Zóna 52: Strelnica Tonopah

12/06/2021

Tonopah Range je vojenský tábor s obmedzeným prístupom, ktorý sa nachádza približne 30 míľ juhovýchodne od mesta Tonopah v Nevade. Je súčasťou severného okraja pohoria Nellis a má rozlohu 625 štvorcových míľ.
Tonopah Test Range sa nachádza približne 70 míľ severozápadne od Suchého jazera Groom, kde sa nachádza zariadenie Area 51.

Podobne ako zariadenie Groom Lake, aj Tonopah je miestom, o ktoré sa zaujímajú hľadači pravdy, a to predovšetkým pre používanie experimentálnych a utajovaných lietadiel. V súčasnosti sa využíva na testovanie spoľahlivosti zásob jadrových zbraní, výskum a vývoj fúznych a odpaľovacích systémov a testovanie nosičov jadrových zbraní. Vzdušný priestor zahŕňa nevadskú strelnicu a výcvikový priestor R-4809 a často sa využíva na vojenský výcvik.

John Lear: Pilot CIA

Pilot CIA John Lear tvrdí, že na vytvorenie obrovskej komory pod Pauite Mesa v oblasti 52 bolo použité čisté jadrové zariadenie. Toto konkrétne zariadenie je schopné pojať 25 000 ľudí alebo vojakov a zároveň má veľkú kapacitu na uskladnenie „neidentifikovaných“ alebo „experimentálnych“ lietadiel. Povedal, že niektoré z týchto informácií sa dozvedel od vodiča kamióna s cementom, ktorý tam pracoval.

Lear uviedol:
„Trvalo mu štyri hodiny, kým sa dostal na dno, vysypal cement a potom kľučkoval späť hore. Z nejakého dôvodu zmizol z povrchu zemského po tom, čo nám tento príbeh povedal.“

Lear tvrdí, že z Oblasti 52 do Las Vegas premáva vysokorýchlostný podzemný vlak. Uviedol to v jednom rozhovore:

„Pozrú sa dolu a bude to les alebo púšť, alebo prírodná krajina a zrazu sa to takto rozvinie a uvidia dráhu, a potom sa krajina zloží a vyzerá normálne.

Existujú dôkazy o jednom z Learových podozrení, ktoré sa viažu k tvrdeniam bývalého vládneho vedca Boba Lazara, ktorý tvrdil, že pracoval na lietajúcich tanieroch na testovacom mieste s názvom S-4. Nellis potvrdil I-Teamu, že na strelnici je viac ako jeden S-4 a že jeden z nich je v TTR.

Pracovníci uviedli, že S-4 v Oblasti 52 si vyžaduje špeciálny vstup. Ide vraj o projekt veľmi pokročilého radarového výskumu. Vojenské dozorné skupiny popierajú existenciu veľkej podzemnej operácie

Záhadné lietadlo spozorované v Oblasti 52

Záhadné lietadlo spozorované na prísne tajnej americkej vojenskej základni vyvolalo rozruch smerom k spoločnosti Google. Obrázok bol spozorovaný prostredníctvom služby Google Maps a po kontaktovaní s touto informáciou spoločnosť Google Maps „odmietla“ aktualizovať svoje satelitné snímky tejto oblasti za viac ako osem rokov. Záhadné lietadlo nachádzajúce sa na prísne tajnej americkej vojenskej základni bolo na Mapách Google rozmazané, čo otvorilo priestor pre špekulácie.

Neidentifikovaný objekt bol spozorovaný na základni, ktorá je rovnako tajná ako jej sestra, Oblasť 51. Na online satelitných snímkach je zatiaľ vidieť niekoľko vyschnutých jazier v testovacej oblasti Tonopah.

Prehľad:

 • Táto oblasť sa údajne používa na experimentálne testovanie zbraní.
 • Zdá sa, že Google Maps „zámerne rozmazali“ objekt visiaci pred hangárom pre lietadlá.
 • Mapy Google zvyčajne aktualizujú svoje globálne snímky každých 30 dní. Cenzúra je zjavná

Zdroj

Zdieľať článok

Podobné články

 • 95
  Nemecko a Európa ako energetické centrá Zeme a ich súvislosť s duchovným vedomím ľudstvaNa juhozápade Nemecka sa dejú tajné veci. A nie je to prvýkrát v krátkom čase. Hovorí sa, že Nemecko Rakúsko a Švajčiarsko, t. j. znaky veľké D, veľké A a CH, sú DACH=Srdce a delta sveta a Bodensee je srdcovou čakrou Európy. V tejto oblasti sa stretávajú energie a priťahujú…
  Tags: a, v, sa, je, že, na, zaujímavosti
 • 94
  Zlovestné miesta: Georgia GuidestonesGeorgia Guidestones je záhadná žulová pamiatka v okrese Elbert v štáte Georgia. Gigantická stavba, známa tiež ako americký Stonehenge, je vysoká takmer 20 stôp a je vyrobená zo šiestich žulových dosiek s celkovou hmotnosťou 240 000 libier. Najúžasnejším detailom pamätníka však nie je jeho veľkosť, ale správa na ňom vyrytá:…
  Tags: a, na, v, je, sa, zaujímavosti
 • 92
  Nacistov inšpirovala kalifornská eugenikaHitler a jeho prisluhovači spravili obeť z celého kontinentu a vyhladili milióny ľudí v snahe vytvoriť takzvanú nadradenú rasu. Koncept nordickej rasy bielych, svetlovlasých a modrookých Majstrov sa však nezrodil s Hitlerom. Táto myšlienka vznikla v Spojených štátoch a pestovala sa v Kalifornii, desaťročia predtým, ako sa Hitler dostal k…
  Tags: a, v, sa, na, zaujímavosti
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplorer
polarexplorer
1 year ago

Ďakujem Ivy.

Czech CS English EN French FR German DE Slovak SK