že vlastne sebe… komu ale v sebe? Našej duší? Asi ťažko, tá by mala byť spokojná a šťastná a prežívať všetko… takže komu v sebe to vlastne dokazujeme ? Prídeme na to, že našemu egu. A to je tá „horšia „ časť v nás – tá ktorá nás núti byť stále nespokojní a kvôli tomu potom robíme samé hlúposti, lebo ego nás cez logiku a rozum presvedčí, že má pravdu, namiesto toho že by sme počúvali svoj cit a svoju spontánnosť a hľadali obyčajnú detskú radosť.
Nič nemusíme, robme to, čo chceme a budeme milované pre to, kto sme a aké sme – nie pre to, ako vypadáme, čo sme dosiahli, či pre to čo máme – to je taká hlúposť…..
Stačí byť len sama sebou – tancujte na lúke, objímajte stromy, váľajte sa v tráve, kde cítite behajte oblečené po vode – robte bláznivé veci – buďte nespútané, ohnivé, či pokojné – stále iné – plné prekvapení, spievajte, tancujte, hrajte na bubnoch či hrebeni, hrajte sa a muži vás budú milovať i obdivovať. UVOĽNITE sa prosím….
Milujte všetkých a všetko celou bytosťou celým bytím a vaše vyžarovanie bude nádherné a nebude muža ktorého by to nepritiahlo.
Viete čo vlastne muži chcú – vidieť ženu šťastnú a chcú mať pocit, že oni sú dôvodom vášho šťastia. To je celé…
Takže ženy buďme ženami a buďme šťastné a hovorme im o tom, že oni sú dôvodom nášho šťastia, len toto potrebujú….
Vo vzájomnej pravde, úprimnosti a spontánnosti môžeme potom spolu rásť, učiť sa prekonávať seba i všetko, s láskou jeden pre druhého….

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 99
  Slobodne vyjadrujem svoje myšlienky a cityObčas mávame pocit, že sme chytení v „sieti života“ a že životné okolnosti nám nedovolia konať inak. Zakaždým, keď si uvedomím že mám moc byť slobodný/á, výsledkom bude sloboda. Pre všetko v živote sa rozhodujeme sami a máme možnosť svoje rozhodnutia napraviť, opraviť, vziať späť atď. Svoje myšlienky máme pod…
  Tags: a, to, sa, že, posolstvá, pre, dušu
 • 98
  Koľko svetla človek potrebuje, aby videl Pravdu?Človek sa stretne s Pravdou vidí ju, ale tvári sa, že ju nevidí.., zachytí ju pohľadom, ale…je jednoduchšie nepriznať sa (si), že ju vidí, že je aká je, že existuje…,je jednoduchšie neriešiť, ísť ďalej, neobzerať sa,je jednoduchšie sa tváriť, že moment stretnutia s Pravdou zoči voči nie je…, že Pravda…
  Tags: sa, a, že, to, posolstvá, pre, dušu
 • 98
  VieraBuďme si vedomí svojej ceny a UŽ NIKDY o sebe nepochybujme!!!!!Neznižujme svoju hodnotu!!!Okolo je dosť toho, čo čaká na to, aby nám ju znížilo (na naše chyby, pochybnosti, strach), tak mu nepomáhajme!!!S pochybnosťami sa zakráda strach a strachom priťahujeme všetko to, čoho sa bojíme.Stačí len raz rozhodne, rázne a NEKOMPROMISNE…
  Tags: a, sa, to, že, posolstvá, pre, dušu
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK